yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

XTRO    1537
1 godzinę temu, Kedar88 napisał:

W ciągu 24 godzin spadło 51 litrów. W sumie od 30 kwietnia ok 150 l. Kwiecień i połowa marca praktycznie bez deszczu. Powiat świdnicki, dolnośląskie. 

o to @yacenty już nie będzie narzekał na brak opadów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Powiat świdnicki jest duży u mnie tyle nie ma


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

no dobra nie masz 150 ale 100 masz :P u mnie od 30 kwietnia jest póki co ok 103 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45
25 minut temu, yacenty napisał:

Powiat świdnicki jest duży u mnie tyle nie ma

Tak z ciekawości ile od 30 kwietnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

A u mnie od połowy marca do dziś 28 l/m2. Susza już trzeci rok z rzędu, ale z racji tego że mam niewielką hodowlę trzody to jestem bogol jakich mało na tym świecie 😜, bo za poprzedni rok suszowego jeszcze nie powąchałem i zapewne jeszcze długo tego doświadczę, a tu juz kolejna susza w kolejce.... Zazdroszczę Wam chłopaki opadów, mam nadzieję że w następnym roku i u mnie tyle będzie padać co u Was 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Maj 62l

czerwiec 30


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45

Jeden powiat a 65% więcej deszczu.  Może u mnie strzegomskie granity przyciągają chmury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
pabloooo napisał:

A u mnie od połowy marca do dziś 28 l/m2. Susza już trzeci rok z rzędu, ale z racji tego że mam niewielką hodowlę trzody to jestem bogol jakich mało na tym świecie 😜, bo za poprzedni rok suszowego jeszcze nie powąchałem i zapewne jeszcze długo tego doświadczę, a tu juz kolejna susza w kolejce.... Zazdroszczę Wam chłopaki opadów, mam nadzieję że w następnym roku i u mnie tyle będzie padać co u Was 😉

tam na górze ktoś dzieli równo, karta musi w końcu się odmienić 👍💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95
33 minuty temu, pabloooo napisał:

A u mnie od połowy marca do dziś 28 l/m2. Susza już trzeci rok z rzędu, ale z racji tego że mam niewielką hodowlę trzody to jestem bogol jakich mało na tym świecie 😜, bo za poprzedni rok suszowego jeszcze nie powąchałem i zapewne jeszcze długo tego doświadczę, a tu juz kolejna susza w kolejce.... Zazdroszczę Wam chłopaki opadów, mam nadzieję że w następnym roku i u mnie tyle będzie padać co u Was 😉

Bardzo wspolczuje. I tak masz widzę spokojne podejście, ja bym nie mógł czytać ile napadało u innych. To się chwali, za rok będzie lepiej. :)

 

U mnie dziś ładnie dopadało, w maju 80, czerwiec 28. A czerwiec dopiero się zaczyna, byle teraz gradow i huraganów nie było, to będzie git. Ale jeszcze wszystko może się zdarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Yamato 1.3 l przypale w zależności od tego co dawałem np wcześniej na t2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Kedar88 napisał:

Jeden powiat a 65% więcej deszczu.  Może u mnie strzegomskie granity przyciągają chmury :)

bez 2 zdań. Ślęza przyciąga wodę. sowa przyciąga wasze pagórki przyciągają u nas płasko to ledwo kropi. pięknie to widać od ok 3 lat


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

Panowie potrzebuje pomocy, dzisiaj lustracja pszenicy Belissa, zaczyna wychodzić rdza żółta, dzisiaj jedyne okno pogodowe, choć trochę mokro,mam na stanie tebukonazol,i artea, będzie coś z tego, czy może dokupić tazer na t2?,o dziwo Hondia wygląda ok, ale pewnie też prysne zapobiegawczo, Belissa już wykłoszona , Hondia dopiero się kłosi, mogę dodać jakiś nawóz dolistny azotowy typu Foliq?

IMG_20200606_064515.jpg

Chyba raczej jest to rdza brunatna

Edytowano przez strazak93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Belissa w tym roku wygląda bardzo okazale zdrowe wszystkie liście kłosy piękne była ochrona t1 i t2 będzie t3 .

Do walki z rdzą żółtą w pszenicy ozimej zarejestrowane są następujące substancje czynne i zawierające je preparaty:

azoksystrobina, epoksykonazol - Rubric XL 300 SC

chlorotalonil, tebukonazol - Fezan Plus 226 SC

chlorotalonil, tetrakonazol - Eminent Star 312 SE

izopirazam, epoksykonazol - Seguris 215 SC, Sigma 215 SC

pikoksystrobina, cyprokonazol - Reveller 280 SC

piraklostrobina - Comet 200 EC

prochloraz, fenpropidyna, tebukonazol - Artemis 450 EC

propikonazol- Fender 250 EC, Jetzone 250 EC, Vima-Propikonazol

spiroksamina, tebukonazol, protiokonazol - Soligor 425 EC

tetrakonazol - Eminent 125 ME

tiofanat metylowy - Tiofanat Metylowy 500 SC, Topsin M 500 SC

 

Teraz wybieraj co masz a co nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

nie chce mi się szukać co tam akurat najlepsze na rdzę żółtą i jednocześnie dopuszczalne w kwitnienie ale teraz w pszenicach tylko to co konieczne bo mam takie fatalne co prawda zdjęcie sprzed kilku lat gdzie podejrzany jest mocznik nalistny o takie coś gdzie w kłosach pozostało po dwa trzy ziarna a bywały i puste kłosy. Tutaj było ze trzydzieści arów ale widziałem identyczną wówczas plantację wtedy o wiele większą i chyba tej samej odmiany co ta co - oczywiście - nie wiem jaka to odmiana to było dosiane bardziej na rekultywację pola z chwastów po warzywach i dosyć ostro od chwastu pryskane no ale jedynym zabiegiem który był po strzelaniu w źdźbło to jakiś fungicyd właśnie z mocznikiem w początkach kłoszenia no i od chwastów tak niedbale bym nie pryskał. Raz tylko mi się zdarzyło spalić ziarno w  kłosie i nawet nie wiem do końca czym nie mniej przestrzegam że można i tak
ACtC-3d3FPWbH-20XINdjU5rfJbnZjkeGKuBBHAm
te chwasty obok to po jakichś rzodkiewkach czy czymś z przezimowania np pietruszce na pęczki i nie pamiętam już nawet co tam było że trzeba było ominąć pszenicą jeszcze w jesieni ale wspomniałem tylko uprzedzając ew zbędne pytania i nie było tam pszenicy zasianej celowo a nie żeby spalona czy przepadła.
jeszcze jedna równie fatalna fotka no ale nieco bardziej widać że kłos wykształciła rewelacyjny i błąd dopiero później że ziarna nie zawiązała
ACtC-3e5Q1l8tqd1wGcRUAtivpJvd-R3of9XoKnb

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

Prochloraz,z fenpropidyną był na t1,zostało mi z tamtego roku , tebukonazol,i artea(propikonazol,cyprokonazol), tylko to same triazole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

 Tebukonazol podaje się od fazy początku kłoszenia do początku fazy kwitnienia BBCH 51 .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

nie wiem co tam akurat najlepsze na jaką rdzę (od tego są tabele zaleceń, etykiety etc) ale w okolicach kłoszenia i kwitnienia ograniczyć zabiegi do koniecznego minimum i trzeba celnie jednym środkiem w danego patogena bo ten okres jest krytyczny jeśli chodzi o łatwość poparzeń i w innych okresach możecie sobie i święconą wodę z Częstochowy dodawać jako enty składnik mieszanek wszystkiego co tylko w sklepie stało na półce no ale teraz tylko celnie jednym i najlepiej co ma rejestrację i jeszcze zostawic jaki pasek niedopryskany dla porównania dla ew reklamacji.
Mieszanie wynalazków pozbawia prawa do takowej reklamacji bo "interakcje nieprzewidziane" to zwrot wytrych ew obrony producenta/dystrybutora...

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Pszenica ozima
- mączniak prawdziwy, rdza brunatna, septorioza liści, brunatna plamistość liści, septorioza plew, fuzarioza kłosów .

Uwaga!
W warunkach sprzyjających rozwojowi chorób kłosa na pszenicy (septoriozy plew i fuzariozy kłosów) zalecany termin zabiegu opryskiwania można wydłużyć do fazy dojrzałości wodnej ziarna.

TEBU 250 EW .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

No właśnie mam trochę mieszane uczucia,jechac z opryskiem czy się wstrzymać,bo nie ma tego grzyba dużo, ale pewnie w takich warunkach bardzo szybko się rozlezie,a i pogoda z codziennymi opadami, jedynie dzisiaj okno pogodowe

 

Trochę poczytałem etykiet, wychodzi z tego że Artea + Tazer (0,4+0,6) można jechać, chyba że nie dostanę w lokalnym sklepie to pójdzie tebukonazol, tylko nie wiem w jakiej dawce,i czy solo czy z Artea

Edytowano przez strazak93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj