yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Damianek20    2042
46 minut temu, Tigon napisał:

można, zależy jak bardzo masz kolanko wysunięte, u mnie byłem wczoraj to mimo że pszenica wydaje się spora to na najgrubszych ledwo źdźbło widać , ja jadę z chwastami, na drugi dzień medaxem a grzyba za 2 dni żeby chwatów nie wzmocnić bo i tak są wyrośnięte 

Ile dajesz medaxu na ha ? Czemu nie łączysz go z grzybem ? 

Zamierzam wypróbować na części upraw bo na Modus i cc już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
Przed chwilą, Pawel2678 napisał:

ciekawość x 10

 

Coś się zwaliło w telefonie 🤔 proszę o wybaczenie wszystkich że trochę zaśnięciem forum 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

U mnie susza okropna, już nie pamiętam żeby w marcu tak się kurzyło podczas pracy. Na tym polu co kupiłem masakra podziewa się miejscami pszenica. 

IMG_20200329_133230.jpg

12 minut temu, yacenty napisał:

poprawiłem

Dziękuję 👍

IMG_20200329_134255.jpg

A to już po kukurydzy na kiszonkę jest różnica tyle że siana 20 września własnym nasieniem odmiana bamberka. Ale widać że brak wody jej mocno doskwiera.

IMG_20200329_201236.jpg

Edytowano przez Damianek20
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio100    1
1 godzinę temu, rolnikos25 napisał:

A co myślicie o pszenicy na lekkiej ziemi 4b ? Ziemia zadbana,  ph 6, zawartości: wysoko lub bardzo wysoko, ochrona na grzyba dwa razy. Szło by zebrać z 4-5t? 

Ja mailem w tamtym roku na 4a 4b i 5( takie pole różnorodność klas) Arakdię pomimo suszy wyszło 6t ha przy nawożeniu azotem 150kgN/ha plus odżywki dolistne także byłem zadowolony jak na tamten rok 

Edytowano przez Radzio100
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

poplon ścierniskowy pod oziminy w tych suchych latach to jest kompletna tragedia tak jak mówicie, ja kiedyś zrobiłem na takiej zasadzie że poplon był szykowany pod qq, po zniszczeniu go zaprawionego zyta zostało mi 40 kg więc wziąłem i go tylko wysiałem to wschody to była tragedia, przez "miedzę" było posiane żyto bez poplonów w tym samym terminie to nawet nie ma co gadać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1692
1 godzinę temu, yacenty napisał:

 

moja pszenica zależnie od pola od tragicznej po bardzo ładną - jednak poplony ścierniskowe do zło. Tak jak wyjałowiają ziemię to masakra.

Poplony są bardzo dobre i wcale ziemi nie wyjaławiają. Tylko wypijają wodę, o którą coraz trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, Damianek20 napisał:

Ile dajesz medaxu na ha ? Czemu nie łączysz go z grzybem ? 

Zamierzam wypróbować na części upraw bo na Modus i cc już za późno.

Jak najbardziej. Medax ma duży zakres działania i można go nawet później stosować. Śmiało można jechać i ładnie skróci, no może nie tak jak przy tym jak jest kolanko 1cm nad węzłem ale i tak skróci. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
5 minut temu, Marcinnnnn napisał:

Jak najbardziej. Medax ma duży zakres działania i można go nawet później stosować. Śmiało można jechać i ładnie skróci, no może nie tak jak przy tym jak jest kolanko 1cm nad węzłem ale i tak skróci. Powodzenia.

A ile go dajesz i czy dzielisz dawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dałem 0,4 kg/ha solo zobaczymy co to będzie. Zostawiłem ścieżkę kontrolną więc wrzucę zdjęcie dla porównania jak ruszy w górę. Sąsiad dawał 0,5kg rok wstecz to mówił, ze ładnie skrócił. Tylko nie wiem w jakiej fazie skracał. Tak czy siak to warto bo ma skrócić w dużym zakresie temperatur.

Edit:

Ja miał dawać w jednej dawce ale opryskiwacz mi się coś spierdzielil i wyszło 0,4 kg/ha i jak będę widział że idzie nieźle w źdźbło to dam jeszcze druga dawkę przed flaga.

 

Edytowano przez Gość
Dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    860
2 godziny temu, yacenty napisał:

tak, mówimy o poplonie ścierniskowym.

Poczym siejesz poplon i z czego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895

różnie

ale sieje jeczmien i o groch


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Wybaczcie mi za słaba jakość ale najpierw zrobiłem zdjęcie potem sprawdziłem że kiepsko widać a rośliny już wyrzuciłem. Powiedzcie mi jakie to fazy jeżeli się dopatrzycie.. odmiana arkadia z jednego siewu. Patrzyłem jeszcze na euforia i belissie i są troszkę w późniejszej fazie... Kolanka są w kupie może do 3mm odległość od węzła... Chce po tych mrozach lecieć że skracaniem moddus i CCC.. wielu z was poleca medax ale krótsze ma działanie a moddus już mam ewentualnie poprawie medaxem

IMG_20200329_174102_7.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
darekspire90 napisał:

Wybaczcie mi za słaba jakość ale najpierw zrobiłem zdjęcie potem sprawdziłem że kiepsko widać a rośliny już wyrzuciłem. Powiedzcie mi jakie to fazy jeżeli się dopatrzycie.. odmiana arkadia z jednego siewu. Patrzyłem jeszcze na euforia i belissie i są troszkę w późniejszej fazie... Kolanka są w kupie może do 3mm odległość od węzła... Chce po tych mrozach lecieć że skracaniem moddus i CCC.. wielu z was poleca medax ale krótsze ma działanie a moddus już mam ewentualnie poprawie medaxem

IMG_20200329_174102_7.jpg

na skracanie za wcześnie moim zdaniem, jeśli będą u ciebie w nocy przymrozki to wątpię żeby na koniec tygodnia kolanko było na wysokość 1cm, obserwuj ale obstawiam że w sobotę kolanko będzie Max 0.7mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    58

Ja tam gdzie zaoralem  poplon w październiku  teraz jak siałem początkiem marca to było mokro, a obok tego inna działkę po żniwach zrandapowalem i zaorałem  na raz we wrześniu  to było sucho jak w lipcu i jak mi to ktoś wytłumaczy nie rosły żadne chwasty wody nie miało co wyciągnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895
30 minut temu, suffeks napisał:

poplon to nie problem tylko wasza orka wysusza ziemie

ciekawe jak?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
37 minut temu, suffeks napisał:

poplon to nie problem tylko wasza orka wysusza ziemie

co ma wysuszać jak się orze taki poplon to i tak już nie ma praktycznie żadnej wilgoci


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    860

U nas dużo osób po rzepaku dorzuciło jakiegoś zboża i to był poplon a później orka i siew pszenicy. Dziś widać które to pola. U mnie po łubinie dorzuciłem 5kg facelii, po 8 tygodniach talerzówka i siew. A po rzepaku dałem 12kg facelii i rzepak mocno się nie przebił później talerzówka i siew. Efekt na pewno lepszy niż orka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel_97    0

Jak jest minimalna skuteczna dawka Axial Komplett, bo na kilku działka muszę wykonać poprawki? Trafia się trochu owsa głuchego i przytuli.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1498

posiej po ppolonie niezaoranym poznaniakiem stopkowym, powodzenia. Ja daje 0,5kg medaxu solo jak z ccc to dawałem 0,35-0,4

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1692
9 godzin temu, suffeks napisał:

poplon to nie problem tylko wasza orka wysusza ziemie

Nie rób z siebie pajaca. Poplon bez wody nie urośnie, więc wypija wodę z gleby. I nie ważne czy zaorzesz czy nie, to tej wody już w glebie nie ma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3550

 

10 godzin temu, darekspire90 napisał:

Wybaczcie mi za słaba jakość ale najpierw zrobiłem zdjęcie potem sprawdziłem że kiepsko widać a rośliny już wyrzuciłem. Powiedzcie mi jakie to fazy jeżeli się dopatrzycie.. odmiana arkadia z jednego siewu. Patrzyłem jeszcze na euforia i belissie i są troszkę w późniejszej fazie... Kolanka są w kupie może do 3mm odległość od węzła... Chce po tych mrozach lecieć że skracaniem moddus i CCC.. wielu z was poleca medax ale krótsze ma działanie a moddus już mam ewentualnie poprawie medaxem

IMG_20200329_174102_7.jpg

Ta na dole jest w idealnej fazie ,poczekaj tydzień ,będzie ciepło,jęsli będzie ciepło i słońce moze być modus,jesli brak słońca medax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj