Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

ursus219    0

w poniedziałek robiłem zabieg z dodatkiem majora 0.13l , po 2 dniach klapły liście od dołu chociaż dałem niskie dawki. Czy dzisiaj moge dać bustera 0.5l na chwastnice?

20210604_104748.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
Dnia 3.06.2021 o 11:58, Jano7711 napisał:

Jaką dawkę majora dałeś?

Działka 1.15 ha dałem 0.5 l i po tygodniu efekt super 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

Pawerstin 1 l goltix 1 l ile do tego safari bo rzepak 4 liście  na 3 zabieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48
tydz temu dałem 0.4 L na 1 ha i coś słabo bierze oset można poprawić jeszcze raz czy już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

strasznie mszyca mi sie wdała i skreca buraki , dzis pryskalem ostatni zabieg od chwastów 2 lisciennych czyli 3 zabieg buraki spore juz mimo ze czysto prawei to i tak opryskalem od chwastów , bo za kilka dni moga sie pojeawic chwasty a buraki bd wieksze i nie wszedzie opryska, 

a mszyce kiedy moge zrobic i czym ? czy samym jechac jutro srodkiem czy dolozyc cos ? dzis do chwastow na mszyce moze bym dolozyl ale juz sklepy pozamykane były o 17 , cyperkilem max pryskalem wczesniej na mszyce i teraz jest slabe te srodki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Kiedyś był artykuł w TPR o burakach i podobną ilustrację podpisali, że to jest nieuregulowane ph...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Pewnie duże opady wypłukały trochę składników  i buraki się męczą, dodatkowo brak powietrza w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2
6 godzin temu, wlamaj1 napisał:

Kiedyś był artykuł w TPR o burakach i podobną ilustrację podpisali, że to jest nieuregulowane ph...

To bardzo ciekawe, ale ta działka miała robioną analizę na jesieni, ph 6,5. Pole dostało odrobinę kredy wiosną. Potas wyszedł niski, więc dałem sól jesienią, fosfor wyszedł bardzo wysoki (jak zwykle bo u nas zawsze wychodzi fosfor bardzo wysoki), magnez średni. Ogólnie gleba była przygotowana prawidłowo. Może tego nie widać na zdjęciu, ale te małe buraki mają fioletowe przebarwienia.

 

7 godzin temu, hardkor113 napisał:

U nas tez jest to czesty widok Wydaje mi sie ze woda tu mogla stac

Woda na pewno tam nie stała, to pole ma spad, czego może nie widać na zdjęciu, jeśli stoi to w rogu pola, a i stamtąd spływa powoli na niższe partie. 

 

6 godzin temu, renovoltage napisał:

Pewnie duże opady wypłukały trochę składników  i buraki się męczą, dodatkowo brak powietrza w ziemi

Tak, była jeden gwałtowny opad w połowie maja, ale to pole na całej szerokości rozkłada się równomi, jeżeli woda płynie to płynie całą szerokością w dół, a druga połowy wygląda dużo, dużo lepiej, niedługo będzie międzyrzędzia zakrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9
13 godzin temu, Jk1976 napisał:

Pawerstin 1 l goltix 1 l ile do tego safari bo rzepak 4 liście  na 3 zabieg 

Ja dałem w drugim zabiegu 16g i nie wiedzieć czemu buraki przypaliło ostro. Buraki były już dość spore

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Ja obstawiam zimno ,szczególnie noce i rodzaj gleby ,na czarnej ziemi czy glinie są piękne, po prostu są ciepłe i zimne gleby ,wymywanie na średniej glebie to by musiało w miesiąc spaść 300 mm wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszwd    20
11 godzin temu, Freeman10 napisał:

Co tutaj się odjebało?

 

20210604_192058[1].jpg

Oprysk doglebowy byl robiony po siewie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137
12 godzin temu, Freeman10 napisał:

Co tutaj się odjebało?

 

20210604_192058[1].jpg

Przynajmniej coś jest u mnie 35% z działki 3,3 ha tak wygląda jak na twoim zdjęciu w najgorszym miejscu natomiast 20% to teraz całkiem zginęły były małe, żółte tak jakby sprzypalone wydaje mi się że sabe stanowisko i mróz do -8 + trochę śor u mnie je załatwiło. Na drugim przesiane 13.05 wszystko ok jak na zdjęciu bez żadnych placy.

20210605_102335.jpg

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2
1 godzinę temu, Lukaszwd napisał:

Oprysk doglebowy byl robiony po siewie ?

Nic nie było robione po zasianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Podpisujecie umowy już na przyszły rok bo inspektor będzie robił zebranie na dali wiejskiej w przyszłym tygodniu. Jak nie podpisze teraz to będę mógł później czy już mnie nie wezmą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

Szukają jelenia do siania bo wiedzą że ludzie albo zmniejszą albo wcale nie posieją buraków przy obecnych cenach zbóż rzepaku kuku cena buraków to śmiech na sali nie darmo ksc na Podkarpacie zawędrowało po plantatorów po tamtym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Na własne ryzyko. Łączyłem z Agilem, Bagirą i Targą. Krzywdy burakom nie zrobiły te mieszaniny. Ale nie wiadomo jakie masz gleby itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9
8 godzin temu, pawel177 napisał:

Na własne ryzyko. Łączyłem z Agilem, Bagirą i Targą. Krzywdy burakom nie zrobiły te mieszaniny. Ale nie wiadomo jakie masz gleby itd itp.

A w jakich dawkach mieszałeś z Agil z safari?

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

a może wyzwanie,rdest ptasi,safari  przypala,po tygodniu odbija-wiec czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj