Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szymi40    1445

Dobry  interes    zamiana  słomy żytniej  na obornik indyczy   -za tonę słomy  10 ton obornika.   Słomę zwiniętą  gościu  zabiera z pola  i przywozi obornik na pryzmę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

za kulkę jęczmionki wziąłem 1,5t obornika, kulki sam zwijałem on zabierał z pola i przywoził obornik

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12455

Warto dać 800-1000zl za łódkę podkładu z pieczarek?  Czy lepiej 1500zl za pomiot kurzy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

skoro slomy bylo tak malo ze mogla kosztowac po 50 zl z pokosu ,to teraz jest jej tak duzo ze 10 zl powinna kosztowac he,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9029
Dnia 19.07.2020 o 20:24, Szymi40 napisał:

Dobry  interes    zamiana  słomy żytniej  na obornik indyczy   -za tonę słomy  10 ton obornika.   Słomę zwiniętą  gościu  zabiera z pola  i przywozi obornik na pryzmę .

Ja bym chetnie poszedł na taką wymianę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6939
Dnia 19.07.2020 o 19:55, pawel885 napisał:

Słoma jest cenna, ale to wyliczenia czysto laboratoryjne, słabe ph, susza, zlewne deszcze i zostanie połowa albo i nie a reszta zgnije albo wyorzesz za rok....... Do tego jakiś azocik jako pożywka i sam zabieg to też koszt.... Sprzedawać słomę i kupować obornik/ wapno najlepsza opcja 

Dokładnie. Mało tego- te 8t słomy o których mówi, to masa całej wytworzonej biomasy- czyli całych roślin z korzeniami minus ziarno. Od tego trzeba jeszcze odjąć ściernisko. Realnie w pokosach będzie leżało max 5t, może 5,5t/ha. Reszta zostaje na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085
Dnia 19.07.2020 o 20:35, 6465 napisał:

Warto dać 800-1000zl za łódkę podkładu z pieczarek?  Czy lepiej 1500zl za pomiot kurzy? 

Na moje pieczarka. Dużo fajnego materiału na próchnicę. W podkładzie są też takie składniki dzięki, którym można utrzymać pH na fajnym poziomie (nie mówię, że zwiększać pH)

@6465

Jeżeli masz kiepskie pH to zawsze na pierwszy ogień wapno. Później poplon. Gnojowicę po orkę? Będziesz siał oziminy czy jare? Chyba, że musisz opróżnić zbiornik na zimę to lej ile wejdzie.

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
Dnia 19.07.2020 o 20:35, 6465 napisał:

Warto dać 800-1000zl za łódkę podkładu z pieczarek?  Czy lepiej 1500zl za pomiot kurzy? 

Podkład jest fajny jednak patrząc na moje realia dla mnie drogo-u nas dają za free😉

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9029
Dnia 19.07.2020 o 20:35, 6465 napisał:

Warto dać 800-1000zl za łódkę podkładu z pieczarek?  Czy lepiej 1500zl za pomiot kurzy? 

1000zl to dużo, przelicz ile dasz tego na hektar? Jednej naczepy mało , i przelicz ile wapna i nawozu Npk za tę kwotę byś miał. U mnie podkład brałem za 200zl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    976
3 godziny temu, soltys48 napisał:

Podkład jest fajny jednak patrząc na moje realia dla mnie drogo-u nas dają za free😉

 

Popyt jest to i cena jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

A jak ceny slomy?

Centralne mazowsze oddaja slome za sprzatniecie z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29
5 godzin temu, Bugii napisał:

A jak ceny slomy?

Centralne mazowsze oddaja slome za sprzatniecie z pola.

A gdzie konkretniej, ja WWE, to na tą chwilę nie widać ogłoszeń o sprzedaży, a co dopiero do oddania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

LLU Wola Mysłowska, wczoraj zamówione 4 ha ozimin po 8 zł, trochę nie ładnie było dać po 5, pewnie i za tyle bym kupił.

Dużo ludzi w tamtym roku zapasów narobiło i teraz im słoma nie potrzebna. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bela 120x120 po sipmie łańcuchowej, samemu ją zbieram. Pewnie bym po 5 kupił, ale to już trochę nie ładnie po tej cenie, tak jakby na piwo zostawiłem kupując po 8.

W tamtym roku na koniec prosili żeby za darmo z pola zabrać. 

W okolicy już się pojawiają oferty sprzedaży zboża na pniu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1800

Sprzedane 60 bel po 50zł słoma żytnia reszta zboża będzie ścięta

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
Dnia 2.08.2020 o 12:54, Folenka napisał:

A gdzie konkretniej, ja WWE, to na tą chwilę nie widać ogłoszeń o sprzedaży, a co dopiero do oddania.

Powiat plocki/ plonski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    207
Dnia 2.08.2020 o 20:29, karol6130 napisał:

Bela 120x120 po sipmie łańcuchowej, samemu ją zbieram. Pewnie bym po 5 kupił, ale to już trochę nie ładnie po tej cenie, tak jakby na piwo zostawiłem kupując po 8.

W tamtym roku na koniec prosili żeby za darmo z pola zabrać. 

W okolicy już się pojawiają oferty sprzedaży zboża na pniu.

 

 

A po ile cenią  na pniu zboże  jak na miejsce z dostawą  chcą  za owies po 350- 400 tona. A sloma owsianka za zebranie z pola. 

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie interesowałem się, na polu tabliczki stały z ogłoszeniem, drugi po wsi chodził i namawiał. 

Na olx w okolicy zboże po 600, na targu chłopy mówiły po 400.

Słomę babka wystawiła po 40 z pokosu, samemu trzeba było zbelować, poszła po rozum do głowy i pocięła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
9 godzin temu, malorolny121 napisał:

A po ile cenią  na pniu zboże  jak na miejsce z dostawą  chcą  za owies po 350- 400 tona. A sloma owsianka za zebranie z pola. 

Jakie demony biznesu sprzedają owies po 350zl? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    207

Osobiście  go nie znam. Tescio zadzwonił  do kolegi czy ktoś  nie ma na sprzedanie owsa. Za chwilę  tel ze na miejsce po 400 a jak zabrac od niego to po 350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pewno głuchy ten owies😁 

po 40 na skupach. 

u nas za słomę z pokosu po 5 dają za 150 po pasowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez riderZ056
      Luck is knocking on your door, enter this giveaway now!
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez MfKrystian
      Make dating stress-free and enjoyable with the best casual dating experience.
      Looking for fun companions for night adventures?
      Verified Damsels
      Prime casual Dating
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj