Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KlimekPL    793

Macie pomysł na pożyteczne wykorzystanie około 150 bel słomy i siana nie mając produkcji zwierzęcej ani kupca na ten towar? Pierwsza myśl jaka przychodzi do glowy to porozcinanie siatek, złożenie w pryzmę i posypanie mocznikiem w celu sfermentowania a następnie rozwiezienie rozrzutnikiem. 

Łudził się człowiek, że podratuje trochę budżet domowy sprzedając słomę a tylko narobił se kosztów belowaniem i zwożeniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

jak masz płytę to rozwal tą słomę i zamów beczkę gnojowicy - u nas wozi 350zł za 16000 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

kiedyś była firma brała po 200 zł za tone brykietowania słomy lub siana , był taki bum kilka lat temu na to jeden sezon skupowali wszystko jak leci i przerabiali , jak kto chciał to usługe robili  trzeba było zawieść i za 2-3 dni odbiór brykietu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Z tą gnojowicą niegłupi pomysł ale nie mam plyty więc pewnie wszystko spłynie bezproduktywnie w glebę. 

A macie jakieś propozycje takich firm zajmujących się robieniem brykietu? Województwo mazowieckie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
12 minut temu, KlimekPL napisał:

Województwo mazowieckie

Ja mazowieckie a płyta stoi pusta :ph34r: niedaleko jest firma ale nie wiem czy oni biorą słomę , z pyłów/sieczki chyba tylko robią . Ostatnio brykiet brałem 400zł tona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Podasz namiary? Zadzwonię i zapytam, na pewno nie zaszkodzi.

A odnośnie propozycji Ryśka to nawet znalazłem ciekawe doświadczenie na temat nawożenia popiołem:

https://powermeetings.eu/konferencje/prezentacje/FTEB_27-20-2011/21 R.Waclawowicz.pdf

Tylko jak tu bezpiecznie spalić tyle bel słomy, żeby zaraz straż z całej gminy się nie zjechała :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
4 godziny temu, pawel885 napisał:

Ja mazowieckie a płyta stoi pusta :ph34r: niedaleko jest firma ale nie wiem czy oni biorą słomę , z pyłów/sieczki chyba tylko robią . Ostatnio brykiet brałem 400zł tona 

Lepi słomę na obornik przerobić! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
13 godzin temu, KlimekPL napisał:

Macie pomysł na pożyteczne wykorzystanie około 150 bel słomy i siana nie mając produkcji zwierzęcej ani kupca na ten towar? Pierwsza myśl jaka przychodzi do glowy to porozcinanie siatek, złożenie w pryzmę i posypanie mocznikiem w celu sfermentowania a następnie rozwiezienie rozrzutnikiem. 

Łudził się człowiek, że podratuje trochę budżet domowy sprzedając słomę a tylko narobił se kosztów belowaniem i zwożeniem. 

Kto handluje słomą sianem nigdy nie będzie panem

😂😂

U mnie też był taki mądry co śmiał się ze mnie że po 80 zł bela sprzedałem siano prosto z łąki a teraz przyszedł i pyta się czy nie mam kupca. Ja zbieram tylko tyle słomy i siana co sprzedam koledze dla koni 

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Też już jestem mądry po szkodzie. Zresztą to miała być jednorazowa akcja bo zawsze sieczkowalem słomę ale bardzo był potrzebny grosz. A prawda taka, że przed samymi żniwami byłem umówiony na sprzedaż całej słomy z dużą stadniną w okolicy. A jak tylko skręciłem baloty to nagle zrezygnowali i nie odbierali telefonów. A handlowałem już z nimi więc myślałem, że słowni ludzie. Potem dowiedziałem się, że ktoś ich zasypał slomą po 25zl balot. Podobnie jak wszystkie stadniny w okolicy nakupowały po pół darmo i chcieli ode mnie za grosze zabrać a ja powiedziałem, że wole aby zgniło na gnój i z powrotem na pole zawieźć niż oddać po cenie robocizny. 

Się zastanawiam, kto tak potrafi pieniądze liczyć że sprzedaje świeżą słomę po takiej cenie 

Edytowano przez KlimekPL
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Już wiecej.z nimi bym nie handlował, jak z kimś sie dłużej interes robi i miejscowy to takiego trzeba się trzymać dogadywać by co roku mieć towar. W tym roku tnij na polu, przyjdzie czas że sami będą jeździć prosić o słomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Teraz już wiem, więcej nie bede zwijał słomy bo to byłoby zabójstwo dla gleby, już kilku znajomych pazernych na parę złotych więcej wyjawiło tak nawet pola 3 klasy bo słoma zbierana rok w rok bez obornika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
12 godzin temu, KlimekPL napisał:

A odnośnie propozycji Ryśka to nawet znalazłem ciekawe doświadczenie na temat nawożenia popiołem:

Wysłałem Ci wiadomość. Popiół z biomasy jest wartościowy dla gleby ale to odpad czyli coś trzeba z nim zrobić a palić słomę żeby tylko mieć odpad to czyste marnotrawstwo. Zresztą popiół ze słomy jest tak lekki że pójdzie w atmosferę przy byle powiewie wiatru . Daleko masz na Podlasie? Tam zawsze słoma w cenie , do mnie przyjeżdżają po 60-70 km i w tym  roku po 40zł płacili 

 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Na Podlasiu też kto chciał to narobił zapasów full, z pokosa 20-25zl było. Więc jak na razie interesu nie zrobita 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

25 to u nas z pokosu w najlepszych latach płacili , w ubiegłym sezonie 10 max 15 przed żniwami jak kto zadatkował. Byli goście z Kurpi wzięli kilkadziesiąt szt po 40, gdzie mieli zapas zrobić jak tam same łąki a kto ma trochę ornej to kukurydza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF_Fan_Agri    20

Jak chcecie zarobić na słomie to export do Anglii 😂 mamy teraz tutaj kryzys ze słoma i ceny idą tylko do góry! W lutym kupowałem słomę po £160 za tonę, normalnie kosztuje tak po £50 za tonę! nic tylko płakać!

3808855F-DB15-41CD-B72E-B27B7F4C7617.png


 

Dawniej JakubK203

Zdjęcia są własnością MF_Fan Agricultural.

Zabrania sie używania zdjęć bez wcześniejszej zgody przez MF_Fan Agricultural.

Używanie zdjęć bez zgody będzie zgłaszane do właściwego organu na drodze prawnej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
Dnia 6.04.2021 o 10:21, pedro2 napisał:

Na Podlasiu też kto chciał to narobił zapasów full, z pokosa 20-25zl było. Więc jak na razie interesu nie zrobita 😋

Wożą. Codziennie widzę jak tirami wiozą slome, tylko to idzie pewnie w stronę Szepietowa i Wysokiego Mazowiecka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj