Polecane posty

nunu85    499

ja tylko daje sygnal, co się dzieje na giełdzie. jestem wręcz pewien, że od poniedziałku część firm wprowadzi obniżki, a druga część we wtorek- środę, jak giełda będzie nadal tak wyglądała jak wygląda, a niczego innego nie ma co się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odbije się ten wirus na wszystkim,już mówili że ceny wzrosną bo brak handlu z chinami, teraz dojdzie brak handlu z Europą i będzie d*pa. Choć z drugiej strony zamknięcie granic może wyjść na korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Obawiam się , ze macie racje ;)

 

Entuzjazm na rynku zbóż mija .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no co wy wpierajcie sobie dalej że cena nie idzie w dół na matifie,poszło ponad 10euro ale a skąd nie ma spadków  . W górę idzie w górę !!!, czasami myśle że niektórzy to mają jakieś klapki na oczach 😎w tamtym tyg szło dostać w porcie 835 nie mówiiąc już że wcześniej nawet 850 a wczoraj dzwoniłem jak było na giełdzie 192euro to już mi oferowali 810 dziś szkoda nawet dzwonić pewnie na równo albo nawet niżej , podobno straszny natłok zrobił sie w porcie statki mają opóźnienia przez sztormy złą pogodę itp.O rzepaku nawet nie wspominam porażka straszna 😩 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Choroba to jedno ,ale ludzie i zwierzęta jeść muszą ,nie ma co panikować.Moja pszenica poczeka do maja-czerwca i będzie widać co się dzieje na rynku.Na świecie są ludzie co zacierają ręce z powodu wirusa.Zwróćcie uwagę na szybujące światowe ceny czosnku i imbiru.Kiedy wirus ustanie może okazać się że towar będzie na gwałt poszukiwany i zdejmowany z rynku.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

wszystko może się okazać. równie dobrze możemy już nie zobaczyć do zniw ceny pszenicy z 7 z przodu i płuc sobie w brodę, że nie sprzedaliśmy w styczniu/ lutym. wszystko jest na wodzie pisane.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
9 godzin temu, oregano napisał:

A w czym ten rok był taki wyjątkowy? W Polsce było trochę regionów z suszą, ale generalnie nie było tragedii. Natomiast w skali globalnej żniwa były udane. Nikt nie zapłaci po 220 euro tylko dlatego, że u Ciebie za stodołą była susza.

wyjątkowy w tym i poprzednim i jeszcze poprzednim że większość tu piszących pier**lą jakie to ceny będą a nigdy się nie sprawdzają, ja mam to szczęście że zawsze sprzedaje na przełomie roku i jakoś jest w miarę

i tu nie  chodzi  o żadną wyjątkowość tylko o normalność , która się równa 800 zł/t pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

W tym roku nie dostałeś 800 chyba że mieszkasz blisko morza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

ale panika żeby zbić ceny ja mam pytanie co będzie jak rolnicy zaczną chorować na korono wirusa ?? kto będzie uprawiał pole mało ważne. Ja w tym roku jak nic sie nie zmieni 20 % ziemi odłoguje :-) nie będe siał jarej pszenicy. Co do cen jak spadnie w skupach nawet o 10 zł to nikt nie powinien oddawać nawet kilograma zobaczylibyście jak ceny odrazu poszybowały by w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

tak mogą zachowywać się monopole albo oligopole, że jak się cena nie podoba to nie oddaje, tylko wymuszam podwyżkę. ale nie na rynku, gdzie są dosłownie dziesiątki jak nie setki tysięcy dostawców. nierealne. raz, że panika, ludzie myślą że jeszcze spadnie, więc chcą wywozić póki cena jeszcze przyzwoita. dwa wszelkie zobowiązania. sporo dostawców musi oddać nie patrząc na cenę, żeby była kasa na spłatę różnych rat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Grabowiec cena realna brutto na konto 700 zł pasza 670 boki zrywać i ludzie wioza. Mali duzi wszyscy po równo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
19 minut temu, wladirol napisał:

ale panika żeby zbić ceny ja mam pytanie co będzie jak rolnicy zaczną chorować na korono wirusa ?? kto będzie uprawiał pole mało ważne. Ja w tym roku jak nic sie nie zmieni 20 % ziemi odłoguje :-) nie będe siał jarej pszenicy. Co do cen jak spadnie w skupach nawet o 10 zł to nikt nie powinien oddawać nawet kilograma zobaczylibyście jak ceny odrazu poszybowały by w górę

Skierbieszów pszenice sprzedają jak w żniwa , Siennica tak samo cena od 660 do 700 brutto jak na razie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

Nic tak nie fajnie nie stabilizuje rynku jak MGR i kredyty na nią zaciągnięte, gdyby ludzie ostrożniej inwestowali w sprzęt to nie było by takiego spłaszczenia przebiegu ceny u mnie we żniwa 660 a dziś 700 to tylko 40 zł jaka była cena na matifie w sierpniu a jaka jest teraz ? 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

pytasz i masz. 10 sierpnia było 177 euro, teraz masz 187, więc różnica żadna praktycznie. tak samo jak i na naszym podworku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefon: 84 689 78 88, ludzie w google jest numer


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 godzinę temu, lassie napisał:

Nic tak nie fajnie nie stabilizuje rynku jak MGR i kredyty na nią zaciągnięte, gdyby ludzie ostrożniej inwestowali w sprzęt to nie było by takiego spłaszczenia przebiegu ceny u mnie we żniwa 660 a dziś 700 to tylko 40 zł jaka była cena na matifie w sierpniu a jaka jest teraz ? 

Na rok 2020 w żniwa trzeba przyjąć cenę 600 zł brutto nie będzie rozczarowania będzie drożej to na plus . Jak będzie czas pokaże .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Zacząłem sprzedawać swoje "kilogramy" , lubelskie LLE od 25lutego podwyzka z 680 na 690zł brutto za paszówkę :)

Ruch wzmozony 1-2 ciągniki w kolejce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Skup zboża u Jasiny k. Hrubieszowa było 65-68 zł jest 68-70 zł , cena brutto w zależności od parametrów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

PMN Agro  Parczew proszę opini o tej firmie , termin płatności itp może być na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

U nas koło Wielunia na lokalnym skupie najwięcej zboża przyjmują w sobotę, bo wtedy wożą pseudo rolnicy i nie zależnie ile kosztuje to sprzedadzą. Tylko zniesienie dopłat w całej Europie zmieni tę sytuację. Przed wejściem do unii ziemia leżała odłogiem ceny zbóż były podobne lub wyższe a koszty sami wiecie.Teraz każdy obsiewa bo dopłaty weźmie. Jeszcze jest kwestia Ukrainy i tego marionetkowego ministra. Jak by chciał wstrzymać import to by wstrzymał. Tylko boi się o stołek.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Minister nie ma możliwości aby zatrzymać np. zboże na granicy bo to jest granica Unii ale już inspekcja sanitarna to chyba i owszem ale tylko konkretny transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Wczoraj dostałem propozycję na pszenicę 715 brutto jeszcze 3 tyg temu była 680 Świętokrzyskie idzie w dobrą stronę ciekawe jak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj