Polecane posty

wiesiek63zmc    1049
20 godzin temu, mtz55 napisał:

Witam czy jesli pszenica ma wsystkie parametry konsumpcyjnej oprocz gestosci na poziomie 71-72hl klasyfikuje ja jako paszowke???

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
3 godziny temu, MateuszsSwietokrzyskie napisał:

Kolego gdzie taka cena? 

Ja prowadzę skup zboża powiat kazimierza wielka i za pszenicę paszowa place 720 a pszenżyto 600 brutto oczywiście. 

A gdzie dokładnie bo mam trochę pszenicy  a mieszkam koło Skalbmierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

okolice raciborza 720 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Panowie jak ceny pszenicy i pszenżyta w podlaskim mam do sprzedania około 35t pszenżyta i 40t pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
23 godziny temu, Sumik napisał:

@stach12 niestety banki nie pozwolą na takie ceny. Nie pozwolą ba zbyt dużą opłacalność Ale nie będą ryzykować straty przez nie spłacone kredyty których nawet licytacje gospodarstw nie spłacą bo nikt nie będzie chętny kupić czy wziąść w dzierżawę przy braku opłacalności 

kto jest właścicielem banków? Będziesz parobkiem na własnej ziemi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

teraz zacznie się jazda Rosja i Ukraina chce zawiesić eksport przynajmniej do czerwca.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Przy tych cenach to helmuty  się bogacą i pół Europy bo dla was 10 lat traktor to rupieć

Bogacą się Ci co  zainwestowai w magazyny i do tego nie dostali sraczki jak zboże taniało !

Edytowano przez piotreku1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181
Dnia 27.03.2020 o 08:10, Sumik napisał:

@stach12 niestety banki nie pozwolą na takie ceny. Nie pozwolą ba zbyt dużą opłacalność Ale nie będą ryzykować straty przez nie spłacone kredyty których nawet licytacje gospodarstw nie spłacą bo nikt nie będzie chętny kupić czy wziąść w dzierżawę przy braku opłacalności 

 Banki zarabiają na niespłaconych kredytach , dla nich dłużnik to zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45
17 minut temu, wladirol napisał:

teraz zacznie się jazda Rosja i Ukraina chce zawiesić eksport przynajmniej do czerwca.

Nie zawiesić, a wprowadzić limit na export w wysokości 7 mln ton. Co nie zmienia faktu że powinno to pozytywnie wpłynąć na cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mylisz sie kolego ! Banki zarabiaja na tych co spłacaja kredyty !  Dłuznik co nie splaca kredytu to problem dla banku.

5 minut temu, mzk napisał:

 Banki zarabiają na niespłaconych kredytach , dla nich dłużnik to zysk

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181
9 minut temu, piotreku1 napisał:

Mylisz sie kolego ! Banki zarabiaja na tych co spłacaja kredyty !  Dłuznik co nie splaca kredytu to problem dla banku.

 

  Zyśk rzędu 5% w skali roku ze spłaconego kredytu to nic w porównaniu do 20% zysku z kredytu z zaległościami . Widziałeś kolego biednego komornika?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
35 minut temu, piotreku1 napisał:

Bogacą się Ci co  zainwestowai w magazyny i do tego nie dostali sraczki jak zboże taniało !

No w mojej okolicy ci bez sraczki mają 650 br pasza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9264
50 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

No w mojej okolicy ci bez sraczki mają 650 br pasza 

Bez problemu za pasze płacą 680-690  brutto aby robaka nie było a auta wywożą wszystko codziennie w świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

 Na  Brodzicy  koło Hrubieszowa u pana  J  700-750 wisi dziś coś się zaczyna dziać. ps. w czwartek było 680-720 .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    959

Co z tego że będzie się działo jak już mało kto zborze ma? Ja nie mam ale mam cichą nadzieję ze w żniwa cena będzie dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Nie licz na to ,w żniwa powinno być taniej ,bo iaczej po co budować magazyny i robić sobie robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    959

Wiadomo że w żniwa zawsze taniej i zależeć będzie od urodzaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj