Polecane posty

Marcin441    342

Kierownik z Lubawy powiedział że cena na razie zostaje bez zmian podpisałem z nimi umowę i mają odbierać od 1 maja, zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

 

Ile Ci wyjdzie?

Trochę ponad 1,3 a Ty jaka masz teraz cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dominiik napisał:

1,40 brutto wyjdzie, chyba że masz słabe parametry

4.2 tłuszcz , białko 3.25, kazeina 2.55. Nie wyjdzie 1,40 przy 14k litrów nawet gdyby było mega wysokie . Chyba, że masz dużo mleka, Spomlek bardzo premiuje dużych dostawców i możesz mieć więcej te 20 groszy za sama ilość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Ja mam 30tys 4,4 tłuszcz, 3,5 białko i 2,75 kazeiny, przy takiej niskiej kazeinie tracisz 5 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie rozumiem dlaczego ministerstwo krytykuje osm Piątnica za sprowadzanie mleka ekologicznego z Litwy, którego w Polsce jest mało a jest duży popyt i jeśli ktoś chciałby oddawać mleko ekologiczne to przyjmują każdego. Piątnica płaci za mleko cenę jedna z najlepszych w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Propaganda tvp


Że niby mleczarnie takie złe i ściągają mleko, a nasz rząd taki wspaniały i to nie ich winna te obniżki i kryzys, takie pierdolenie kotka za pomocą młotka, myślą że na wsi to banda debili robi

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

To powiedzcie czemu Polmlek sprowadza tyle mleka a rolnikom obniża 10 gr mleko? 🤔

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Umówmy się wyniki są za pierwszy kwartał, styczeń i luty wcale nie był zły więc czemu mieli nie ściągać skoro brakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, Dominiik napisał:

Propaganda tvp

 

Że niby mleczarnie takie złe i ściągają mleko, a nasz rząd taki wspaniały i to nie ich winna te obniżki i kryzys, takie pierdolenie kotka za pomocą młotka, myślą że na wsi to banda debili robi

Mi osobiście rządy PiS się nie podobają nie wspominając o tej propagandzie. Według mnie powinni dobre stosunki trzymać z UE i państwami zachodu. Nie jestem za wyjściem z UE. Dopłaty bezpośrednie trochę mijają się z celem to prawda.

1 minutę temu, radekz200 napisał:

To powiedzcie czemu Polmlek sprowadza tyle mleka a rolnikom obniża 10 gr mleko? 🤔

Polmlek może i słusznie krytykują. Ale dlaczego jest tam Piątnica chcąca kupować mleko od polskich rolników ale niemając chętnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924

Polmlek obniża pewnie w zależności od regionu a jalowka jedna już sprzedana cena nie za ciekawa ale cóż klienta też trzeba szanować jak konkretny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Ja już drukuje wypowiedzenie 😂 sąsiad już mówił żeby się zebrać i kilkudziesięciu i jechać do kierownik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Ja już drukuje wypowiedzenie 😂 sąsiad już mówił żeby się zebrać i kilkudziesięciu i jechać do kierownik 

Do Mlekovity chcesz się przenieść? A tak pro po ma ktoś może aktualny cennik na 2020 rok z Mlekovity?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

litwa eksportowała nabiał do rosji ale rosja wprowadziła embargo a litewskie mleczarnie  nie potrafiły się odnalezsc w nowej rzeczywistosci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek    8
11 minut temu, MleczArek napisał:

W łódzkim polmlek  nie zmienia ceny ?

Polmlek sp. z o.o. informuje, iz obnizka ceny mleka za miesiac 04/2020 wynosi 0,05 zl/litr

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13
6 godzin temu, narewski1988 napisał:

4.2 tłuszcz , białko 3.25, kazeina 2.55. Nie wyjdzie 1,40 przy 14k litrów nawet gdyby było mega wysokie . Chyba, że masz dużo mleka, Spomlek bardzo premiuje dużych dostawców i możesz mieć więcej te 20 groszy za sama ilość 

Chłopie co ty gadasz z tym premiowaniem dużych dostawców chyba żeś na łeb... Upadł albo jesteś dostawca od krótkiego czasu jak bajko nastał to uwalił dużym zniusl pierwiastek od ilości duzi w d*pę dostali i uciekli myślą że mali nadrobią i będą lojalni on przez 10 lat się rozwineli i spierd... ;) Takie życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Skubis69 napisał:

Chłopie co ty gadasz z tym premiowaniem dużych dostawców chyba żeś na łeb... Upadł albo jesteś dostawca od krótkiego czasu jak bajko nastał to uwalił dużym zniusl pierwiastek od ilości duzi w d*pę dostali i uciekli myślą że mali nadrobią i będą lojalni on przez 10 lat się rozwineli i spierd... ;) Takie życie :)

Nie wiem czy jestem małym czy już średnim dostawca mam mleka ok 30 lub trochę więcej ale w Spomlek byłem od ok 15 lat i ciągle słyszałem że będzie lepiej a tak naprawdę było średnio 15 groszy za mlekovitą zawsze. Ile wam teraz potrącają na udział fundusz i na wypowiedzeniu oraz jaki jest okres wypowiedzenia? Mi się udało w styczniu to straciłem 20 groszy na wypowiedzeniu. 

Pozdrowiam środkowym palcem  zarząd spomleku. Obyście za szybko nie upadli bo kto mi odda udział. 

Edytowano przez PrzemekSokolow
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
9 godzin temu, Misiaczek napisał:

Polmlek sp. z o.o. informuje, iz obnizka ceny mleka za miesiac 04/2020 wynosi 0,05 zl/litr

 

 

Dostałeś sms bo u mnie  nic a o tym eko z Litwy też słyszałem ale czy to prawda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
Dnia 29.04.2020 o 12:52, Kierownik napisał:

w marcu tez byl 1gr i teraz tez 1gr

1 gr ale od jednostki czyli razem za dwa miesiące będzie 10 gr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek    8
50 minut temu, Łolek napisał:

Dostałeś sms bo u mnie  nic a o tym eko z Litwy też słyszałem ale czy to prawda 

No sms wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 minutę temu, ukaszProcho napisał:

1 gr ale od jednostki czyli razem za dwa miesiące będzie 10 gr 

To ile wyjdzie za majowe mleko? Będzie choć z 1.3 brutto przy ok 30 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

To  jogo   juz lepiej płaci  od Polmleku   nie bylo żadnych obniżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj