Polecane posty

Troker1979    571
6 godzin temu, slawek74 napisał:

spróbuj z gliceryną paszową rozrobić i zdaj relacjie

ja z braku laku do spirtu, wody dodałem glicerynę paszową(glicerol). Do tego jeszcze wodę utlenioną można dać ale nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Mlekpol wyjdzie obronną ręką-Proszkownia miała powstać na ciężkie czasy, w kwietniu miała ruszyć...i proszę. To jest prezes, to jest strateg. Wszystko przewidział, a Wy tak na niego narzekaliscie 😜

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wy mówicie o wychamowywaniu produkcji mleka A mi do 15 kwietnia cieli się 32 szt... więc raczej ja znowu zwiększam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

powiedz to tym co postawili nowe obory i zaczynają doić krowy zakupione lub takim co poczynili inne inwestycjie i mają kredyty

Współczuje im😳 Niestety wiele firm zawiesiło teraz działalność i mają gorsze problemy niż zmniejszenie produkcji o 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217

To postaw się na ich miejscu gdybyś postawiła oborę albo spłacała modernizacjię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
3 minuty temu, Adamqq3 napisał:

do 15 kwietnia cieli się 32 szt

Współczuje. Ja mam szczyt na maj i czerwiec. Teraz rozdojuje takie po 50-60 l w okresie przejściowym i muszę o nie zadbać kosztem tych wysokocielnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja w sumie tylko zasuszam teraz,  dopiero na przełomie maja i czerwca będę miał co doić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Jedno w tym wszystkim jest stałe i niezmienne - kosztem rolnika. Tylko jak nie wytrzyma tej selekcji dużo z nas to ciekawe kto będzie tym firmom kupował. Ja do biadolenia ostatni ale jest to stała niezmienna i wku... tendencja. 

  • Like 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
14 minut temu, slawek74 napisał:

postaw się na ich miejscu

Powiedz to firmom turystycznym, restauratorom, hotelom i innym żyjącym z usług. 0% zysków to jest dramat przy kredytach, opłatach i pensjach pracowników. Każdy ambitny mocno ryzykuje. Nie przewidzisz takiej sytuacji, że z dnia na dzień wszystko staje. Trzeba zacisnąć pasa, prosić bank o odroczenie spłaty  rat o kilka miesięcy i przetrwać. 

Edytowano przez przezuwaczka
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217

przezuwaczka ludzi można zwolnić lokal zamknąć ale krowie mordy ani du.. nie to jest biznes który musi palić się jak piec w hucie hotele turystyka to dla mnie nie dostępny luksus na który mnie nie stać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas w okolicy najgorzej mają teraz ogrodnicy bo niebdosyc że towar tani to jeszcze granica z Ukrainą zamknięte i nie ma kto w szklarni robić... A tam kredyty nie takie jak na budowę obory za 2,5 miliona ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394

Znów Piątnica wyjdzie obronną ręką a my po Złotówie bo oni w zasadzie na nasz rynek a tu idzie wartko sprzedaż za to za granicę będzie sukcesywnie spadać z postępująca chorobą w exportowych krajach.Aby odbierali choć na koszty produkcji i nikt z rodziny nie przekręcił się to będzie ok 😊

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Dużo ludzi zbiednieje to zaczną tanie mleko z biedronki kupować. 

A co jak co piątnica ma drogie produkty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
8 godzin temu, Adamqq3 napisał:

U nas w okolicy najgorzej mają teraz ogrodnicy bo niebdosyc że towar tani to jeszcze granica z Ukrainą zamknięte i nie ma kto w szklarni robić... A tam kredyty nie takie jak na budowę obory za 2,5 miliona ... 

Sytuacja podobna jak w Niemczech: tam tysiące inżynierów też nie garnie się do pracy przy szparagach. Wróć: do jakiejkolwiek pracy ;) Podobnie u nas: czy cała szlachta 500+ będzie się przejmować takimi bzdurami jak praca? Szlachta baluje, a plebs pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

U mnie w kwietniu 20 krow do cielenia. Oby sierpc nie wymyslil takiej glupoty jak turek.

Ja nawet jak bym mogl kogos zatrudnic to bym nie chcial. Sasiad zwolnil pracownika zeby mu wirusa nie przyniósł. A dzieciaki studenty ktore mialy w d... gospodarke tylko zeby stary placil za zabawe w wawie wrocily z podkulomym ogonem i krowy doja.

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12985

Wcześniejsze wypowiedzi przezuwaczki brzmią jak by była rzecznikiem branży hotelarsko turystycznej  oni sobie poradzą dla pracowników  jakieś socjale szykuje rząd  a o rolnikach nie słyszałem w tv nawet sekundowej wypowiedzi .Wystarczy poczytać niektóre artykuły w gogle  to pod nimi w komentarzach jest cala prawda co o nas myślą miejskie dupki ze rolnik nie placi podatków zusu zimą leży  pod pierzynką kasę z uni bierze i jeszcze mu źle  wiec martmy się  o swoją branże i obyśmy byli wszyscy zdrowi 

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217

Niższa cena o kilka groszy lepsza niż zmniejszenie produkcji ja bym mógł sprzedać 10% stada słabiej żywić ale są tacy co muszą zwiekszyć zobowiazania z prow lub postawili nowy obiekt słyszałem też bulwersującą mnie wypowiedź prezesa jednej spółdzielni że zaprzestanie odbioru od rolnika gdzie bedzie wykryty korona wirus taki prezes powinien ponieść konsekwencjie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

@Łolek masz rację,  poza tym zawężanie tej sytuacji do tylko polskiego rynku to jakieś nieporozumienie. Mieliśmy już limitowanie produkcji mleka. I być może ci którzy dziś namawiają do jakiś ograniczeń kilka lat temu wrzeszczeli żeby je znieść. Produkcja mleka to nie hotel czy buda z kebabem. Jakiekolwiek regulacje można tu zaprowadzać tylko długoterminowo. I tylko pod warunkiem zastosowania na całym wspólnym rynku, w naszym wypadku UE

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jednym słowem skończy się na jakiś czas zarobek firmom handlującym maszynami, ciekawe co będzie z naborem na prow.

Z plusów to jeszcze cena ziemi może spaść, czy to zakupu czy dzierżawy, ale tu znowu ci co dobrze stoją finansowo nie odpuszczą okazji zakupu.

U nas we wsi tylko jeden wypadnie z rolnictwa jak by był taki kryzys, reszta najwyżej nie kupi kolejnego mieszkania w Warszawie.

W Rykach cena za marzec pozostaje bez zmian, co dalej zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300
6 godzin temu, leszek1000 napisał:

Dużo ludzi zbiednieje to zaczną tanie mleko z biedronki kupować. 

A co jak co piątnica ma drogie produkty 

Tyle, że ostatni kryzys na rynku mleka najmniej dotknął dostawców Piątnicy. Mają swoją ugruntowaną markę i nie robią półproduktów np. mleka w proszku, którego cena zawsze spada najbardziej podczas kryzysu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Najgorzej będą mieli ci zadłużeni, banki zawsze swoje odbiorą, przy panice nie będzie próby utrzymania dłużnika przy życiu tylko ściąganie pieniędzy za wszelką cenę, byle przed innymi zdącyć. Ale sytuacja jest bardzo trudna do przewidzenia. Kwotowanie pewnie wiele by nie zmieniło, bo i tak część mleczarni wprowadziła swoje regulacje w tym zakresie, żeby z jednej strony nie utopić się w mleku, z drugiej mieć co przerabiać. Ale tak jak mówię, nie wiadomo co się będzie działo z konsumpcją, jak się będą zachowywały sieci handlowe. Duże zawirowania = duże koszty i wielu straci wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
36 minut temu, Łolek napisał:

wypowiedzi przezuwaczki brzmią jak by była rzecznikiem branży hotelarsko turystycznej

Nie jestem😂😂😂 Poprostu mam oczy skupione nie tylko na własnym tyłku. Wszyscy jadą na jednym wózku. Pocieszył mnie znajomy kierowca, że jeżdzi po mleczarniach w całym kraju i ruch jak nigdy, bo ludzie więcej w sklepach dużo kupują. Pytanie kiedy to zjedzą. Jadę jutro do Mlekovitki zakupy większe zrobić.😁 

Życzę wam zdrowia, stabilnej ceny i skupu mleka bez limitów.👍👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Limity były i się nie sprawdziły dla rolników, inni kasy nabrali.

Więc limit tylko by dał kasę dla rządu, czy też uni która w takiej wersji jak obecna się nie sprawdza.

Piszemy w luźnych na ten temat żeby nie denerwować modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj