sumek666

Ceny nowych ciągników 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
axe300    6
12 godzin temu, Kamilmkm napisał:

Tak się mi jeszcze przypomniało... Zwracajcie uwagę na charakterystyki silnika. Bo np Kubota ma 96KM ale przy 2500 czy 2600 obrotów. Dlatego nie sugerujcie się mocą max bo rzadko z niej będziemy korzystać. Porównujcie momenty obrotowe i przy jakich obrotach jest on dostępny. I tak porównując NH z 85KM do Kuboty 96KM mamy bardzo podobny moment obrotowy. Ja kupiłem TD85 i w sumie jestem zadowolony z ciągnika, ale też ma kilka minusów i dziś wolałbym dołożyć i wybrałbym co innego.

TD to typowy "mechanik". Każdy będzie bardzie lub mniej zadowolony z zakupu nowego sprzetu jaki by nie był ;) Jakie sa minusy Twojego egzemplarza TD85? I co byś wybrał na alternatywe? Zetora, Deutz-Fahra? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
Dnia 6.01.2020 o 12:46, simpleNICKpl napisał:

 

T6 160 z miękka oska i tuzem przednim reszta podstawa 270 to chyba niezła cena za 6 garow

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Największe minusy jak dla mnie… promień skrętu bardzo słaby (w porównaniu z Kubotą to przepaść!), ciągnik jest dość krótki i najlepiej mieć przedni TUZ żeby przód odpowiednio dociążyć w uprawowo-siewnym, kolejny minus to mała liczba biegów i oczywiście brak półbiegów (chociaż mi akurat to bardzo nie przeszkadza bo teren równinny i gleby mam jednolite) Mała kabina, dużo plastików (chociaż w tym segmencie TD5 i tak nie wypada źle). Nie wiem jak w innych ciągnikach ale wydaje mi się wiele rzeczy strasznie delikatnych… błotniki, lusterka, maska, lampy, itp
Plusy: Mocny podnośnik jak na gabaryty tej klasy ciągnika (u mnie targa agregat talerzowy z packerem i poznaniakiem), skrzynia 40, a silnik i skrzynia są dość elastyczne.
Wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia... o ile przy zakupie starałem się wybrać jak najlepiej, to dzisiaj chciało by się coś więcej. Na co bym zamienił… Raczej chyba bym szedł w kierunku T6, cena oczywiście znacznie wyższa (wtedy to było chyba z 50tyś drożej w porównaniu z moim TD), ale to już ciągnik zdecydowanie cięższy, mocniejszy i co za tym idzie lepszy i wygodniejszy do pracy w polu. Chociaż na moje kilkanaście ha to TD5 w zupełności wystarcza.
Myślałem też nad Proxima ale jednak TD bardziej mi podszedł. MF, JD, DF czy Claas w gabarytach TD5 są już zdecydowanie droższe. Ja szukałem głównego ciągnika do pracy w polu i 3-cylindrowce bardziej zacnych marek jakoś za mną nie przemawiały. Tak jak poprzednio pisałem, Kubota się mi spodobała i była głównym rywalem TD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
aresik550rz napisał:

Zna ktos ceny df 5g? Np 5120g?

 Jakies oferty?

 

kolega ma i bardzo nie poleca. 350 godzin po roku i zamierza sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Bardzo prosze o wyczerpująca odpowiedz o nie zadowoleniu. Sam miałem brać DF 5110G GS - zrezygnowałem po zweryfikowaniu jakości wykonania. Słyszałem o problemach skrzyń i wielu niedociągnięciach. Zaś wygląd i ogólny wizerunek super i nic po z tym. Do małych gospodarstw jako pomocniczy niż główny.

DF 5110G GS (rok 2018 z adblue) 184 netto (z fabryczną pneumatyką) 
DF 5110 G LS (rok 2018 z adblue) 177 netto (z fabryczną pneumatyką) 
DF 5110G GS rok 2019 (bez adblue) promocyjne były po 164, 167, 169 netto (bez fabrycznej pneumatyki) + dopłata 7tyś za pneumatyke

Claas ATOS 350 220netto takiej samej konfiguracji jak DF - tłumaczenie że nie mają takich dobrych rabatów, a tak naprawdę nie schodzą im wiec wolą zaoferowac zaległe Ariony 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

Ciągłe problemy z elektryką. Ciągnik bez przerwy sypie błędami. Ostatnio zaczęły się problemy z ad blue i ciągnik nie ma siły ruszyć z opryskiwaczem zawieszanym 1000l. Podnośnik opuszczał się samoczynnie bez jakiegokolwiek obciążenia z pozycji maksymalnej do minimalnej w godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Deutz fahr 5110 g gs 2020r 184netto w prawie full opcji bez ad blue. 

Edytowano przez masio513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

No właśnie,jak mogą mieć problemy a SCR jak tam tego nie ma...


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Podejrzewam ze to losowy przypadek tego df Tak jak i w innych markach sie zdarzaja takie egzemplarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

@grucha18 miał być ten DF 5110G GS. A zdecydowałem sie na masseya :)
Oglądałem NewHolland T5.110 Electro Command - dla mnie za mała pojemność silnika 3,4L ; wyjąca skrzynia. Później do oferty weszły T5 Dynamic i Auto Command z silnikiem FPT NEF 4485 i normą Stage V 😝
dalej oglądałem Zetora Proxima HSX 110 w mojej konfiguracji jakieś ~198 netto. Czarne wnętrze blee 
John Deere 5M i 5R to import z ameryki wiec cena też kosmos. Niby R droższa od M a ostatecznie nie było większej różnicy kwotowej ~5 tyś. 230tyś netto z amortyzowaną osią z planu. Dealer widział we mnie osobę która za traktor z jelonkiem jest w stanie dać dużo dużo pieniążków...
Claas Arion - dealer Agrosznajder Kalisz nie był zainteresowany sprzedażą bo wcześniej pytałem o Atosa a ten był do obejrzenia na planu we Września. Jadąc z poprawkami na MGR wpadłem z wcześniejsza zapowiedzią obejrzeć tego Atosa (to samo co DF) to potraktowali mnie jako intruza... :( Pewnie serwis też będzie miał na mnie wyje****

A ten Massey 5710 to tak przypadkiem wpadł :D Gościnnie byłem zapytać o inne maszyny. Cena jak za NH lub niższa nie pamiętam 
dokładnie.

skrzynia Dyna 4
wydatek pompy hydraulicznej 98l
klimatyzacja
fotel pneumatyczny operatora + fotelik pomocnika
Ogumienie 440/65 R28 i 540/65 R38
prawdziwa fabryczna pneumatyka (nie taka do dokładał Korb****)
prędkości wałka 540/540e/1000
amortyzowana kabina
zaczep górny automatyczny z regulacją wysokości
zaczep dolny pitonfix + belka
 3 pary wyjść hydraulicznych z ociekaczami
przedni TUZ (bez WOM) z amortyzacją i rozdzielaczem
brakuje przedniej amortyzowanej osi - a tak to wszystko na full

czyli tak naprawdę współczesny standard 

Przekonała mnie jakość wykonania traktora! Bliskość ~7km. Program floty zastępczej. Zwróciłem uwagę też na DMC ciągnika. MF5710 ma 8,5t a DF 5110G ma 6 albo 6,5t.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Wg katalogu 350tyś netto. Wg promocji cena zaczyna sie od 186900zł netto. U Korbanka są za 175netto rocznik 2017, skrzynia manualna, z pneumatyką (raczej) nie fabryczną, małymi wąskimi oponami.
Nie chce ujawniać wprost dokładnej kwoty i jakie jeszcze fanty ugrałem (serwisy i gwarancje itd). Uważam że ceny tych traktorów (100-110KM) przez narzucane standardy unijne są zbyt drogie jak na coraz mniejszą opłacalność w rolnictwie (rosnące koszty a malejące dochody). Każdy doposażenie kosztuje: klimatyzacja ~5,5-7tyś ; fotel pneumatyczy ~2tyś; amortyzowana kabina 6tyś;  

Korzystnie cenowo są traktory pochodzące z Turcji (inne normy). Taki HATTAT 398 (przejecie licencji od MF) kosztuje 125tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

MF 5709 Dyna 4 

Cena uwaga 428000 brutto :o Jakby ktoś nie wierzył to podeślę wydruk ;)

Prawie wszystko dobrane  min. TUZ przedni, prócz obciążników dodatkowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Global, S podobno droższa jeszcze ok 30. 000 

Wom-u przedniego z tego co mówił przedstawiciel nie można chyba dobrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Tak czy siak to duuuużo za drogo. Będzie jednak chyba NhT5.85. W ogóle te MF mają jakiś niezbyt zgrabny wygląd.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
12 minut temu, maroko napisał:

MF 5709 Dyna 4 

Cena uwaga 428000 brutto :o Jakby ktoś nie wierzył to podeślę wydruk ;)

Prawie wszystko dobrane  min. TUZ przedni, prócz obciążników dodatkowych. 

ile? w podstawie 170 netto kosztuje ich chyba nieźle koronka przetreowała, i przedni wom na 100% jest jeśli nie fabryczny to u dealera zamontują z sautera albo zuinberga 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Szymi195
      Witam, mam pytanie czy wiecie moze jak wyglądają ceny nowych siewników ciagnych typu espro, pronto, vitu?
    • Przez suf
      witam wszystkich, poszukuję New Holland Clayson 8070, jeśli ktoś jest zainteresowany sprzedażą to proszę o wiadomość, dzięki
    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj