sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

kiko8    32
Dnia 4.12.2020 o 17:05, ws71 napisał:
  • 4 500 zł - przy utrzymywaniu  średnio dziennie co najmniej 21 świń i nie więcej niż 50 świń,
  • 14 900 zł - przy utrzymywaniu  średnio dziennie powyżej 50 świń i nie więcej niż 200 świń,
  • 23 800 zł - przy utrzymywaniu  średnio dziennie  powyżej 200 świń.


Słowo klucz tej pomocy średnio dziennie[ @szczypkachodzi o obecną pomoc covidową do świń wypłacaną do 31.12 czyli łapiesz się bez problemu]  trzeba mieć cały czas stan np pow 51 szt w terminie 1.03 - 15.07

Nie kolego to będzie dopiero nabór wniosków wypłata w 1 kwartale 2021.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kumon napisał:

a wiadomo coś kiedy będzie wypłacana ta pierwsza pomoc covidowa co wnioski były przyjmowane we wrześniu??? miały być wypłacane do końca roku ale narazie ani widu ani słychu. żadna decyzja również nie przyszła

Z tego co mówił pracownik ARiMR w moim regionie to już w tym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 godziny temu, kiko8 napisał:

Nie kolego to będzie dopiero nabór wniosków wypłata w 1 kwartale 2021.

Chodzi o wnioski  złożone na przełomie września i października i ta pomoc musi zostać wyplacona do 31.12 inaczej kasa przepadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Reasumując: rekompensatę teraz dostaną tucze otwarte (słusznie) oraz tucze kontraktowe których wahania rynkowe nie dotykają ponieważ są tylko usługodawcami a wykluczone zostały gospodarstwa które prowadzą cykl mieszany dokupując prosięta. Coś takiego mógł wymyślić tylko Puda. Ciekawe jak wyglądały te konsultacje społeczne i z kim były konsultowane bo raczej nie z rolnikami ?

  • Like 1

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, ws71 napisał:

Chodzi o wnioski  złożone na przełomie września i października i ta pomoc musi zostać wyplacona do 31.12 inaczej kasa przepadnie

Zapytam bo Ty bardziej w temacie... Tam w tym rozporządzeniu napisane jest, że przyznanie pomocy covidowej wyklucza możliwość złożenia wniosku teraz, a dalej na dole, że łączna kwota pomocy nie może przekroczyć 7 tys euro czy jakoś tak..  Ale o łączeniu których pomocy mowa? 

Kwota przyznanej pomocy łącznie z kwotą przyznanej „Pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19” (PCOVID-19-PROW) z innych tytułów niż posiadanie świń nie może przekroczyć równowartości 7 tys. euro (przeliczonej według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego ustalonego na dzień udzielenia niniejszej pomocy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiadomo jutro dzwonię do arimr też dostałem suszowe w formie covidowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
9 godzin temu, pafnucy napisał:

u nas podobnie świniobicie wygląda.

Ja wiem przeciez ze tak wyglada na wsi caly czas. Tylko nagraj to i pusc na YT jak ten gościu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, szczypka napisał:

nie wiadomo jutro dzwonię do arimr też dostałem suszowe w formie covidowej 

Dzis  rozmawiałem ze szwagrem suszowego dostał 33 tys z covidu i to jest z pomocy krajowej, bez problemu złożył wniosek we wrześniu i nie dostał decyzji odmownej[ a łape się na kolejne 23 tyś zł,  to co ma być składane obecnie i było składane we wrześniu jest finansowane z PROW-u z na lata 2013-20 i poniżej nowelizacja ustawy unijnej

Niniejsza pomoc może być kumulowana z innymi pomocami przyznanymi na podstawie "Tymczasowych ram środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19" (Komunikat Komisji Europejskiej 2020/C 91 I/01 z dnia 19.03.2020 r. z późn. zm.), z tytułu prowadzenia działalności w zakresie produkcji podstawowej produktów rolnych. Łączna kwota pomocy uzyskanej w ramach "Tymczasowych ram ..." nie może przekroczyć 100 000 EURO.

@zycietoniejebajka1

@szczypkaprawdopodobnie jeszcze wszystkim dużo brakuje aby osiągnąć 100000 €

 

W tych przepisach chodzi chyba głownie o to aby nie było tych samych wniosków od ludzi , którzy dostaną teraz pomoc z wniosków wrześniowych,i mogli by złożyć teraz wnioski bo spełniają obecne kryteria naboru czyli 2 razy za to samo w sumie kasa

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Rozmawiałem że znajomą która hoduje sporo tucznika, to ma być jeszcze zastosowany współczynnik korygujący  jeśli suma pieniędzy do wypłaty przekroczy 175 mln złotych, więc raczej nie będą to podane kwoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
11 godzin temu, ws71 napisał:

Dzis  rozmawiałem ze szwagrem suszowego dostał 33 tys z covidu i to jest z pomocy krajowej, bez problemu złożył wniosek we wrześniu i nie dostał decyzji odmownej[ a łape się na kolejne 23 tyś zł,  to co ma być składane obecnie i było składane we wrześniu jest finansowane z PROW-u z na lata 2013-20 i poniżej nowelizacja ustawy unijnej

Niniejsza pomoc może być kumulowana z innymi pomocami przyznanymi na podstawie "Tymczasowych ram środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19" (Komunikat Komisji Europejskiej 2020/C 91 I/01 z dnia 19.03.2020 r. z późn. zm.), z tytułu prowadzenia działalności w zakresie produkcji podstawowej produktów rolnych. Łączna kwota pomocy uzyskanej w ramach "Tymczasowych ram ..." nie może przekroczyć 100 000 EURO.

@zycietoniejebajka1

@szczypkaprawdopodobnie jeszcze wszystkim dużo brakuje aby osiągnąć 100000 €

 

W tych przepisach chodzi chyba głownie o to aby nie było tych samych wniosków od ludzi , którzy dostaną teraz pomoc z wniosków wrześniowych,i mogli by złożyć teraz wnioski bo spełniają obecne kryteria naboru czyli 2 razy za to samo w sumie kasa

Nie do końca za to samo, w zgłoszeniach IRZ widać sztuki urodzone i zakupione z zewnątrz łatwo to wychwycić.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Mi @EppS się wydaje że ustawodawca chciał wykluczyć właśnie taką możliwość jak napisałeś czyli raz łapie się na urodzone u siebie a drugi wniosek na te z zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, PRZMAS19821982 napisał:

Bo ten termin jest pod kogoś dostosowany.... 

Nic nie poradzisz korporacje rządzą światem wpuścili ich do Polski i ustawy sobie kupią ktokolwiek by nie rządził Ardanowski nie zgadzl sięz tym to go usunęli a chłopy zamiast się za nim wstawić jak te upadłe kobiety w ulicznych protestach ktore wspierają ich Alfonsowie wypięli się na niego podobnie dobrostanowe dopłaty praktycznie przejmie tucz nakładczy w kolejnym naborze tylko oni maja porodówki przystosowane do tych wymogów :roll:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a twój pis nie może się tym wszystkim zająć ? Puda od czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Żarty sobie robisz w USA tego nie powstrzymali a w Europie powstrzyma dobry żart głupi zamek w Stobnicy zalegalizowali z narus,dniem prawa to jest pikuß względem takiego kapitału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

@ws71 i tak jest limit 7000 tys euro, a ci co dokupują zostali pominięci mimo że ponieśli straty w przeciwieństwie do kontraktowców.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Henio a kto zalegalizował? Wojewoda z ramienia PIS.

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

To jeszcze informacyjnie tucznik na żywą 3,3 netto, żółta strefa, lokalny pośrednik.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Dziś sprzedane 8sz 3,70 netto , jest skutek akcji hodowców trzody pod ubojniami, do zeszłego tygodnia  niemieckie   samochody stały grzecznie w kolejce w oczekiwaniu na rozładunek, po protestach wjeżdżają na zakład bez kolejki, bez kontroli kierowców , bez kontroli wet i w ciągu godziny już po nich nie ma śladu a nasi z 2-3 godzin oczekiwania zrobiło się 6 i praktycznie oficjalnie w kolejce sa tylko polskie świnie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
mikcom20 napisał:

@misio3p do lokalnej rzeźni czy Sokołowa?

Pytałem przy okazji, póki co nie mam blondynek do sprzedania. W Sokołowie 2 tygodnie temu były po 4,6 za E.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Można powiedzieć że pt, spowiedzi się sprawdza 

Dnia 10.03.2020 o 21:03, Gość napisał:

Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

A w Mosciszkach podobno tak było wszystko ok z transportami z niemiec, że jeden dzień ubojowy w tym tygodniu im wypadł przez brak świń. Info od mojego weterynarza. A tu jakiejś dziwne oświadczenia że strony zakładu...... Choć każdy kto sprzedawał do nich wie jak jest... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj