Pstrąg

Ciśnienie pompy hydraulicznej

Polecane posty

Pstrąg    15

Czy aby sprawdzić ciśnienie pompy w układzie kierowniczym, moge założyć manometr na wąz idący do orbitrola (oznaczony P) ? Czy nie rozsadzi wtedy pompy?

z góry dzięki i wesołych świat wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Żeby sprawdzić ciśnienie w ukł. kierowniczym najlepiej wpiąć się trójnikiem między siłownik a wyjście z orbitrola i skręcić do końca kierownicą w odpowiednią stronę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

To jest taki przypadek, że chciałbym sprawdzić jakie ciśnienie daje pompa ponieważ, orbitrol daje prawidłowe (w zakładzie sprawdzili i ok 130 bar) a wspomagania nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Możesz założyć manometr ale przez trójnik żeby olej szedł dalej. Nie możesz po prostu zaslepic pompy manometrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15
4 minuty temu, koper88 napisał:

Możesz założyć manometr ale przez trójnik żeby olej szedł dalej. Nie możesz po prostu zaslepic pompy manometrem

Rozumiem. W tym ciągniku ciśnienie robocze hydrauliki wynosi 200. Czyli zegar powinien tyle wskazać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Może powiesz co to za maszyna ale w ciagniku gdzie cisn wynosi 200bar ciśnienie w układzie kierownicy jest na poziomie około 185bar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

Fendt 309c. Orbitrol był regenerowany i nadal brak wspomagania i chce sprawdzić pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15
Dnia 24.12.2019 o 13:36, Dawid1146 napisał:

Problem może leżeć zarówno w pompie jak i lini sterującej. Ale na początek sprawdź pompę. 

Podłączyłem manometr trójnikiem i wskazówka nawet nie  drgnęła. Podłączyłem do innego przewodu w ciągniku i tez  nic. Mogłem coś złe zrobić ?

 

6CD76CD0-6688-4AA2-8FE9-131F1FB0224A.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
Dnia 24.12.2019 o 13:00, Pstrąg napisał:

Fendt 309c. Orbitrol był regenerowany i nadal brak wspomagania i chce sprawdzić pompę.

Miałem w 312 podobny problem z orbitrolem. Tan zawór ls jest na orbitrolu bo to ZF i k**ewsko drogi. Pomogło dopiero wyrzucenie tego orbitrola  Założyłem ls ale z oddzielnym zaworem, który wisi sobie z boku. Problem był też taki że przycinał sie ten oryginalny zawór i potrafiło gotowac olej w hydraulice. Pompy wywaliłem obie. Zawory ZF od tego orbitrola są nie do uratowania. Szkoda czasu. 

W tym ciągniku powinien być przycisk na słupku kabiny od spinania obu pomp w jeden układ, jeśli jest sprawdź zawór spinający. Przycisk chyba był niebieski, nie mam już 309 i mogę pomerdac kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

W 309 c nie ma guzika tylko wajcha pod kabina która przestawia sie na żółw albo zająć 

2 godziny temu, mirro napisał:

Miałem w 312 podobny problem z orbitrolem. Tan zawór ls jest na orbitrolu bo to ZF i k**ewsko drogi. Pomogło dopiero wyrzucenie tego orbitrola  Założyłem ls ale z oddzielnym zaworem, który wisi sobie z boku. Problem był też taki że przycinał sie ten oryginalny zawór i potrafiło gotowac olej w hydraulice. Pompy wywaliłem obie. Zawory ZF od tego orbitrola są nie do uratowania. Szkoda czasu. 

W tym ciągniku powinien być przycisk na słupku kabiny od spinania obu pomp w jeden układ, jeśli jest sprawdź zawór spinający. Przycisk chyba był niebieski, nie mam już 309 i mogę pomerdac kolory.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

Jest wyjaśnienie, prawdopodobnie orbitrol. 

Edytowano przez Pstrąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xsardas18
      czy jest możliwe wspomaganie w C-330
    • Przez Aleksander4589
      Potrzebuje Schemat podłaczenia orbitrola OSTRA TGL 21534 16 MPa
    • Przez Damian3211
      Mam Ursusa C-330 z kolumną kierowniczą od C-360. Zalety to to, że się lekko kręci, a wady to to, że trzeba dużo kręcić, aby skręcić. Postaram się wrzucić fotki, choć nie obiecuję. Jeśli kogoś nurtują pytania, to czekam. Pozdrawiam
    • Przez qaz1
      witam Was.
      mam problem z przednimi kolami i kierowaniem moim ciapkiem problem polega na tym, ze prawe kolo skreca tak jak powinno podczas ruchu kierownica natomiast lewe kolo tez skreca ale czesto sie przestawia samo i nie jest rownolegle z tym kolem skrecajacym prawidlowo. Odkrecalem i ustawialem je tymi srubkami zakontrowanymi ktore sa umieszczone na kolumnie po obydwu stronach ale po ustawieniu i zakontrowaniu znowu samo sie przestawia. usterka pojawila sie jak zawadzilem o sciane na skreconych kolach i przez sile uwal sie ogranicznik przy kole i wykrzywilo sie za bardzo to kolo. Duzo to roboty zeby to naprawic? i co trzeba zrobic? prosze o pomoc jesli ktos wie.. dzieki..pzdr
    • Przez jareko
      Poszperałem dzisiaj trochę po internecie i wyczytałem że do ciapka da rade założyć elektryczne wspomaganie kierownicy od renault clio 2.Wie ktoś może jakby to zrobić i czy zdaje to egzamin.A może od jakiegoś innego samochodu lepiej pasuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj