Polecane posty

sobek1983    0

witam. panowie ma pytane dlaczego na każdym forum ursus 1222 ma takie złe opinie ze niema do niego maszyn itp. pytam ponieważ posiadam ursusa 330 i od dwóch lat wróciłem do rolnictwa narazie zaoranego mam 5 ha   i w tym roku  jeszcze 10ha dołorze . i do orki usze kogoś wynająć. 15 i więcej nie będzie przynajmniej przez kilka lat. to całe gospodarstwo teściowej wsunie już zony  . i zamierzam kopić taki ciągnik tylko do orki i agregatu. ziemie ciężkie i górzyste ludzie tu walczą 60-siatkami. dodam ze nie jest to moje główne źródło dochodu możecie mi coś poradzić o tym ciągniku. każdy odradza a pracuje ich mnóstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Jak chcesz ursusa to na taki teren z przodem by się przydał. Ewentualnie 4ka z przodem. Też na takie hektary spokojnie starczy i bardziej uniwersalny, bo i do rozsiewacza i opryskiwacza bardziej pasuje jak 6tka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

4 z przodem w chodliwym stanie to koszt 35 tys a taka 12 za 15 tys fajna można wyrwać


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ale bardziej uniwersalny. Jak naprawde tylko do orki i agregatu, a 30stka resztę, to po kosztach to jakieś 1204 może. Bez przodu na górkach to raczej słaba opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek1983    0

wszystko rozumie ale 6 ma fajny dziek i jestem zdania ze niekoniecznie te 2 garki więcej spalą .a tak jak kolega wyżej pisał ciagnk z przodem jest 15 koła droższy podejrzewam ze tych 15 tysięcy nawet w dziesięć lat na paliwie nie odrobię, a jeżeli nawet utonę to lepiej zapłacić 100 zł za wyciągniecie niż dokładać 15 do przedniego napędu oczywiście gdybym pracował na 50 czy 100 ha przód obowiązkowo to zrozumiale ja porostu uważam ze lepiej mieć ciągnik  zadbany z nowymi opinam nawet szerszymi przy moim areale ,z tył niż z przodem na oponach 30 procet . i jeszcze takie pytanie jak jest z oponami do takich ciągników gdzieś na forum czytałem o oponach z bizona. to dobre rozwiązanie jakie sa wady takich opon tak z ciekawości pytam? i zaznaczam e to luźna rozmowa ponieważ robię to hobbistycznie bo porostu lubię. jak bedzie problem w orce to poprostu jeden pług odkrece jak przy trzydziestce i terz se poradze a dodam ze 30stka znawcy wiedza ile sie ora 4 godziny pole na górce. o jak se 12 zaoram w pułtorej bedzie pieknie dzien i wszysko mam zaorane. a co do agregatów to wzyscy mówią e jak pole kamieniste to tylko bierny jest to logiczne ok. pytanie moje na cierzkie ziemie jaka konfiguracja takiego agregatu jest najlepsza jakie wały z przodu i z tył czy tylko z tył  podrzucił by ktoś coś mądrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1

Może Fortschritt Zt 300? Zamiast Ursusa U 1222. Jest tańszy w zakupie a resztę pieniędzy możesz przeznaczyć na paliwo :) Starczy na kilka lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj