aneczka882

Jaki pług obrotowy 3+1?

Polecane posty

sumek666    5084

Sąsiad ciągnie z Ezpomu Cambpell plus Crosskill i ma jak na stole. Twardo i równo. Fakt, że gleby u nas lekkie przyjemne w obróbce. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

wustatczy zwykly podwojny cambell i raz ze zagesci a dwa rozbije wszystkie wieksze bryly i pole jest jak stol. Nawet zwykla kolczatka czesto duzo rozbryli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Tu można sie zgodzić, ale już zaczynamy pisać o uprawie mając na myśli Rolnictwo pisane przez duże  "R"  w którym  nie znajdziemy ciągnika 100 konnego z Akpilem czy Ibisem w tle i to z 4 skibami :ph34r: a jeszcze  taki wał... tego moja wyobraźnia już nie ogarnia

Edytowano przez Pigmei
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Szerokość orki wpływa znacznie na jej jakość. Na glebach "lżejszych" można sobie orać na każdej szerokości i będzie ładnie -równo. Na glebach bardziej zwięzłych orka 50cm i więcej na korpus  pozostawi wieksze zbrylenie za sobą. Krótko mówiąc im szerzej orzemy, tym pług gorzej kruszy glebę (również krycie bywa wówczas gorsze). Trzeba zadać sobie pytanie: ma być zaorane równo, czy szybko?


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
10 minut temu, Anetka1 napisał:

a ile jest tych rolnikow przez duze R jak mamy w polsce ponad 1,5 miliona gospodarstew

 A ile z tych gospodarstw jest rentownych? ile samowystarczalnych? ile takich dla KRUS?  ile  z nich jest większa niż te "rodzinne"... 

Ja odpowiem- nie mam pojęcia, roczników statystycznych raczej nie czytuję często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

juz niedługo ponizej 40 zl za godz  nikt w rolnictwie nie bedzie chciał pracowac  i przy obecnych relacjach cenowych pozostana tylko gospodarstwa rodzinne a gdyby zlikwidowano dopłaty to by sie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ja też ale tylko dlatego że takowy posiadam😀

Nie jestem obiektywny.

U mnie zdecydowała cena i posiadanie jednobelkowego Mix 40. Orał świetnie więc wybrałem większego brata. 

Szukałem agromasza ale trzeba było minimum 3 tygodnie czekać no i cena odjechała od akpila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Chyba pod moim zdjęciem ktoś o tym pisał. Nie odpowiem bo nie miałem innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja jeszcze dopisze ze dla porownania mialem Frosta 4x40 na azurach i szedl ciezej od ibisa xms na longach ktory byl szerzej rozstawiony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
Dnia 6.10.2019 o 21:22, sumek666 napisał:

Akpil też ma tak kosmicznie daleko pierwszą skibę?

Niektorzy chyba czasami nie zauważają, że porównują pług na zabezpieczeniu kołkowym do takiego na resorze/hydraulice :D takie mam czesto wrazenie

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj