wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

Ja w sobotę dałem 0,7l/ ha Betanalu Maxx Pro na buraki w fazie liścieni, chwastu no niestety nie wzięło do końca ale bardzo mocno je przyhamowało część już usycha część korzonków ciemnieje, burakom nic się nie stało maja już jedna parę liści właściwych nawet tam gdzie się nałożyły lance to burakowi nic nie jest a chwast spaliło. Drugi zabieg mam zamiar zrobić koło piątku Betanal Maxx Pro 1,25L + Goltix 1L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Mam pytanie poza konkursem. Właśnie dzwonił do mnie gość ,że mu spaliłem opryskiem (Granstarem) 8 grządek buraków cukrowych na długości 250 m . Może mi ktoś napisać ile wynoszą straty tego gościa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

rządki są około 40 cm od siebie więc licząc praktycznie 3,5m x 250 to będzie ponad 8 ary z hakiem... , więc chyba coś koło tego będziesz musiał mu oddać.. równowartość

 

co do ochrony buraka to ja niedługo przymierzam się wjechać z Acordem i potem z betanalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rządki są około 40 cm od siebie więc licząc praktycznie 3,5m x 250 to będzie ponad 80 ary prawie...

 

 

 

Od kiedy to 3,5m x 250m jest ponad 80 arów? :blink: , bo u mnie to jest 8,75 ara

 

Mam pytanie poza konkursem. Właśnie dzwonił do mnie gość ,że mu spaliłem opryskiem (Granstarem) 8 grządek buraków cukrowych na długości 250 m . Może mi ktoś napisać ile wynoszą straty tego gościa ?

Płacisz składkę OC, to ubezpieczyciel powinien pokryć takie straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

co stosujecie w burakach na rdest plamisty i powojowaty ...... bo poszło 3 X torrero 2l/ha i 0,5 w drugim zabiegu do torrera kemifamu a w trzecim zabiegu 0,7l/ha i z rdestami masakra wszystko wyczyściło tylko rdesty zostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A c najśmieszniejsze @piotr dobrze napisał tylko @MAT źle przeczytał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
Napisano (edytowany)

Na rdesty lontrel. Ale i tak cienko to widzę. Lepiej od razu dać mocną dawkę.

Ja się już na to cholerstwo napryskałem i później haczka.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Lontrel dobrze mówisz ale jak w mieszaninie z elite czy sam lontrel.Sam zastanawiam się po dzisiejszej lustracji pola czy dać Kemifan 1l+Kemiron 0,3l+Lontrel0,2l albo Kemifan +kemiron+safari30g co by lepiej dobiło rdesy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A Betanal Maxx Pro można mieszać z Gramanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

co sądzicie o oprysku BeetUp gościu mówił że można pryskac w każdej fazie a mam nie równe wschody i boję się żeby nie przypaliło dodam ze chwast rośnie w oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Stosuję BEETUP od kilku lat, ale tylko jako dodatek do Torrero - lepiej pobiera komosę. Stosowanie samego nie bardzo ma sens (małe spektrum zwalczanych chwastów). Co do działania na buraki to działa podobnie jak betanale, choć ma jedną substancję mniej. Jak mają po 4 liście właściwe możesz spokojnie jechać.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

witam. Ja zastosowalem po 26 dniach po siewie betanal max pro dawka 1.20 l. + safari 30g /ha +adiuwant. Druga dawka po 7 dniach betanal max pro 1.40 l + safari 30 g /ha +decis (na pchelke) + adiuwant do tego. Trzecia dawke planuje dac w poniedzialek tez betanal max pro 1.40l. +safari 30g+lontrel 0,25 l adiuwant. Dodam buraki siane 28 marca. Ladne rzadki zero chwastow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Troche mi poskrecalo liscie burakow po 2 zabiegu betanal max pro 1.5l/ha i burakomitron 1l/ha poszla juz odzywka niewiem czy to od srodkow czy od upalu bo pryskalem z rana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ja po za stosowaniu na jednym polu 2 litry Torrero + 0,7l kemifamu, też miałem poskręcane liście i po upalane końce, parę dni postoją a później już normalnie, u mnie jest teraz 8 dzień po 3 zabiegu i już widzę, że zaczynają normalnie rosnąć bo wypuszczają następne pary liści

to pewnie od słońca buraki najlepiej opryskiwać późnym wieczorem ... i czemu taka wysoka dawka tego betanalu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

cześć-w mieszance z betanalem i venzarem (max pro) wystarczy 15 g safari-więc nie wiem po co przeplacać-to samo dotyczy lontrelu-wystarczy 0,1l -też do końca nie wiem czy potrzebny jest adiuwant do safari jezeli stosujemy betanal max pro-akurat tego srodka nie stosowałem -ale przez analogie-jezeli jest tam etofumesat tak jak np. w betanal elite czy beetup trio 180 to nie zaleca się trendu z safari-pisze tak na opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

tylko przy drugim zabiegu dalem 1.5l zeby dobic stare chwasty przy pierwszyn dalem 1.2 betanalu za trzecim razem w poniedzialek dam kemifam kemiron i venzar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

lambogrand ile dni po siewie dawałeś pierwszą dawke betanalu i w jakiej fazie był burak?? dziś chodziłem dużo komosy i samosiewów rzepaku buraki siane 23.04 mam zakupiny wyżej wymieniony BeetUp czekać czy pryskać i czy samym BEEtUp-em czy jeszcze coś domieszać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

burak byl w fazie 2 lisci wlasciwych, po 2 zabiegach mam czysto dzis bylem zobaczyc to po odzywce juz sa normalne ale prysne ten trzeci raz po deszczu zapowiadaja go na jutro to w poniedzialek pojade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5
Napisano (edytowany)

pisałeś ,że masz czyste pole to może odpuść sobie Lontrel-daj ten betanal i 15 g Safari- jezeli siejesz rzepak i masz kłopoty z samosiewami to daj coś doglebowego-1 do 1,5 litra goltixu (w tym roku wygórowana cena) lub o,35 Venzaru-srodki doglebowe na jakiś czas opanują tez lebiodę-lecz jezeli latem będzie susza i liscie będą lezeć zwiędnięte to i tak troszkę powschodzi.Tak naprawdę to 10 lat temu to nikt u nas nie robił 3 zabiegu-2 wystarczyły i trochę relaksu w polu z majowym słońcem i gracą ;) -jęzeli masz jednoliścienne to do 3 zabiegu Agil-albo Agil osobno za 2tyg. bo chwastnica też wschodzi etapami

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

dzieki za odpowiedz. Chyba zrobie tak jak mowisz dam ten betanal+ 15 g safari plus venzaru. Perzu nie ma. W jednym miejscu mialem kepe ostów ale przeszedlem recznym opryskiwaczem lontrelem. Wiesz troche nie usmiecha mi sie 5 ha z motyka latac. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00794    15
Napisano (edytowany)

Drodzy AgroFotowicze. Mam pytanie. Pojawił się niepokój, kiedy stopniowo od kilku dni pojawiają się bardzo poswijane, poskręcane, nawet posklejane liście, coraz częściej. Występują one również na okolicznych plantacjach. Co się z nimi dzieje.?

 

(dziś wieczorem wstawię tu link ze zdjęciem)

Edytowano przez marcin00794

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie dałem na pierwszy zabieg w fazie liścieni BETANAL MAXX PRO 0,7l/ha na drugi w fazie jednej pary liści właściwych 7dni później BETANAL MAXX PRO 1,25l/ha + GOLTIX 1l,ha. Pole czyste nawet owsik ginie no ale niestety buraki podpalone, a na poprzeczniaku jak się nałożyły lance to buraków "BRAK". Na trzeci zabieg miałem dać tak jak na drugi ale chyba nie będę dodawał goltixu.Buraki rosną w ciągu ośmiu dni od ostatniego zabiegu przybyła im kolejna para liści właściwych ale w porównaniu do sąsiada buraków to są zdecydowanie mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj