Paula98r

Jakie pH - metr kupić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Paula98r    0

Dzień dobry. Zwracam się do was z zapytaniem jaki polecilibyście mi pH - metr do mierzenia odczynu gleby w zakresie do 500 zł. Pomijając płyn Heliga. 

Edytowano przez Paula98r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Jak nie masz Bóg wie ile hektarów, to za te 5stow będziesz miał od uja próbek w stacji przebadanych

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Za 500zł nie kupisz dobrego urządzenia(przynajmniej ja nie znalazłem jak szukałem) a jeszcze musisz spodziewać się wymiany elektrody za około 250 zł lub więcej w zależności od modelu.

Lepiej kupić płyn helliga do sprawdzenia zgrubnego ph w kiepskich miejscach działek. Jeśli będzie ph Ok to i tak musisz oddać próbkę do stacji aby sprawdzić czy problem jest w ph czy może w zasobności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Za paręnaście złotych od probki w stacji zrobią badanie i będzie pH dokładnie oznaczone i podstawowe składniki.

Przyjadą, dadzą laske i pudelka. Jak robiłem to 10ha w godzinkę - półtorej pobrałem próbki (10) i następnego dnia 5ha(5) w pół godziny. I tyle roboty. Potem przyjadą, odbiorą i przywioza wyniki. Jeszcze jak jakiś kumaty koleś, to coś na ich podstawie Ci podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

http://www.oschrgdansk.pl/cennik.html

Koło 2stowek + powiedzmy 2h własnej roboty. Przy czym mam gleby takie, że w jednym miejscu mam 4.x, a 50m dalej 6.x. Takimi pasami po polu różna gleba się ciągnie, dlatego tyle próbek. Jak ma się bardziej jednorodna, to i mniej roboty i koszta mniejsze. Choć raz na parę lat i tak chyba nie jest to jakaś wygórowana kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

no to jest cennik standardowy oschr. Podstawowe badanie ph +P, K, Mg to trochę ponad 13 zeta (ono jest chyba dotowane). Z tym, że za tą cenę to nie przyjeżdżają z łaską i nie odbierają próbek. Próbki też dobrze by było pobrać w dwóch warstwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ja dzwoniłem, to przyjechał pan, miał parę różnych lasek do wyboru + od uja pudelek. Mogłem brać ile chciałem. Powiedziałem mniej więcej kiedy będę pobierać próbki, powiedział że mu pasuje wtedy przyjechać, pobralem, zadzwoniłem i chyba następnego dnia przyjechał. Oddałem sprzęt, odebrał próbki, zawiózł do stacji i po paru tygodniach przywiózł wyniki. Chwilę pogadaliśmy i pojechał. Chyba po zabraniu próbek wypełnialiśmy jakieś kwity i wtedy dostałem ile mam do zapłaty i przelałem im na konto.

Ale z tego co tu kiedyś na forum pisaliśmy, to faktycznie nie wszędzie dają sprzęt, ale u nas bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

image.jpeg.ed8a86f1da7702a187ca181175afbdc7.jpeg

Kilka lat temu nabyłem taki miernik kwasowości wody i tylko do tego celu go dotychczas  używałem.. Rozcieńczając wodą destylowaną próbki pobrane na polu można badać nim PH gleby . W obecnym roku wykonałem kilkadziesiąt pomiarów i otrzymałem dosyć różne ( PH od 4,4 do 6,3 ) , aczkolwiek powtarzalne wyniki na danej działce , co w mojej ocenie - należałoby uznać   te pomiary za wiarygodne. Czy mieliście  doświadczenie z wykorzystywaniem takiego miernika do badania PH gleby i co o tym sądzicie ? Czy może dochodzić do przekłamania odczytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj