Polecane posty

leszek1000    1816

No niestety współczuje. Obiecują,że na wszystko starczy po czym kieca pusta. 

Żeby chociaż  z podatku rolnego zwolnili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916
Dnia 21.05.2020 o 12:21, Fugeo napisał:

Po nowelizacji budżetu mają wypłacać resztę tak Ardanowski mówił ostatnio, Mam to  być prawdopodobnie w przeciągu kilku tygodni.

Który raz to juz mowi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw  sejm  musi  przegłosować  nowelizacje    potem  Senat   zablokuje  na  30  dni  i dopiero  wtedy  Prezydent  Podpiszę   prędzej jak  w  lipcu  to  nie  nastąpi      albo  i  później  wszystko  zależy  od  obstrukcji  senatu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Obstukcja ostatnio ulubione słowo pisowca.

W tym tygodniu dzwonili z ARiMR żeby dowiesz zaświadczenie deminimis za wapno bo nie mogą zrobić mojego wniosku. Skoro w wyszukiwarce jest ile dostałem i przesłałem skan to po co im oryginał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamykkkk    4
poosa21 napisał:

Obstukcja ostatnio ulubione słowo pisowca.

W tym tygodniu dzwonili z ARiMR żeby dowiesz zaświadczenie deminimis za wapno bo nie mogą zrobić mojego wniosku. Skoro w wyszukiwarce jest ile dostałem i przesłałem skan to po co im oryginał. 

Bo lubią papierologie. Ja oni mają wypłacić to mogę odkładać w nieskończoność ale jak ty masz im płacić to co do dnia a jak nie to odsetki lub komornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Bo  nie ma  centralnego rejestru pomocy de mnimis, są jakieś zaczątki w postaci srpp, tylko są tam błędy np. inne kwoty czy daty otrzymania pomocy. Bo skan nie jest dokumentem. I wreszcie bo we wniosku, który podpisujecie zobowiązujecie się do informowania agencji o zmianach mogących mieć wpływ na przyznanie pomocy a w szczególności o przyznaniu pomocy de minimis po złożeniu wniosku.

Ale najlepiej oczywiście ponarzekać, albo snuć jakieś teorie spiskowe zamiast po prostu zadbać o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

dostalem zaliczke 2,5 tys dwa tygodnie temu . 35 ha wszystko ubezpieczone i straty wszystko 60% na reszte poczekamy oj.powiat koninski

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
Dnia 30.05.2020 o 11:43, Freeman napisał:

Bo  nie ma  centralnego rejestru pomocy de mnimis, są jakieś zaczątki w postaci srpp, tylko są tam błędy np. inne kwoty czy daty otrzymania pomocy. Bo skan nie jest dokumentem. I wreszcie bo we wniosku, który podpisujecie zobowiązujecie się do informowania agencji o zmianach mogących mieć wpływ na przyznanie pomocy a w szczególności o przyznaniu pomocy de minimis po złożeniu wniosku.

Ale najlepiej oczywiście ponarzekać, albo snuć jakieś teorie spiskowe zamiast po prostu zadbać o swoje.

Decyzja miała być wydana do dnia 31 marca takie pismo dostałem a zaświadczenie deminimis dopiero po tej dacie. Jak by robili to co do nich należy i w terminie tak jak rolnik to by nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamykkkk    4
Freeman napisał:

Bo  nie ma  centralnego rejestru pomocy de mnimis, są jakieś zaczątki w postaci srpp, tylko są tam błędy np. inne kwoty czy daty otrzymania pomocy. Bo skan nie jest dokumentem. I wreszcie bo we wniosku, który podpisujecie zobowiązujecie się do informowania agencji o zmianach mogących mieć wpływ na przyznanie pomocy a w szczególności o przyznaniu pomocy de minimis po złożeniu wniosku.

Ale najlepiej oczywiście ponarzekać, albo snuć jakieś teorie spiskowe zamiast po prostu zadbać o swoje.

Jakie teorie spiskowe.Minister pierw we Wrześni gadał żeby wojewodowie szybko podpisywali protokoły bo pieniądze czekają już potem dołożyli do stycznia potem do marca a teraz gadają że tylko 10% tych największych gospodarstw nie dostalo co jest oczywistym kłamstwem więc to nie są teorie spiskowe a fakty

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Zastanawiam się ile razy można tłumaczyć to samo...

Rozmawiamy o pomocy de minimis! Odróżnijcie ją w końcu od pomocy publicznej, bo te są wypłacane na podstawie odrębnych przepisów. Ściema ministra dotyczyła pomocy publicznej, bo jeśli rzeczywiście były na to pieniądze, to już dawno powinny być wypłacone. Jak się okazało, pieniędzy nie było.

W przypadku pomocy de minimis sprawa się komplikuje, bo wypłacanie zależy nie tylko od tego czy są pieniądze w budżecie, ale również od tego czy limit tej pomocy nie jest wyczerpany, bo każdy kraj unii może przeznaczyć pewną kwotę na taką pomoc. W przypadku Polski jest to około 295 mln. euro przez 3 lata. Na stronie srpp.minrol.gov.pl można sobie sprawdzić aktualne wykorzystanie limitu. Jak widać na ten rok zostało ze 20 mln euro pewnie jako rezerwa na ewentualne zwolnienia z podatków, odwołania od decyzji itp.

I teraz tak. Przedłużenia terminu w przypadku wniosków  de minimis mają iść do 31 stycznia 2021. Z każdym rokiem odnawia się 1/3 limitu, a więc w przyszłym roku będzie do wydania powiedzmy 99 mln euro (plus może te 20 mln z tego roku jeśli pozostaną niewykorzystane). Czytam sobie, że do wypłacenia suszowego pozostało około miliarda, przyjmijmy, że połowa z tego a więc 500 mln przypada na pomoc de minims, to daje jakieś 113 mln euro na suszowe z de minimis. Do tego dochodzi materiał siewny (w latach poprzednich około 25-30 mln euro) plus zwolnienia z podatków, wapnowania i cała reszta. Jesteście pewni że w 2021 dostaniecie?

Niemal pewne jest, że na jesieni dostaniecie przedłużki do siewnego na 2021 (no chyba że te 20 mln euro jest trzymane na siewny) i bardzo prawdopodobne, że stawki też nie będą ogłoszone w tym roku. Takie są smutne fakty wynikające z limitowania pomocy de minimis i lepsze czy gorsze działanie agencji nic tu nie zmieni.

 

Edytowano przez Freeman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzio0    9

U mnie w okolicy nikt nie dostał...oszustwo nic więcej :-/gospodarstwa średnio od 10 do 40 ha ...

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamlos    0

Byłem dzisiaj w agencji z zapytaniem o suszowe.

Generalnie odpowiedzi były takie jak się spodziewałem: nic nie wiedzą, pieniędzy nie ma i nie wiadomo kiedy będą, mieli odgórny nakaz rozsyłania pism o "niezałatwieniu sprawy w terminie."

Powiadomiłem ich tylko że będę się domagał ustawowych odsetek za opóźnienie.  Art. 481 Kodeksu Cywilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta odsetki dostaniesz już to widzę prędzej na skrupulatną kontrolę zajadą  i wtedy ci te odsetki bokiem wyjdą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, Kamlos napisał:

Byłem dzisiaj w agencji z zapytaniem o suszowe.

Generalnie odpowiedzi były takie jak się spodziewałem: nic nie wiedzą, pieniędzy nie ma i nie wiadomo kiedy będą, mieli odgórny nakaz rozsyłania pism o "niezałatwieniu sprawy w terminie."

Powiadomiłem ich tylko że będę się domagał ustawowych odsetek za opóźnienie.  Art. 481 Kodeksu Cywilnego.

A NA JAKIEJ PODSTAWIE OKREŚLISZ TERMIN WYPŁATY PIENIĘDZY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo2020    0

Masz rację kamlos ja rozmawiałem z adwokatami i oni proponują złożyć protest zbiorowy ale który z rolników się na to zgodzi skoro wypłacili zaliczki to termin biegnie 

Edytowano przez Bolo2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

de minimis też trochę, ale mało w porównaniu do publicznej bo jest limit, chyba 30 parę milionów tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj