yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

sylwek23111    330
7 godzin temu, masa24 napisał:

A były w tej bajce smoki? Mi badali rzepak na gmo bo się na to zgodzilem

jezeli wykryliby w kukurydzy gmo to producent miałby kłopot a nie rolnik ktory zasiał legalnie kupione nasiona kukurydzy od gmo. Także nie wiem kto i po co oral

Może GMO, a może pryskał jakimś niedozwolonym środkiem, swoja drogą to w Europie jest zarejestrowanych ponad 200 odmian kukurydzy MON 810.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Z tymi kontrolami to nie bądzcie tacy pewni. W lutym widziałem kontrole na polach i ludzie popłacili kary. Jeżdże sporo po terenie w pracy i widziałem samochody ARiMR na polach i urzędnicy chodzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U nas w ubiegłym roku kilku przyłapali z azotem w lutym. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Orientujesz się jakie kary choć ja nie pojadę przed wyznaczonym terminem ale faktem jest że kolor pszenicy idzie w żółty ,zaczyna być głodna bo ciągle trwa wegetacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

A jak to jest przy siewie pszenicy jarej? Chce na poczatku lutego posiac Tybalta a w zaleceniach jest dac azot przedsiewnie i co do tego tez sie doczepia? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

I twój przykład pokazuje jak chore są przepisy urzędników.

Sam początkiem lutego rozsiałbym wieloskładnik.  Tylko przy moim szczęściu różnie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

wegetacja trwa, siałem zboża 18 listopada długo nie wschodziło, zaszpilkowało w połowie grudnia a dziś pięknie zielono co tydzień to ładniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Po dwóch latach płacenia klęskowego rolnikom będą chcieli wydusić jak najwięcej z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tybalt w lutym siany jak mokre lato to ozimą dogoni. Tylko azot przynajmniej połowa przed siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
3 minuty temu, Taurus83 napisał:

Ale na co ten azot ma działać w lutym

Pewnie na pszenice ktora wyjdzie z ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Tybalt mialem w zeszłym roku z centrali fakt że tylko 0.5ha ściany  6 marca przedsiewnie dostał 150 kg Polifoski i 100 salmagu. Standardowo chwasty 1 grzyb i jakieś odżywki. To 3.5 t było ważone. Dosyć suchy rok był. I jeszcze popełniłem błąd bo zwalowalem a było wilgotno i ciężko jej było się potem przebić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Nie wiem... Może przez to że mój rejon do niedawna jeszcze w marcu zmagał się ze śniegiem, jakos nie potrafię sobie zracjonalizowac podania azotu w lutym...tym bardziej że w marcu może być zimno.  Odkąd stosuje rsm na pierwszą dawkę to widzę dużą różnicę w szybkości działania na pszenicę. Somsiada po saletrze wygląda jak milon złotych A moja taka lipna. Dopiero na początku kwietnia jak zrobi się cieplej to moja rusza. Później się to wyrównuje  A nawet moja lepiej wygląda .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
8 minut temu, Taurus83 napisał:

Nie wiem... Może przez to że mój rejon do niedawna jeszcze w marcu zmagał się ze śniegiem, jakos nie potrafię sobie zracjonalizowac podania azotu w lutym...tym bardziej że w marcu może być zimno.  Odkąd stosuje rsm na pierwszą dawkę to widzę dużą różnicę w szybkości działania na pszenicę. Somsiada po saletrze wygląda jak milon złotych A moja taka lipna. Dopiero na początku kwietnia jak zrobi się cieplej to moja rusza. Później się to wyrównuje  A nawet moja lepiej wygląda .  

U ciebie w kotlinie zawsze zima jkaas jest, ja mieszkam pod Wroclawiem to nie wiem czy od pazdziernika bylo 10 nocy z przymrozkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Zrobiłem obchód pszenicy. Jestem zaskoczony na plus. Wegetacja trwa, co dla moich pszenicy jest na plus. 

Ta EUFORIA  rokowała źle. Teraz jest stan dobry. Choć zdjęcie w najlepszym miejscu.  

20200112_145512.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
4 minuty temu, dzikiWschód napisał:

moja siana 20.09 wygląda jak trawnik, ostatni rok sialem tak wcześnie

Będziesz miał plon 110 ton z 1 ha przy takiej obsadzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
51 minut temu, ansu napisał:

@Taurus83 RSM na pierwszą dawkę trzeba wcześniej i więcej jak saletrą walnąć.

Od 5 lat idzie jak tylko da się wjechać w pole i zawsze jest to 100 N. Za mało ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Ta 1.10. Siane 310 sztuk tj. około 110kg. Po poplonie efa14a. Było przez miesiąc bardzo sucho i śmietka mocno przerzedziła obsadę

2 minuty temu, Taurus83 napisał:

Od 5 lat idzie jak tylko da się wjechać w pole i zawsze jest to 100 N. Za mało ? 

Po jakim czasie dajesz drugą dawkę?

Jeden doradca radził mi żeby drugą dawkę podać tydzień po pierwszej. 

Przecież to byłby bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Po miesiącu mniej więcej. Koniec krzewienia. Plon w 2019 od 4.8 do 8,4

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj