yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

miwigos    3524

chyba pogorszyć do kwadratu,ale mistrzu sie nie przyzna i nie poprawi ,bo on tu rządzi,my to płotki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
6 godzin temu, Audi213 napisał:

Co to się stanęło?

IMG_20190605_164113.jpg

Jak napiszesz co stosowałeś ostatni to może się coś dowiemy , jeśli dużo tego to jakiś zabieg nie wpore. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25

Był jeden temat to jakoś sie go dało czytać, chocby pobierznie. Teraz jest chyba ze 4-6 tematów wiec nie bedzie czasu czytać niczego.  

 

Thank you very much

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Dobra zmiana 😝 Faktycznie, rozdzielenie tego tematu, to .ujnia z grzybnią 😣 Ale jak to mówią, "jak się psu nudzi, to zaczyna jajca lizać" 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884
hecktor2 napisał:

Był jeden temat to jakoś sie go dało czytać, chocby pobierznie. Teraz jest chyba ze 4-6 tematów wiec nie bedzie czasu czytać niczego.  

 

Thank you very much

ochrona i nawożenie to 6?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Ale bigos z tym podziałem tematów... Jak był jeden to było najlepiej, bo wszyscy zainteresowani w nim pisali / czytali go i byli na bieżąco, a nie takie skakanie i szukanie po tematach.

Biorąc po uwagę, że uprawiam nie tylko pszenicę to żeby być na bieżąco z forum muszę przejrzeć:

1. Ochrona pszenicy ozimej.

2. Nawożenie pszenicy ozimej.

3. Rzepak i nawożenie

4. Opryski rzepaku i innych oleistych

5. Nawożenie kukurydzy

6. Uprawa kukurydzy

7. Ochrona kukurydzy

Biorąc pod uwagę, że forum czytam w biegu na telefonie to spore utrudnienie. A czytając tylko jeden wątek traci się całościowy obraz uprawy danego gatunku według forumowiczów. Szkoda, że forum poszło w tym kierunku, bo widzę, że tematy o kukurydzy, których jest najwięcej "działają" najgorzej, temat o pszenicy według mnie funkcjonował najlepiej ( lepiej niż dwa tematy o rzepaku). 

Jeden temat jest o tyle fajny, że bez poświęcania nadmiernej ilości czasu można poczytać o wszystkim w uprawie danej rośliny i jest się na bieżąco bo wiadomo czy już inni wyjeżdżają z T1, a może z N2... a te drobne temaciki tylko zniechęcają do czytania bo czegoś tam się człowiek dowie ale bez śledzenia innych wątków nie jesteśmy w stanie porównać naszego sposobu prowadzenia uprawy do sposobów innych kolegów z forum... Szkoda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

To co powinno być "pole" i tam uprawa nawożenie ochrona zbiory odmiany dla wszystkich upraw? jeden o rzepaku drugi o pszenicy trzeci o jeczmieniu czwarty o kukurydzy piąty o soi a szósty o prosie, to byłby prawdziwy groch z kapustą a przy okazji o tych uprawach zapomniałem. Z całym szacunkiem ale kompletnie nie znam się i nie interesuje mnie uprawa kukurydzy czy jęczmienia Jarego.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Lepiej gdy pszenica szybciej się wykłosi czy nie ? Mam siana w tym samym dniu i jedna już w pełni wykłoszona a druga dopiero zaczyna kloszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może kolega darek ma rację , jeden temat o pszenicy jeden o rzepaku itd.

I jedziemy po kolei od siewu do zbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Pany jakoś tak pszenica zaczyna od dołu żółknąć, wilgoci nie brakuje bo to największe bagno jakie mam, było pryskane propico + ambrossio jak się krzewiła, teraz wykłoszina kwitnie.

Jest jeszczcze sens czymś poprawić czy już za późno i dać se spokój? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, yacenty napisał:

To co powinno być "pole" i tam uprawa nawożenie ochrona zbiory odmiany dla wszystkich upraw? jeden o rzepaku drugi o pszenicy trzeci o jeczmieniu czwarty o kukurydzy piąty o soi a szósty o prosie, to byłby prawdziwy groch z kapustą a przy okazji o tych uprawach zapomniałem. Z całym szacunkiem ale kompletnie nie znam się i nie interesuje mnie uprawa kukurydzy czy jęczmienia Jarego.

Nie, powinien być jeden temat do jednej uprawy, a nie 4 tematy do jednej. Można pomyśleć o rozdzieleniu pszenicy na ozimą i jarą, ale to koniec z kombinowaniem. Teraz nie sposób latać między tematami, a i tak ostatnie 2 z 4 utworzonych w pszenicy to tematy "zoombie"...

2 godziny temu, robson132 napisał:

Lepiej gdy pszenica szybciej się wykłosi czy nie ? Mam siana w tym samym dniu i jedna już w pełni wykłoszona a druga dopiero zaczyna kloszenie

Dla mnie gdy jest sucho to lepiej jak się wykłosi, będzie mało, ale lepiej jak źdźbło bez kłosa ma zaschnąć...

36 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Pany jakoś tak pszenica zaczyna od dołu żółknąć, wilgoci nie brakuje bo to największe bagno jakie mam, było pryskane propico + ambrossio jak się krzewiła, teraz wykłoszina kwitnie.

Jest jeszczcze sens czymś poprawić czy już za późno i dać se spokój? 

To jest sprawa suszy jeżeli usycha wszystko poza flagowym i podflagowym, nawet jak to najbardziej mokry teren, inna sprawa, że mogą to być jakieś choroby np. podstawy. U mnie Wilejka jest na lekko wilgotnej ziemi ( obok ciek wdony) i wygląda też że brakuje jej wody.

Wygląda jak poniżej (jak tak to susza- zdj. nie mojej)?

https://www.agrofoto.pl/media/cache/80/8c/808c211bb1d20ffed89792425bb8e074.jpg --- topagrar nie afrofoto

@yacenty popraw to bo można dostać k..... z tą "cenzurą".

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Pany jakoś tak pszenica zaczyna od dołu żółknąć, wilgoci nie brakuje bo to największe bagno jakie mam, było pryskane propico + ambrossio jak się krzewiła, teraz wykłoszina kwitnie.

Jest jeszczcze sens czymś poprawić czy już za późno i dać se spokój? 

pszenica to nie kaczka że lubi pływać  haha od mokra zółknie

 

panu właśnie o to chodzi żeby na daną informację trudno było natrafić , wtedy zabłąkany wedrowiec szuka i strony są odwiedzane kasa leci , gorszy sort ma zawsze przejebane  o tym pamiętać hahaha  proponuje żeby jegomość sam został na forum wtedy może sobie jeszcze podzielić na ochronę flagowego podflagowego , owady na  skrzypionki mniejsze i większe itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pan Wiesław

Dzisiaj opowiem o Panu Wiesławie
Wiersz będzie ciekawy,
Bo zaczyna się ciekawie.

Pan Wiesław lubił pić dobrą herbatę
Zagryząc rybą,
Łowić ryby z bratem.

Bo w łowieniu rybek,
Wiesław był najlepszy

Gdy wracał do domu
Miał dwa worki leszczy

Dom Pana Wiesława
całkiem przyzwoity

u wprawnych wędkarzy
wzbudzał wciąż zachwyty

Wędki,
Wędek chyba tysiąc

Jak nie więcej -
- mógł bym przysiądz

Bo hobby Pana Wiesława -
- Oto jest ciekawa sprawa

Wędkował bez strat ochoty
Od niedzieli do soboty

Gdy tak siedział Pan Wiesławek
Pijąc herbatę litrami

Poczuł, że wędka najlepsza
Zgina się jak origami

Mój kuzynie
- Wieś zakrzyknął -
Mam tu problem z ciężką rybką!

Ciężką?
Mało powiedziane!

Wezmę sieć,
Załatwię sprawę!

Nie, na sieć rybki nie weżmiesz
jest za ciężka,

To jest pewne.
Jak ta wędka sieć się zegnie.

Hmm... Co robić! - Myśli Wiesław
Mam! Przywalmy rybce z krzesła!

Tak powiedział do kuzyna,
Kuzyn krzesło brać zaczyna,

I udeża rybkę mocno,
Krzesło w drzazgi -
Och emocjo!

- Toż to zmutowany rekin,
Co nocami pije ścieki

Tak powiedział przestraszony
Kuzyn Wiesia,
Mąż swej żony

- Nie, nie, nie,
Nie chce umierać,

To prawdziwa chęć i szczera.

- No to może uicekamy
- spytał Wiesław-

- Szans nie mamy!
Odpowiada "mądrze" kuzyn

- On przeż na to jest za duży,
Tak więc walcz,
Z honorem umrzyj

I w momencie niespokojnym,
z uczuciami jak za wojny,

Tak powiedział mr. Wiesław
- Dobra, dobra,
No bo przeż trza.

- Zagrożenie mej rodziny,
po wodach krążą rekiny.

Wziął harpuny dla obrony
I począł strzelać do wody.

Nagle słychać,
Harpun trafia
I widać wielkiego karpia

Karp niegroźnie
I spokojnie

Martwy pływa
W wodzi dobrej

Morał z opowieści taki:
Żeby pan Wiesław nie pił nadmiernej ilości herbaty,
Bo to słaby halucynogen taki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
4 godziny temu, yacenty napisał:

 

 

 

4 godziny temu, yacenty napisał:

To co powinno być "pole" i tam uprawa nawożenie ochrona zbiory odmiany dla wszystkich upraw? jeden o rzepaku drugi o pszenicy trzeci o jeczmieniu czwarty o kukurydzy piąty o soi a szósty o prosie, to byłby prawdziwy groch z kapustą a przy okazji o tych uprawach zapomniałem. Z całym szacunkiem ale kompletnie nie znam się i nie interesuje mnie uprawa kukurydzy czy jęczmienia Jarego.

Aha, czyli Ciebie drogi Panie coś nie interesuje to należy to wyodrębnić i utworzyc nowy temat?  Myślałem, ze forum jest dla wszystkich a nie dla wygody  jednego uzytkownika.

Z całym szacunkiem, ale teraz to jest sajgon jeśli ktos chce być na bieżąco 😏 

Po drugie, jeśli ktoś ma pytanie odnośnie nawożenia dolistnego i łączenia z śor to co ma pisać w nawożeniu raz, w ochronie drugi raz? Te tematy sie zazębiają ze sobą i dlatego nie powinny być rozpisywane osobno!   

This is madness 😛 

Ok, pszenica ozima osobno od jarej, ale agrotechnika, nawożenie i ochrona powinny być razem prowadzone. Od siewu do zbioru. Wtedy ma to sens.

Edytowano przez Broody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, red83 napisał:

Pan Wiesław

Dzisiaj opowiem o Panu Wiesławie
Wiersz będzie ciekawy,
Bo zaczyna się ciekawie.

Pan Wiesław lubił pić dobrą herbatę
Zagryząc rybą,
Łowić ryby z bratem.

Bo w łowieniu rybek,
Wiesław był najlepszy

Gdy wracał do domu
Miał dwa worki leszczy

Dom Pana Wiesława
całkiem przyzwoity

u wprawnych wędkarzy
wzbudzał wciąż zachwyty

Wędki,
Wędek chyba tysiąc

Jak nie więcej -
- mógł bym przysiądz

Bo hobby Pana Wiesława -
- Oto jest ciekawa sprawa

Wędkował bez strat ochoty
Od niedzieli do soboty

Gdy tak siedział Pan Wiesławek
Pijąc herbatę litrami

Poczuł, że wędka najlepsza
Zgina się jak origami

Mój kuzynie
- Wieś zakrzyknął -
Mam tu problem z ciężką rybką!

Ciężką?
Mało powiedziane!

Wezmę sieć,
Załatwię sprawę!

Nie, na sieć rybki nie weżmiesz
jest za ciężka,

To jest pewne.
Jak ta wędka sieć się zegnie.

Hmm... Co robić! - Myśli Wiesław
Mam! Przywalmy rybce z krzesła!

Tak powiedział do kuzyna,
Kuzyn krzesło brać zaczyna,

I udeża rybkę mocno,
Krzesło w drzazgi -
Och emocjo!

- Toż to zmutowany rekin,
Co nocami pije ścieki

Tak powiedział przestraszony
Kuzyn Wiesia,
Mąż swej żony

- Nie, nie, nie,
Nie chce umierać,

To prawdziwa chęć i szczera.

- No to może uicekamy
- spytał Wiesław-

- Szans nie mamy!
Odpowiada "mądrze" kuzyn

- On przeż na to jest za duży,
Tak więc walcz,
Z honorem umrzyj

I w momencie niespokojnym,
z uczuciami jak za wojny,

Tak powiedział mr. Wiesław
- Dobra, dobra,
No bo przeż trza.

- Zagrożenie mej rodziny,
po wodach krążą rekiny.

Wziął harpuny dla obrony
I począł strzelać do wody.

Nagle słychać,
Harpun trafia
I widać wielkiego karpia

Karp niegroźnie
I spokojnie

Martwy pływa
W wodzi dobrej

Morał z opowieści taki:
Żeby pan Wiesław nie pił nadmiernej ilości herbaty,
Bo to słaby halucynogen taki...

Nie piję herbaty, a tym bardziej nie wędkuję..., a karpii też nie lubię... 

To forum powoli zamienia się w ppr... czyli ginie śmiercią tragiczną. To nie fejsdzbuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie dziwię się, że nie zrozumiałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, red83 napisał:

Nie dziwię się, że nie zrozumiałeś...

Hydepark w pszenicy jarej. Cudownie.

To, że czasem gadam od rzeczy to nie znaczy, że to co piszę nie ma jakiejś racji. Można się mylić, zaś forum chyba od tego jest, aby wyprowadzać z błędów. Ja też nie jestem wszechwiedzący, a rolnictwo to raczej dla mnie fach niewyuczony, a trochę z musu, a i bardziej z chowu, a nie uprawy (to ostatnie dopiero od 2-3 lat na poważniej, to wcześniejsze od ponad 15) , więc nie wszystko co gadam musi być prawdą w 100%...

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

jak dla mnie wystarczyłyby w zupełności dwa tematy. Jeden temat od pszenicy ozimej, drugi od jarej i bez roczników tak żeby była ciągłość tematu i można było cofnąć się łatwo wstecz do poprzednich lat bez szukania innego tematu.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

@yacentyzrób ankiete na strawpoll i po problemie, tylko wrzuć w kazdy temat o pszenicy, zeby jak najwiecej osob zauwazylo

Edytowano przez rex15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Własnie. Tak ciezko bylo sie zapytac:

Co sadzicie o takim i takim podziale tematow? Myslicie ze tak bedzie ok? I po temacie... nikt nie lubi byc uszczesliwiany na siłe... jak dla mnie nowy podzial to kaszna....

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Temat umiera samoczynnie bo nikomu się nie bedzie chciało latać skakać szukać po innych tematach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Czym spowodowane jest redukcją pięterek u pszenicy N200kg podzielone ochrona też jest fungicydowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj