DANDYS

Zakup srodków , Przepisy

Polecane posty

Tomasz78    1029
9 minut temu, ogarek napisał:

    jakie przepisy pytam ponownie baranki ? ...proszę konkrety ze strony    PIORIN albo ustawa ? ...co tu wklejacie za artykuły co niczego nie podają ? gdzie tam pisze że mam mieć  uprawnienia  żeby kupić środek ? proszę cytat ? jaki przepis tego zabrania ? 

sugerujecie pany że PIORIN nie zna przepisów i źle kontroluje ? 

  

https://www.ior.poznan.pl/plik,1904,ustawa-o-srodkach-ochrony-roslin-z-dnia-8-marca-2013.pdf

miłej lektury ,tylko czytaj uważnie i ze zrozumieniem ,podał bym konkret ale dzieki temu zglębisz wiedze  baranku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daj spokój . To nic nie da . on jest niemylny i nie trafi do niego żaden argument . A jak już trafi , to odwróci kota ogonem i zacznie z wyzwiskami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żeby tak durnia z siebie zrobić ...nie wie, nie ma żadnej praktyki i się upiera jak pomylony  jeden z drugim ... podał by ale nie wie co ? 

szkoda was pajace pomylone :D...do  PIORIN proszę się zgłosić a nie tu zmyślać coś czego nie ma 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5400

Panowie nie chcę się kłócić ale jak mam podpowiedzieć autorowi tematu to powiem jak jest w życiu, tabelka ma być wypełniona a kontrola ma przejść miło i szybko. Nie róbmy bigosu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Ale jaki to problem poczytać ustawę o ochronie roślin i wydane do niej rozporządzenia. 

Jako posiadacz gospodarstwa nie musisz mieć uprawnień do wykonywania zabiegów śor, możesz je zlecić komuś kto ma albo mieć pracownika z uprawnieniami. Do zakupu śor nie musisz mieć uprawnień, chyba że kupujesz toksyczne to sprzedawca zażąda okazania. Nie mylić kupowania ze stosowaniem profesjonalnym. Ten co ci pryskał musi mieć wpis u siebie a ty u siebie. Opryskiwacz musi mieć ciągłość atestu chyba że w czasie gdy nie ma nie stosujesz śor.

W skrócie dla autora tematu: uzupełnij wpisy i masz wszystko jak trzeba.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

No proszę . To co zwykle ... Jeszcze tylko o "beczeniu" nie było . :D

Wydaje mi się że odpowiedź @mikad powinna zakończyć tą dyskusję .

3 minuty temu, ogarek napisał:

żeby tak durnia z siebie zrobić ...nie wie, nie ma żadnej praktyki i się upiera jak pomylony  jeden z drugim ... podał by ale nie wie co ? 

szkoda was pajace pomylone :D...do  PIORIN proszę się zgłosić a nie tu zmyślać coś czego nie ma 

 

 

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
4 minuty temu, ogarek napisał:

żeby tak durnia z siebie zrobić ...nie wie, nie ma żadnej praktyki i się upiera jak pomylony  jeden z drugim ... podał by ale nie wie co ? 

szkoda was pajace pomylone :D...do  PIORIN proszę się zgłosić a nie tu zmyślać coś czego nie ma 

 

chciałeś ustawę to masz ,

i nie obrażaj mnie Marko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

nie chcą Ciebie akurat  Tomasz i mnie dziwi Twoje zachowanie 

 fetorek ... przeczytaj ją baranie kilka razy bo potwierdził to co ja i Bartek pisze bo jesteś osłem skończonym i tyle ....O.o

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
Napisano (edytowany)

dyskusja z tobą  jest ponizej poziomu  ,,ale wybaczam wpojone nawyki z pod sklepu

a mnie Twoje  ,mamy sporo lat na karku  i choć zdania podzielone to nie oznacza ze musimy sie obrażać wzajemnie

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

 garnek Ciekawe skąd ta frustracja i wściekłość ? Może tabletek spróbuj . W reklamie mówią że pomagają . :P

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

widzisz żenada i nic więcej ...nie rozumiecie co czytacie i co wam mówią ...się nie dziwie bo pewnie nie kupujecie nawet środków ochrony 

zero praktyki tylko jakaś nadinterpretacja   ...przepisy wszystko precyzują i każdy  sprzedawca musi się stosować i jest kontrolowany ...środki są podzielone na grupy i normalny oprysk na chwasty kupujesz bez żadnych uprawnień . ..nie kapujecie tego bo coś tam mówili na szkoleni tylko nie wiecie czego to tyczyło ...zero  faktów i merytorycznej dyskusji .

 wprowadzacie autora w błąd i robicie mu nie potrzebny stres ..straszenie mandatami itp ....ignoranci i głupcy ...szkoda mi was  O.o

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    774
2 godziny temu, DANDYS napisał:

tylko ze dostalismy info ze bedzie kontrola , i teraz nie wiadomo co robić , 

Z ARiMR ta kontrola ? Dziś byli u znajomych mają sprawdzić 50% gospodarstw co do zgodności bydła podanego do dopłat a stanu faktycznego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

bardzo dużo zależy od punktu w jakim kupujesz produkty, jak jesteś stałym klientem to nikt nie chce uprawnień, jak przychodzisz pierwszy raz to i tak dają papiery do podpisania. Z racji tego, że na świeżo mam odnowione szkolenie dla operatorów to zwróciłem uwagę ostatnio będąc na zakupach - mają duże wywieszki ze do zakupu środków uprawnione są osoby posiadające szkolenie.

W naszym gospodarstwie było już wiele kontroli. Takich typowo z urzędu, jak i takich z hasła uprzejmie donoszę. Wszystkie bez problemu.
Podstawa to:
1. Aktualne szkolenie
2. Aktualna pieczątka na opryskiwaczu
3. Zamykany magazynek na chemię
4. Książka zabiegów - nie muszą być w niej cuda, ale podstawowe zapiski, co czym kiedy.

Raz tylko zapytano nas o fakturę zakupu jakiegoś środka i to było podczas kontroli z kategorii uprzejmie donoszę, ale wtedy to już temat się obił o dzielnicowego 🙂

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3243
ogarek napisał:

widzisz żenada i nic więcej ...nie rozumiecie co czytacie i co wam mówią ...się nie dziwie bo pewnie nie kupujecie nawet środków ochrony 

zero praktyki tylko jakaś nadinterpretacja   ...przepisy wszystko precyzują i każdy  sprzedawca musi się stosować i jest kontrolowany ...środki są podzielone na grupy i normalny oprysk na chwasty kupujesz bez żadnych uprawnień . ..nie kapujecie tego bo coś tam mówili na szkoleni tylko nie wiecie czego to tyczyło ...zero  faktów i merytorycznej dyskusji .

 wprowadzacie autora w błąd i robicie mu nie potrzebny stres ..straszenie mandatami itp ....ignoranci i głupcy ...szkoda mi was  O.o

 

właśnie kupowałem oprysk na chwasty gold na jęczmień i nie chciał sprzedać bez uprawnienia ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Widzisz to idzieszale tam gdzie sprzedadzą i tyle... Jest to nadintepretacja  bo oni dmuchaja na zimne i tyle a żadne przepisy tego nie nakazuja dla zwykłych środków bo to jest dla innej grupy toksycznych .... wyraźnie wszędzie  pisze ze środek do stosowania dla uzytkownikow profesjonalnych to ten co stosuje ma mieć uprawnienia a nie kupujący zwykły środek... Nie mam uprawnień mogę zakupić ale nie mogę stosować... rozmawiałem z kontrolującym  z piorin i tak mi to wytłumaczył bo pytałem o ten niby zakaz sprzedaży  i tak oni stosują i nie wymagają i nie sprawdzają bo nie ma podstawy prawnej do tego... w moim rejonie jeden sprzedawca wymagał i powywieszal wywieszki i każdy go omjal bo reszta sprzedaje bez problemu.... 

Miałem kontrolę w ubiegłym roku i tak to wygląda i tyle i tak wymagają więc po co utrudniać i wmawiać że coś trzeba jak nikt tego przy kontroli nie wymaga? ... Nie wiedziałem wszystkiego i dopytalem to mi wytłumaczyli... 

Jest protokół pokontrolny sporo opisu itp. I nigdzie ani słowa że są jakieś wymagania co do zakupu środka który stosuje... 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin91
      Witam.
       
      Chciałbym prosić wszystkich chętnych o wypełnienie mojej ankiety, która jest niezbędna do pracy inżynierskiej.
       
      Wymagania, które niestety trzeba spełnić aby móc wypełnić ankietę to:
      - ciągniki rolnicze muszą być zakupione dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, bo taki jest cel mojej pracy,
      - wypełniacie ją w imieniu tego na kogo był składany wniosek o dofinansowanie, jeżeli na was samych to wypełniacie w swoim imieniu, ale jeżeli na tatę bądź mamę to wypełnijcie w ich imieniu, (chodzi tu głównie o wiek, wykształcenie żeby nie było jakichś baboli), przynajmniej początek ankiety dotyczy korzystającego z pomocy,
      - tam gdzie są miejsca do wpisania to wpiszcie w miarę konkretne informacje np. z jakiego programu skorzystaliście np. "PROW 2007-2013" albo jakie tam inne były,
      - tam gdzie pojawią się miejsca do wpisania do pozostałych pytań fajnie gdybyście uzasadnili tą odpowiedź, krótko i na temat, bez zbędnego rozpisywania się.
       
      Link do ankiety: http://moje-ankiety.pl/respond-39479/sec-xd8jcLZP.html
       
      Z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą mi pomóc poświęcając swój cenny czas.
    • Przez witek356
      witam byłem dziś u nas w sklepie AGRO i jakiś gościu chciał kupić na groch oprysk na chwasty. A babka wyciąga katalog i sprawdza jakimi środkami można prysnąć.Moje pytanie czy znajde w internecie takie katalogi co by były na warzywa zboża .Dla herbicydów fungicydów i insekcydow.
    • Przez mumio
      Zdarzył się wypadek (dość głupia sytuacja), rolnik zostal uderzony przez koguta w żylaka. Żylak pękł, rozlał się i leczenie już trwa ogólnie drugi miesiąc. KRUS został powiadomiony na drugi dzień jednak to jest hodowla do własnych celów (dwa koguty i kilka niosek) i nie jest zarejestrowana. KRUS na podstawie tego odmawia przyjęcia wniosku o odszkodwanie. Czy można jakoś jeszcze dochodzić odszkodowania w tej sprawie? Rolnik ubezpieczony jest także w drugim ubezpieczycielu i tam bez problemu wypłacą odpowiednią kwotę na podstawie dokumentów.
    • Przez dami82
      Dostałem dzisiaj norm i wymogów obowiązujacych od 2015r. Zaciekawił mnie pewien artykuł(załącznik 2) z czego wynika ze usytuowanie kopca z kukurydzą w innym miejscu niż dotychczas mija się z celem i jest wręcz nie wykonalne w moim przypadku. Więc jeśli to wejdzie w zycie(a wejdzie od 1 stycznia 2015r) to będę musiał zrezygnować z bydła i nastawic sie na produkcje prosiąt. System koniecznie będzie bezściółkowy na z powodu norm unijnych nie mogę sobie pozwolić, a i chciałbym zadać pytanie czy w ogóle mogę sobie na taki pozwolic ponieważ chlewnia jest usytuowana 10metrów od rzeki i 30 od sąsiadów? Budynek ma 15 metrów długości i 10 szerokości i 2,5m wysokości od podłogi do stropu. Jaki byłby koszt przeróbki tego budynku jeżeli miałby sie odbywać caly cykl rozrodu 20 macior i chowu tych prosiąt?


    • Przez Raugia
      Witam,
       
      Zastanawiam się jak aktualnie wygląda sytuacja z zakupem ziemi rolnej.
      Nie jestem rolnikiem - dopiero studiuję ten kierunek i wiąże z nim spore nadzieję. 
      Chciałam się dowiedzieć czy jako student (mieszkający w mieście) mogę kupić ziemię rolną na wsi - zamierzam się w niej na stałe osiedlić (w obrębie tego samego województwa)?
      Czy taka możliwość będzie dopiero po zakończeniu edukacji? Ewentualnie jest może jakiś myk który podpisuje się z Agencją (rodzaj pozwolenia?)?

      Proszę o odpowiedź bo jakoś nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

      Pozdrawiam
      Raugia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj