DANDYS

Zakup srodków , Przepisy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DANDYS    87

Witam, mam zapytanie , jako ze nie mam uprawnień , brat mi kupywał środki ochrony roślin i mi świadczył usługę , czy wedle przepisów mogł kupwać srodki na siebie i pryskać moje pola  ?

zetorki12    7309

Masz mieć uprawnienia . Brat na legalu , a Ty mandat .

ZETOR TEAM

DANDYS    87

a jeszcze powiedz są oni w stanie sprawdzić czy został zakupiony oprysk w jakies firmie przez osobe ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    7309
Napisano (edytowany)

Pewnie tak . Ale raczej takich śledztw nikt nie przeprowadza . Przy ewentualnej kontroli mogą być jakieś tam problemy , ale póki co do paki za to nie wsadzają . Także spokojnie . Zrób sobie uprawnienia i zapomnij o sprawie .

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

DANDYS    87

tylko ze dostalismy info ze bedzie kontrola , i teraz nie wiadomo co robić , 

pawel_rawa    24

o ile dobrze pamiętam z mojego szkolenia jeżeli podajesz kogoś kto robi ci taką usługę to automatycznie zrzucasz kontrolę na niego i ten ktoś musi mieć w swoim rejestrze zabiegi wykonywane u ciebie

• Like 1

DANDYS    87

no to mamy .brat ma opryski wpisane w swoja ksiażke a ja w swoją , jest szafa i badanie opryskiwacza 

aderus    10

brat musi w swoim rejestrze miec wpisanego ciebie kiedy , gdzie na jakim polu , czym wykonywal oprysk, srodek mogles sam sobie kupic ale nioe masz prawa robic oprysku

DANDYS    87

ale jak na siebie kupil to chyba nie powinno byc problemu 

zetorki12    7309

Skąd to info ? Nie wiedziałeś że mając gospodarstwo musisz mieć uprawnienia ? Teraz to jedynie improwizacja . Nie pryskałeś , chory byłeś ... Za brak uprawnień i tak się przyczepią . Najlepiej i najprościej nikogo nie obciążać . Nie pryskasz i tyle . Pełna ekologia .

ZETOR TEAM

DANDYS    87

brak czasu i pozniej pozniej i tak wyszlo ,ale boje sie ze moga sprawdzic ze na brata wisza srodki kupione , 

pawel_rawa    24

tak nam mówił prowadzący szkolenie ale ja też jestem zdania żeby udać "głupka" i mówić że nie pryskam bo takie odganianie urzędasów tylko ich niepotrzebnie zdenerwuje

a środki kupował na fakturę?

ogarek    143
Napisano (edytowany)

ale głupoty pany wypisują .. fiu fiu   redaktorek jak nie wiesz to nie pierdziel  

chłopie co ty masz za problem brat ma uprawnienia i pryskał sprzętem z atestem  i jest ok ...wpisujesz w kartę  u siebie co i jak i kto robił zabieg i nr opryskiwacza 

do kontroli potrzebne będą uprawnienia brata i atest opryskiwacza i  Twoja rozpiska z zabiegu u ciebie a nie jego   .... miałem kontrole w tym roku i nie mam uprawnień ani atestu i podstawiłem kolegę i tyle ...środki kupiłem  i nikt nie pytał o żadne uprawnienia 

Edytowano przez ogarek

wojtal24    379
DANDYS napisał:

ale jak na siebie kupil to chyba nie powinno byc problemu 

a jak na siebie kupiłeś fakturę masz imienna czy jak?

ZETOR TEAM

DANDYS    87
1 minutę temu, wojtal24 napisał:

a jak na siebie kupiłeś fakturę masz imienna czy jak?

fakturę jest na brata imienna ,bo ja nie mogę kupic bo nie mam uprawnień 

aderus    10

jest ok jezeli zabiegi ma wpisane w swoj rejestr ,mam uprawnienia  ale nie mialem ciaglosci opryskiwacza przez 25 dni mili panowie poinstruowali mnie ze wroca jutro o 12  a ja znalazlem goscia ktory z tego okresu wzial opryski na swoj papier.

zetorki12    7309
7 minut temu, ogarek napisał:

ale głupoty pany wypisują .. fiu fiu   redaktorek jak nie wiesz to nie pierdziel  

chłopie co ty masz za problem brat ma uprawnienia i pryskał sprzętem z atestem  i jest ok ...wpisujesz w kartę  u siebie co i jak i kto robił zabieg i nr opryskiwacza 

do kontroli potrzebne będą uprawnienia brata i atest opryskiwacza .... miałem kontrole w tym roku i nie mam uprawnień ani atestu i podstawiłem kolegę i tyle ...środki kupiłem  i nikt nie pytał o żadne uprawnienia 

Zapewne i gospodarstwa na siebie nie masz . Trzeba by sprawdzić , ale każdy posiadacz gospodarstwa z tego co pamiętam jest zobowiązany posiadać kurs chemizacyjny . Mam wrażenie że sam głupoty wypisujesz . Może ktoś usługi świadczyć , a i owszem , ale tu również kłania się urząd skarbowy . Nie wiem jak to wygląda w tak bliskiej rodzinie . Swego czasu u nas pół wsi "nie pryskało" , a zdarzyło się tak że niemal po kolei kontro;owali .

2 minuty temu, aderus napisał:

jest ok jezeli zabiegi ma wpisane w swoj rejestr ,mam uprawnienia  ale nie mialem ciaglosci opryskiwacza przez 25 dni mili panowie poinstruowali mnie ze wroca jutro o 12  a ja znalazlem goscia ktory z tego okresu wzial opryski na swoj papier.

A wystarczyło w tym okresie 25 dni niczego nie pryskać .

ZETOR TEAM

ogarek    143
Napisano (edytowany)

kura co za ciołek nie wie a pierdzieli ...gdzie masz taki zapis że każdy posiadacz gospodarstwa  ma mieć uprawnienia ? 

powtarzam uprawnienia ma mieć ten co wykonuje zabieg i sprzęt ma miec atest i tyle ....czytaj baranku co piszą inni i nie pierdziel tu swoich wypocin z kosmosu 

rozpiska ma być  u tego u którego był zabieg a w ostatniej rubryce w uwagach wpisujemy kto robił zabieg z imienia nazwiska nr.pozwolenia i nr atestu opryskiwacza 

Nie muszę pryskać bo mogę mieć same pastwiska a i zboża np . wsiewam tylko z wsiewką ....jak się ma kukurydzę to się nie migniesz i to już trzeba rozpisać .Koniec kropka i nie pierdziel głupot ...

Edytowano przez ogarek
  • Thanks 1

zetorki12    7309

Bez wyzwisk . Właśnie czytałem i faktycznie zapisy różnią się od tego co wmawiali na kursie . Nie wymyślam ,a tylko powtarzam co zasłyszałem . Koledze na pewno te wyzwiska nie pomogą i guzik się dowie .

ZETOR TEAM

DANDYS    87

tez tak mysle ze spokojnie panowie , 

zetorki gdzie to wczyczytaleś ? podeślesz ? 

ogarek    143

Małorolny ignorant będzie mi tu insynuował  swoje zwidy ....śmiech na sali :D

zetorki12    7309
Napisano (edytowany)

Wpisz coś o szkoleniach i poczytaj . Właśnie też na szkoleniu uczulali na zarobkowe pryskanie i dlatego mówię że i na US trzeba uważać .

3 minuty temu, ogarek napisał:

Małorolny ignorant będzie mi tu insynuował  swoje zwidy ....śmiech na sali :D

Koło d*py mi lata twoje zdanie . Ja w przeciwieństwie do ciebie zawsze staram się dojść prawdy . Kuźwa - obszarnik bez szkoleń - chyba na białej sali . :P

ZETOR TEAM

ogarek    143

prawda jest taka że nie wiesz a wprowadzasz w błąd ...gdybyś nie był ignorantem to najpierw byś sprawdził a potem pisał a nie na odwrót :D

jeszcze mi tu próbujesz dokazywać smarku jeden i samozwańczy polonisto od siedmiu boleści O.o

• Thanks 1

zetorki12    7309
Napisano (edytowany)

Zawsze sprowadzasz do jednego . ty , ty i o tobie . Ja staram się koledze pomóc . Przeszedłem kontrolę , Pamiętam co mówili na szkoleniu . Sam nie wymyśliłem . A do twojch drętwych docinków już się przyzwyczaiłem . To ty ciągle zmieniasz konto , więc to ty masz problemy , a nie ja .

ZETOR TEAM

ogarek    143

co sprowadzam ? ...napisałem co i jak bo miałem kontrole  a ty mi tu swoje dyrdymały reku wsadzasz ...ogarnij się i nie podskakuj jak nie wiesz .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pajej
      Witam czym sie róźnia opryskiwacze caruelle optima od media, na co zwracać uwage przy zakupie, jak sprawdzic czy poprawnie komp działa i czy te opryskiwacze godne sa uwagi?
    • Przez Maikel1987
      W sobotę jadę obejrzeć case 5120 z 93roku . Powiedzie  na co zwrócić uwagę przy oględzinach żeby się nie nadziac  na coś . On za nie go chce 49 tys zł . Niby jest cały sprawny bez wycieków. I czy w ogóle polecacie zakup takiego ciągnika ? 
    • Przez grzegorzc360
      Cześć, czy ktoś kupował na giełdzie w slomczynie spawarke migomat? Stoi dwóch sprzedawców ze spawarkami. Może ktoś się tam zaopatrywal i ma jakieś doświadczenia
    • Przez mustafakali
      Czy wie ktoś z was czy w tym roku bedzie możliwości na dofinansowanie zakupu ciągnika dodam że na małe gospodarstwo jednak mam za duże dochody
    • Przez Kary_90
      Witam, 
      Drodzy forumowicze. Szukam pewnego źródła z którego będę mógł zakupić materiał siewny z certyfikatem do gospodarstwa ekologicznego. Najlepiej w województwie mazowieckim. Chodzi mi głównie o owies, jęczmień oraz seradele. Czy możecie wspomóc jakimiś namiarami?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.