Polecane posty

Agrest    25621
32 minuty temu, XTRO napisał:

 

podaj mi przykład chociaż jeden, gdzie sadownik dokłada? 

Agrest ubiegły i ten rok.

Kamczatka - w tym roku ludzie obudzą się z ręką w nocniku. Cena w dwa lata 70% w dół i towar na tą chwilę już niesprzedawalny. Choć sytuacja dynamiczna i może jeszcze skupią owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

25* LLU mam w niedalekim sąsiedztwie uprawę jagody kamczackiej z 1,5 ha i widziałem jak właściciel ( młody wilk) wystawił na olx że sprzeda owoce po 12 zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
3 minuty temu, Agrest napisał:

Agrest ubiegły i ten rok.

Kamczatka - w tym roku ludzie obudzą się z ręką w nocniku. Cena w dwa lata 70% w dół i towar na tą chwilę już niesprzedawalny. Choć sytuacja dynamiczna i może jeszcze skupią owoce.

U nas 90% jabłoni wymroziło


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

podam Ci podobny przykład- owies był po 150 zł a pszenżyto po 300 bodajże w 2014 roku ? 

E: nie to chyba było w 2012 roku 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
11 minut temu, Rolnik1230 napisał:

Jak tam dzisiaj popadało bo u mnie od 3 tygodni nic nie padało i dziś zaryzykowalem i podsiałem kukurydze mocznikiem i 5 h trawy dla jałówek zeby odrastało i wieczorem jak ulało elegancko 😁

Mocznik na trawy w tym okresie to kiepski pomysl

Bwm chwile powialo w deszczomierzu 0.00 pradu brak:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25621

To nie jest podobny przykład bo udało Ci się sprzedać towar.

Pytałeś to Ci odpowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
258michal    2

PTU konkretnie daje czadu. ulewa 25mm w zaledwie 15 min . strugi wody płyną ulicami , ziema zbita jak beton nic nie wsiąka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
1 minutę temu, Agrest napisał:

To nie jest podobny przykład bo udało Ci się sprzedać towar.

Pytałeś to Ci odpowiedziałem.

ciężko właśnie wtedy było sprzedać towar,  nie tyle co sprzedałem co skarmiłem u siebie. Pamiętam jak wtedy ludzie ostro nastawili się na piece na zboże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ale centralna polska i północna deszczu dziś dostanie, całą normę, wszystko przez n olsztyn idzie, tam pewnie ze 100 mm będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25621

Ja w tym roku nastawiam rozdrabniacz na agrest.

Jak spasłeś to choć przysłowiowe gówno uzyskałeś, jak spaliłeś to d*pa zimą nie marzła i na opale zaoszczędziłeś . Ja mogę zaoferować 40t agrestu na bimber - ktoś chętny?😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

@Uziu92 a u mnie po kilku dniach upalow w zbozu same zielone lodygi i klosy pozostawaly. Lisci moze 10 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
2 minuty temu, Agrest napisał:

Ja w tym roku nastawiam rozdrabniacz na agrest.

Jak spasłeś to choć przysłowiowe gówno uzyskałeś, jak spaliłeś to d*pa zimą nie marzła i na opale zaoszczędziłeś . Ja mogę zaoferować 40t agrestu na bimber - ktoś chętny?😁 

tak jest, ja w tym roku też rabarbar zaorałem, co prawda dużo nie miałem ale mi się nie kalkulowało 

E: też miałem sadzić 2 ha agrestu bo kupiłem pole i jeden kawałek w sam raz pasował tak jakbym pod uprawę agrestu, ale ludzie właśnie mówili, że na agreście jest kasa raz na 4 lata, ale jak się trafi ten dobry rok to wtedy kasy sporo zostaje 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Rolnik7343 napisał:

ja to nawet pioruna dostałem ;)

Nie wypada tak mówić o swojej kobiecie . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

@XTROja pochodzę z zagłębia sadownicze go i wierz mi są sadownicy że nawet jabłka dla siebie niebędą mieli bo wszystko zmarzł. U mojego brata w zeszłym sezonie 100 ton jabłek zostało pod drzewami a w tym roku niema wcale jabłek. Na 2 metrach było - 8

Kurła ale zaczęło wiac. Robi się bardzo nieciekawie. Od zachodu ściana ognia od piorunów. Jeden za drugim. Mam nadzieję że się nie sprawdźi i tunele ucleją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Nie wypada tak mówić o swojej kobiecie . :ph34r:

najpierw trzeba ją mieć 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25621

Rabarbar podzielił los agrestu w tym roku, a raczej przepowiedział bo jest wcześniej zbieramy, a te dwa produkty są zamiennie stosowane w przetwórstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Co za ku.wa głupi, prymitywny naród.. głupi naród, głupi... Taa... alerty mi jakieś podsyłają o burzach ulewach, a nawet kropla deszczu nie spadła.. ni .uja ! 👿

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo to tak jak ze znakami że dzika zwierzyna na drogach . Wolą postawić i nikt nie powie że nie ostrzegali . Ludzie zaczną olewać i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Teee sadownicy,temat załóżcie sobie bo śmietnik robicie,patrzy człek jak na zachodzie pioruny tłuką a deszczu nic....dosłownie za miedzą będzie kilkadziesiąt mm a tu nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
13 minut temu, Uziu92 napisał:

ale centralna polska i północna deszczu dziś dostanie, całą normę, wszystko przez n olsztyn idzie, tam pewnie ze 100 mm będzie

Ciekawe gdzie?

Dwa razy się przymierzało i nawet litra nie dało 

11 minut temu, Agrest napisał:

 . Ja mogę zaoferować 40t agrestu na bimber - ktoś chętny?😁 

Oberwane chętnie przyjmę 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj