krycha094

Dopłaty rolnosrodowiskowe a wypowiedzenie umowy dzierżawy

Polecane posty

krycha094    7

Witam

Posiadam zobowiązania rolnośrodowiskowe i wydzierżawiający chce zerwać umowę na część gruntów z skutkiem natychmiatowym ( niestety wydzierżawiajacy jest na prawie ponieważ z punktu prawnego zawarta umowa jest nieważna). Jak będzie wygląda sytuacja w ARiMR czy konieczny będzie zwrot dopłat za dany obszar. Czy dostarczenie dokumentu wypowiedzenia dzierżawy do agencji coś da? I jak ma się sprawa w przypadku zobowiązań wobec PROW miał ktoś podobny problem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Rolnośrodowiskowe masz zobowiązanie na 5 lat jak sie nie wywiążesz to musisz zwrócić za cały okres, przez który pobierałeś rś  Normalnych dopłat nie będziesz zwracał  Zerwanie umowy to twój problem i ARiMR nic do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
4 godziny temu, krycha094 napisał:

Witam

Posiadam zobowiązania rolnośrodowiskowe i wydzierżawiający chce zerwać umowę na część gruntów z skutkiem natychmiatowym ( niestety wydzierżawiajacy jest na prawie ponieważ z punktu prawnego zawarta umowa jest nieważna). Jak będzie wygląda sytuacja w ARiMR czy konieczny będzie zwrot dopłat za dany obszar. Czy dostarczenie dokumentu wypowiedzenia dzierżawy do agencji coś da? I jak ma się sprawa w przypadku zobowiązań wobec PROW miał ktoś podobny problem?

 

Jaki pakiet, kiedy rozpoczęte zobowiązanie i dlaczego umowa jest nieważna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Niech zgadnę, pewnie umowa ustna, gość dowiedział się jaką kasę kosisz i teraz sam będzie ssał dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Jaki masz pakiet ? 

Do PROW nie podaje się działek bez pisemnej umowy dzierżawy 

Ja osobiście mam pakiet 2.1 i na dzierżawionych działkach nie podaję poplonów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Dla 2.1 liczy się teraz wyłącznie powierzchnia zobowiązania i jak działka wypada to można ją zastąpić inną, ale dla ekologii, łąk i rolnictwa zrównoważonego płatność jest przypisana do działki i zastępowanie nic nie da. Jedyny ratunek w takim przypadku to przejęcie zobowiązania przez właściciela.

Edytowano przez piotrkrk25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez zibi400
      Dzisiaj przeczytałem wzór umowy na 2017 Cukrownia Chełmża (Nordzucker)
      Cena w dwóch wariantach.
      Cena 22.60 euro za tonę przy 16% cukru.
      Albo kwotę zmienną zależną od ceny sprzedaży cukru, obliczaną na podstawie odchylenia średniej ceny sprzedaży cukru białego w danym roku gospodarczym od ceny referencyjnej cukru wynoszącej 407,00 EUR za tonę, przy której cena buraków wynosi 23,00 EUR/t:
      • w przypadku osiągniętej ceny sprzedaży cukru wyższej od referencyjnej, dla każdego pełnego 1 EUR/t cukru, cena buraków 23,00 EUR/t zostanie zwiększona o 0,04114 EUR na tonę buraków przy 16% zawartości cukru, • w przypadku osiągniętej ceny sprzedaży cukru niższej od referencyjnej, dla każdego pełnego 1 EUR/t cukru cena buraków 23,00 EUR/t zostanie obniżona o 0,04114 EUR na tonę buraków przy 16% zawartości cukru.
      Transport buraków opłaca cukrownia.Transport wysłodków opłaca plantator.
      Czy opłaca się podpisywać umowę w drugim wariancie cenowym?
      Jak u was z umowami.
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez eczolg
      Dzień dobry
      Mam pytanie jakie są kary za to, że mój wujek nie kosi łąk przez ostanie 7 lat i bierze dopłaty na te łąki. Mówiłem mu, że są za to kary. Czy faktycznie może dostać karę za poprzednie lata. On twierdzi, że nie dadzą mu dopłat za rok i tyle jak go skontrolują. 
      W tym roku się tym zainteresowałem gdyż spółka wodna, której nie zapłacił napisała list, ze poinformuje o nie zapłaceniu tej spółki wodnej agencje 
       
       
      Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez Matey
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2018.  Temat na 2017 zostanie jeszcze otwarty, natomiast tutaj piszmy o nadchodzącej edycji dopłat. Co sądzicie o składaniu e-wniosków? Przejdzie czy ARiMR się z tego wycofa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj