Laver94

Dursban na drutowca w ziemniakach

Polecane posty

Laver94    0

Witam wszystkich. Chciałbym sie dowiedziec o technologii stosowania dursbana na drutowca w ziemniakach. Troche czytałem na ten temat i dowiedziałem sie ze trzeba uprawic glebe  opryskac  i wymieszać  glebę  i czekac 3 dni. Dltaego tez chciałem sie zapytac dlaczego są wymagane 3 dni czekania  nie mozna odrazu po oprysku sadzic ziemniaka  ? Czy jesli posadzę ziemniaka odrazu po orysku spadnie skuteczność środka ? Chciałbym sie dowiedziec jak wykonujecie taki zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po to aby ci środek zadziałał kolego , jak ruszysz zaraz ziemię po opryskaniu w sensie sadzarka wywalisz środek na wierzch i nie zadziała ci. ale jak masz dużo tego lepszy byłaby perlka kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zesra ci się a nie zadziała w takich niskich temperaturach. do dursbana minimum musi być 15c żeby coś działało

przejdzie pare razy agregatem i wymięsza że nawet nie wiadomo gdzie ten dursban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Juz podczas pryskania będzie Ci się kręcić w głowie a co dopiero pół dnia sadzic. Musi być ciepło aby zadziałał.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

predziej go zabije smród jak się spierdzi na traktorze ze strachu przed tym dursbanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver94    0

Panowie..  nigdy nie używałem tego środka wiec nie miałem pojęcia że ma taki agresywny zapach. Problem z drutowcem pojawił sie  rok temu   i chce z tym jakos walczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

najlepiej opryskać połową dawki wymieszać i ponownie drugą połową dawki a 3 dni ponieważ jeśli drutowce wgryzą się do świeżo posadzonych bulw nic ich nie ruszy  a po pojawieniu młodych ziemniaków przejdą do młodych  . I przestańcie chłopaka straszyć oczywiście należy zachować ostrożność z temperaturą racja 15 minimum  masz jeszcze ostatnią szansę na Prestige

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193
stempos1980 napisał:

Dursban praktycznie nie śmierdzi.Pyrynex to dopiero capi

może i pachnieć fiołkami albo i być bezwonny a kołatnąć może lepiej niż nie jeden dopalacz😃

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8982
Dnia 5.04.2019 o 22:07, RU68 napisał:

najlepiej opryskać połową dawki wymieszać i ponownie drugą połową dawki a 3 dni ponieważ jeśli drutowce wgryzą się do świeżo posadzonych bulw nic ich nie ruszy  a po pojawieniu młodych ziemniaków przejdą do młodych  . I przestańcie chłopaka straszyć oczywiście należy zachować ostrożność z temperaturą racja 15 minimum  masz jeszcze ostatnią szansę na Prestige

Jakie dawki stosowałeś Dursbana, czy może polecasz Prestige?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zawsze to cholerstwo gdzieś przetrwa. najlepiej żeby suchej ziemi nie pryskać bo to zaraz odparuje w cholerę.

na wilgotną ziemię czy po deszczu w deszcz

kiedyś na buraki i truskawkach dawali mniejszą dawkę na większą ilość wody( 2.5l na 150-400l) ja dają te 4l od kilku lat i też się trafia no ale mniej. denara to one szczególnie lubią

ty na młodego pewnie chcesz to jeszcze go nie zdążą pogryść

jeszcze drutowce dochodzą

dlatego jeszcze zaprawiam prestige

 

tylko że to już ostatni dzwonek na dursban czy zamienniki bo jest w sprzedaży do któregoś kwietnia i na zużycie podobnie. w sklepach to już z nim krucho na jesieni było

nie odnowili mu rejestracji i kolejny środek przechodzi do historii

 

nie wiem co to będzie jak ludziom pokończą się zapasy. nie ma innych sposobów na pędraki czy drutowce

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8982

Ja pierdziu to lipa. A po oprysku odrazu mieszaleś ziemię agregatem jak wyżej pisali? Czy może oprysk przerwa i sadzenie. @racyl

Mam denara to kuźwa klnie mi żona tak pogryzione😆 ale smaczne za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

denara pędrak i drutowiec bardzo lubi.

vinety czy belarosy już tak się nie czepia

musisz wymieszać od razu bo by Ci odgazowało na powierzchni a to cholerstwo siedzi w ziemi tak jak twoje bulwy potem

myśle że podzielenie tej dawki na dwa opryski i wymięszanie za każdym razem to też nie głupi pomysł. zależy to kto ile ma czasu

w tym samym dniu czy następnym to nigdy nie sadziłem bo mi się nie udało czasowo

 

Jak chcesz  sadzić tą odmianę to zrób sobie zapasy dursbana czy zamiennika bo bez tego to trudny temat

tu jeszcze mają

https://dlaroslin.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=dursban&submit_search=

 

denar to i wrażliwy na parcha w tym roku dodam jeszcze inna zaprawę żeby temu zaradzić . zobaczymy co z tego wyjdzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Żeby zweryfikować obecność drutowców zakopujemy na polu w kilku miejscach przekrojone marchewki i ziemniaki  jeżeli drutowce są na pewno nie pogardzą takim wabikiem .jeżeli są to najskuteczniej w temperaturze około 20 stopni przy nagrzanej glebie na przemian trzykrotny oprysk i mieszanie agregatem w sumie nie przekraczamy dawki 6 l na ha przy niższych dawkach o skuteczności zabiegu decyduje pogoda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez minor15
      witam. Pytanie i zarazem prośba do posiadaczy owych środków. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś z Was miał na tyle by mi odsprzedać trochę dursbana i prestige, tak dawkę na 10 arów. Nie bd kupował dużych opakowań z wiadomych względów. Tylko zależy mi by to były oba środki od jednej osoby bym nie musiał 15 opłat wnosić itd Pozdrawiam.
    • Przez slepy78
      Witam
       
      Na etykiecie dokładnie nie wyczytałem o okresie od którego można spożywać truskawki po oprysku dursbanem na pędraki
      Więc opryskałem w ilości 0.15 l na 25 arów
      Za tydzień będą trukawki do jedzenia ,czy mogę je jeść?
    • Gość
      Przez Gość
      Ziemniaki (nie wszystkie,niektóre) posiadają zwinięte liście,od czego to może być?.Czy da się to zwalczyć? ,czy jest to grozne?
    • Przez Diwad890
      Jak myślicie jak bym za jakis miesiąc wsadzil bób jakaś wczesna odmianę to zdąży jeszcze urosnąć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj