Diwad890

Bób po wczesnych ziemniakach

Polecane posty

Diwad890    10
Jak myślicie jak bym za jakis miesiąc wsadzil bób jakaś wczesna odmianę to zdąży jeszcze urosnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
nic z tego nie będzie kolego nieraz próbowałem po czosnku i wala kolego nie chodzi o.sucho ale o odwrotność dlugosci dnia bub rośnie i wydaje strączki na dniu krótkim do długiego a w czerwcu masz już malejący dzień, nieraz to próbowałem i słabo to idzie, o dziwo jak pekińska sądziłem po bobie to nieraz zostało nasionko to na jesieni miało to nawet strączki. jest odmianą lues de ottono na późny wysiew ale on ma czarny znaczek na nasionach i ogólnie gówniane krzaki są także póki co odmiany brak do takiego siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
o dzięki za podpowiedz bo tylko kase bym włożył niepotrzebnie, to zostaja buraczki cwiklowe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

My sadziliśmy nawet bób 11 lipca i wychodził. Jeżeli masz jak podlewać pole to plon na pewno będziesz miał. Nawet raz w listopadzie rwaliśmy gdzie przymrozki zaczęły łapać do -3 i nic mu nie było. Praktykujemy to od kilku lat i zawsze lepiej tak wykorzystać drugi raz w roku ziemię niż ma leżeć odłogiem.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Na zjazdowej w łodzi... zwyczjny rynek.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez pieniu
      Witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś uprawia z was bób i czy dużo ?
      ja mam około 70 arów
    • Przez czysty26
      Witam!
      Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.
    • Przez Bamber94
      Witam planuje wsiać trochę bobu do handlu,chodzi mi o to żeby była to odmiana plenna,atrakcyjna dla kupującego i najwczesniejsza.Być może będzie pod agrowłókniną.Znalazłem 2 ciekawe odmiany Figaro i Witkiem Manita, która wg was bedzie lepsza?
    • Przez mati92
      Witam , w tym roku zasadziłem dosyć duży areał ziemi bobem z związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy nie znacie jakieś inne miejsca sprzedaży płodów rolnych oprócz targowisk . Czy znacie jakieś firmy , sklepy , które skupują to warzywo albo ktoś na forum prywatnie . Bardzo jestem ciekawy jak wygląda ten biznes od strony sprzedaży , za wszystkie mądre rady dziękuje . Jestem z okolic Słomnik
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj