Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
czysty26

łuskarka do bobu

Polecane posty

czysty26    0

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot :( . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.

JANCZAK1176    40

Kolega robi bober w sezonie na maszynce ,po łuskaniu sprzedasz w 12 godzin,bo patem pojawiają się czarne paski na bobrze .Tylko na rynku Broniszach wszyscy sprzedają łuskany na maszynkach ,kupcy przecież wiedzą o tym .W chłodni to on poleży bez przebarwień .

Ali0027    2

Ja bób łuskam tylko maszyną i nie miałem nigdy problemu z jakością i sprzedażą .

Wiadomość z agroFakt.pl

czysty26    0

Właśnie o takie zmiany mi chodzi, jak ja sprzedam marketowi towar , który po paru godzinach zacznie zmieniać kolor to już więcej nie zamówią albo nawet cofną całą partię. Na giełdzie jak komuś wciśniesz gorszy towar, to następnym razem jak ten nie kupi to może inny kupi. Poza tym widziałem towar różnej jakości na giełdzie i zawsze znajdzie on nabywce wystarczy zjechać z ceny. Ja nie mogę sprzedać gorszej jakości towaru za mniejszą cenę.

Co prawda u mnie po wyłuskaniu jest jak najszybciej pakowany i zamykany w chłodni, u nich na magazynie też jest chłodnia ale później leży na sklepie w temperaturze 20 parę stopni.

Co robicie z tym bobem po wyłuskaniu? Na pewno musi być myty a później suszony, w jaki sposób się to u Was odbywa?

Napiszcie jakie macie maszyny do łuskania, proste dwa wałki i rama czy może ktoś z Was używa bardziej zaawansowanych? Widziałem takie w sprzedaży półautomatyczne.

Napiszcie też jakie ilości dziennie tym przerabiacie.

Zapraszam do wymiany doświadczeń.

6245    0

witam pytanie do /czysty26/ ile kg wyluska jadna osoba na godzine . u mnie okolo 4kg ale znajomy z giełdy twierdzi ze 8.

i chyba kupie łuskarke jak ktos ma namiary w lubelskim

witam.może odświeżę temat .odnośnie pytania czysty 26 co robicie z bobem po wyłuskaniu ,czy ma być płukany ,suszony i dopiero pakowany czy od razu pakowany

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez pieniu
      Witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś uprawia z was bób i czy dużo ?
      ja mam około 70 arów
    • Przez Bamber94
      Witam planuje wsiać trochę bobu do handlu,chodzi mi o to żeby była to odmiana plenna,atrakcyjna dla kupującego i najwczesniejsza.Być może będzie pod agrowłókniną.Znalazłem 2 ciekawe odmiany Figaro i Witkiem Manita, która wg was bedzie lepsza?
    • Przez mati92
      Witam , w tym roku zasadziłem dosyć duży areał ziemi bobem z związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy nie znacie jakieś inne miejsca sprzedaży płodów rolnych oprócz targowisk . Czy znacie jakieś firmy , sklepy , które skupują to warzywo albo ktoś na forum prywatnie . Bardzo jestem ciekawy jak wygląda ten biznes od strony sprzedaży , za wszystkie mądre rady dziękuje . Jestem z okolic Słomnik
    • Przez kamcio15
      Jaki polecacie sposób efektywnego oczyszczania maszyn przed malowaniem podkładem z rdzy i starej farby (oprócz piaskowania ) .Najlepiej jak by to były sprawdzone sposoby
      POZDRAWIAM
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Szwagier zastanawia się nad kupnem FENDTa XYLONiona 520 z ładowaczem jako główny ciągnik na gospodarstwo.
      Głównymi zadaniami jego by było oranie,wożenie i załadunek obornika,belowanie,zwożenie bel i koszenie.
      Jak jest z dostępnością część do tych modeli ( z tego co się orientuję już ich nie produkują)
      Co sądzicie o tym ciągniku do ładowacza.Moim zdaniem jest genialny do niego lekki przód a tył dociążony ( do ładowacza nie ma lepszego chyba)
      Proszę o wszelkie informacje i opinie.