Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, myślę nad ulepszeniem swojej łuskarki i dorobienia do niej taśmy podającej strąki pod wałki.

Moje pytanie brzmi, jakiej taśmy mam użyć?

Gdzie będę mógł zakupić taką taśmę, nadającą się do takiej łuskarki, aby miała odpowiednie parametry do tego sprzętu? 

Pozdrawiam

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Taśma od kosa nadaje się.

W sumie coś by mozna pomyśleć. Tylko że ta taśma ma 290 szerokości, a maszynkę mam metr.. Szło by to jakoś połączyć? Dzieki za propozycje.

Wiadomość z agroFakt.pl

bartek500    7

Moja maszynka ma szerokości jednej taśmy jestem wstanie wyluskac 100kg/h więc nie potrzeba mi większej. Dwie osoby zsuwaja strąki na taśmę i idzie jak burza.

grzybu1    2

Panowie jak to robicie że luskacie maszynką 100 kg na godzinę ?? Ja w pół dnia robiłem 200kg i więcej nie szło. Hektar dużego strąka poszedł na straty bo nie mogłem go przerobić ;/ maszynkę mam 80 cm szeroką. Po luskarce musieliśmy myć bob i sortować. Jaka macie technologie ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez konrad1015
      Witam.Mam zamiar zbudować mały podajnik ślimakowy żeby z kurnika (wysokość około 1m )mały ma 3x3 m2 ale mają taki podajnik będe mugł przerobić drzwi,i będe miał wszystko ułatwione ma tam być mały slilnik od pralki ,,,zostaje tylko mi do zrobienia taśma ,macie jakieś pomysły dugłość tej taśmy około 2m czyli całej 4 m z groszem ,za odp,dzięki
    • Przez jarekvip99
      Czy ktos z was robil taka maszyne jak meliorowal sobie sam pole? mam w dzierzawie pare ha niemeliorowanych i mam zamiar to kupic i jestem ciekaw jak najtaniej to zmeliorowac. szpadlem nie da rady a koparka troche kosztuje na godzine i zreszta ile ona by musiala to kopac. swiatlowody klada jakimis maszynami a ciekawe czy do tego tez sa maszyny albo mozna cos samemu zrobic bo w koncu trzeba bb ten waz polozyc minimum metr pod ziemia. a tak w ogole na jakiej glebokosci mniej wiecej kladli melioracje? moze ktos ma zdjecia takich maszyn albo gdzies widzial w necie
    • Przez mireek111
      witam , czym kosicie trawe w ziemniakach? chodzi mi o jakaś samoróbkę a dokładniej o obroty przekładni czy 1;1 wystarczy? z jakiej maszyny była by taka przekładnia odpowiednia, co powiecie na coś takiego ?

• Przez Marecki2922
      Witam kolegów
      Mam taki zamysł aby połączyć kosiarkę rotacyjną z sieczkarnią jednorzędową do kukurydzy , zdemontować rozdzielacze i tak blisko zamontować kosiarkę aby masa skoszona (konkretnie to lucerna) wpadała do sieczkarni, no i nie wiem jak sieczkarnia poradzi sobie z taką masą zamiast kukurydzy czy potnie i czy wyrzuci bo to będzie bardzo mokre i ciężkie trochę inne niż kuku
      Więc proszę o podpowiedzi porady i sugestie
    • Przez krzysztof1410
      Dzień Dobry

Mam na wykończeniu taśmę odsiewacza do 75-30 długość około 4,5 może mniej. Mam też już słabą tą taśmę załadowczą i muszę poszukać nowych.
      Dlatego zawraca się do was drodzy forowicze abyście mi doradzili w jakich firmach się zaopatrzyć a gdzie nie kupować, bo chcę uniknąć kupienia oryginałów.