Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, myślę nad ulepszeniem swojej łuskarki i dorobienia do niej taśmy podającej strąki pod wałki.

Moje pytanie brzmi, jakiej taśmy mam użyć?

Gdzie będę mógł zakupić taką taśmę, nadającą się do takiej łuskarki, aby miała odpowiednie parametry do tego sprzętu? 

Pozdrawiam

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Taśma od kosa nadaje się.

W sumie coś by mozna pomyśleć. Tylko że ta taśma ma 290 szerokości, a maszynkę mam metr.. Szło by to jakoś połączyć? Dzieki za propozycje.

Wiadomość z agroFakt.pl

bartek500    10

Moja maszynka ma szerokości jednej taśmy jestem wstanie wyluskac 100kg/h więc nie potrzeba mi większej. Dwie osoby zsuwaja strąki na taśmę i idzie jak burza.

grzybu1    3

Panowie jak to robicie że luskacie maszynką 100 kg na godzinę ?? Ja w pół dnia robiłem 200kg i więcej nie szło. Hektar dużego strąka poszedł na straty bo nie mogłem go przerobić ;/ maszynkę mam 80 cm szeroką. Po luskarce musieliśmy myć bob i sortować. Jaka macie technologie ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez czysty26
      Witam!
      Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.
    • Przez kamcio15
      Jaki polecacie sposób efektywnego oczyszczania maszyn przed malowaniem podkładem z rdzy i starej farby (oprócz piaskowania ) .Najlepiej jak by to były sprawdzone sposoby
      POZDRAWIAM
    • Przez eldoka
      Witam mam problem z podajnikiem kłosowym łańcuch strasznie się tłucze, napinałem go, ale nic nie pomaga może go popuścić..? dlaczeg sie tak tłucze... prosze o porady. Dodam że zębatki były wymnieniane łożysko na dole raczej ok na górze nie sprawdzałem. Co zrobić? Jak poprawnie powinien byc napiety łańcuch podajnika kłosowego.
    • Przez R0l
      Witam wszystkich

mam gospodarstwo z ursusami c-360, c-385 ok. 50 ha

chodzi o sensowną modernizację z uprawy tradyjnej z bronowaniem, siew Poznaniak itd/

na agregatową - najlepiej z hydropakiem..

temat trochę się pojawiał, przykład
      http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1201526617/gallery_1146_73_28157.jpg

CO można dostawić z agregatów do tych maszyn, żeby uprościć (przede wszystkim skrócić czas i koszty uprawy zboża)?

jakie w miare lekkie konstrukcje pasują do parametrów tych ciągników?

C-385 to 76 KM, pompa 31 l/min i udźwig na końcach 1700 kg

a C-360 jak wiadomo ok 50 KM, 20 l/min i ostatnie 1200 kg

może lepiej coś samemu wykołować?

ktoś słyszał o powodzeniu u kogoś takich maszyn w polu?

pozdrowienia
    • Przez maxhack0303
      sprzedam maszynę do obierania naci selera samoróbkę. maszyna bardzo dobrze wykonana na solidnej ramie. kontak 666089696 raz używana

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.