Rolnik_NBR

PŁODOZMIAN

Polecane posty

Rolnik_NBR    2

Witam Wszystkich

Potrzebuję porady :

chce zrobić płodozmian przy założeniach :

1 docelowo max 25 % obszaru zboża na całym obszarze przyjmijmy aby łatwo się liczyło 100 ha

2 reszta rośliny nasienne wieloletnie ( koniczyna. Rotacja 2-3 letnia / gorczyca rotacja -4 lata / len rotacja 6 lat / bobowate 4 lata( uprawa standard -zbiory kombajnowe ) 

3 chcę jak najszybciej dojść do modelu 25 % zbóż ( nie chce czekać 10 -20 lat na ten wynik - chce dojść do tego szybciej )

Zapraszam do dyskusji

 

pozdrawiam

 

 

Edytowano przez Rolnik_NBR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T0mi    0

Dlaczego mamy przyjąć, że 100ha.

Żeby było dobrze zrobione, to najlepiej podaj swoją całą prawdziwą powierzchnie.

Najlepiej to proponuje pobrać z Internetu pusty wzór do wypełnienia (tabelka) lub wykonać taką samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Ile masz ha, jakiej klasy, i (nie obrażaź się)ile masz lat?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_NBR    2
Dnia 27.03.2019 o 17:40, Bartek933 napisał:

Ile masz ha, jakiej klasy, i (nie obrażaź się)ile masz lat?

Na priv prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez hary884
      witam,jaki płodozmian stosujecie w zbożach;nie interesuje mnie teoria tylko praktyka i jaki był efekt w plonach patrzac na kondycje gleby.....proszę o płodozmian tylkon w zbożach bez motylkowych i okopowych.....
      to ca ja wiem;
      owies odchwaszcza pole po jęczmieniu
      po życie owies plon wiekszy o 25 %
    • Przez ADAM10121997
      Witam moje gospodarstwo opiera sie na produkcji roślinnej(głownie zboże). 
      Posiadam pewien dylemat co do płodozmianu na swoim gospodarstwie. 
      No własnie, pszenica się najbardziej opłaca, ale myślę ze nie można jej siać rok w rok w jednym miejscu, słyszałem, że przez to niszczy się ziemia .Dlatego moje pytanie brzmi jaki stosować płodozmian aby jak najbardziej optymalnie wykorzystać areał, żeby mieć zyski przy czym nie niszczyć ziemi.? Od razu mówię, że nie sieje rzepaku ponieważ nie mam odpowiedniego kombajnu, ale może w przyszłości..
      Piszcie jak u was wygląda ta sprawa:)
    • Przez koval103
      Witam ! 
      Jako że nie znalazłem owego tematu na forum, postanowiłem założyć nowy.
      Chodzi mi głównie o płodozmian przy produkcji mlecznej.
      Chciałbym poradzić się was, jak ułożyć następstwo po sobie roślin tak aby unikać monokultury zbóż? , jakie gatunki traw wybierać? .itp

      Gleby mam głównie 4a,4b lekkie/średnie, odczyn kwaśny ( dopiero nad tym zacząłem pracować w tym roku)
      Powierzchnia ok.20 ha, 4 ha kukurydzy, a reszta pół na pół, zbóż i użytków zielonych. (ilość paszy wystarczjąca)

      Płodozmian chciałem głównie oprzeć o trawy: jednoroczne, dwuletnie (ewentualnie wieloletnie),możliwie też poplony,       zboża:pszenica,owies,pszenżyto(albo jęczmień ale to dopiero jak podreperuje Ph), i kukurydze (pola wokół domu).
      Prosił bym was o to żebyście napisali jaki płodozmian stosujecie u Siebie i  doradzili mi w ułożeniu mojego.   

      Z góry dziękuje za pomoc ! 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj