radzikus

Zetor, oraz New Holand- naprawie sam ?

Polecane posty

radzikus    0

Witam.

 

Panowie w nawiązaniu do tematu z linka poniżej jestem zdecydowany przy najbliższym naborze na modernizację kupić nowy egzemplarz Zetora Fortery(lub Proximy Power) lub New Holanda T5060.

 

W obu przypadkach gwarancja jest wystawiona na podobny okres- i tu moja wątpliwość co do serwisu już po gwarancji; jaka jest cena, oraz dostępność do części zamiennych. Czy w ogóle mogę zrobić coś przy tych ciągnikach sam zamiast wzywać serwis?

 

 

 

LINK do wcześniejszego tematu


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zrobić coś tam zrobisz w miarę możliwości a poważniejsze awarie to koszt lawety do serwisu praca serwisu min. 90zł/godz no i ceny części to weź sobie ceny części do ursusa czy zetora razy 7-10 do new hollanda do zetora będzie taniej ale na pewno nie wszystko i za pewne podzespoły zapłacisz pewnie jak za części do zachodniaka, no ale jak bierzesz nowy to po co się zastanawiać nad takimi sprawami jak remonty gdybyś kupował jakiegoś 20 letniego mf 3070 to tak ale jak nowe to nowe lejesz paliwo i ganiasz he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co zakładać nowy temat... Trzeba było pociągnąć dalej tamten...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

moim zdaniem Ferdek07 przesadzasz z lekka bo te sprzęty które bierze pod uwagę radzikus jest w stanie naprawić wiele zakładów i większych i nawet nie takich dużych i na pewno nie tylko serwis ratuje w przypadku 95% awarii. Myśle że tak jak rozwijają się gospodarstwa i mają coraz to nowszy sprzęt tak i mechanicy nie stoją w miejscu i nie skupiają się tylko na remontach c360 i c330 bo niedługo nie mieliby co jeść hehe... widzę to też w mojej okolicy bo są niewielkie zakłady które dawniej robiły tylko naprawy ursusów i zetorów a dziś robią jd, mf-y i nh bez większych problemów i za kasę normalniejszą niż serwis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Wbrew pozorom jak się słyszy ze za pompę paliwową do NH należy zabulić 6 koła to aż scyzoryk się otwiera.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a do zetora 6tys, a do 3p chcąc kupić naprawdę dobra pompę to ok 3 tys trzeba szykować więc cena części to sprawa dyskusyjna,

co do tematu to chyba sam powinieneś wiedzieć czy dasz radę naprawić te ciągniki, bo jak nie wiesz czy je naprawisz to pewnie nie, co do napraw wyłącznie w serwisie firmowym to nie ma takiej potrzeby bo każdy "lepszy" zakład naprawczy da radę z tymi ciągnikami tak jak ktoś już wcześniej napisał nawet z 95% usterek i awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak chcesz sam naprawiać to kup belarusa 820.3 w palastikowej masce, jak tak dziś obejrzałem te ciągniki na placu to zgrabniejszy i ładniejszy wydaje się ten belarus od nowej proximy, jeszcze ta stara proxima to jeszcze ujdzie ale te nowe szradztwo to pies o budę mi się zabije jak ktoś tym na podwórko wjedzie, brzydszego ciągnika z bliska nie widziałem, nawet forstritt przy tym jest ładny, jak ciągnik 61km może mieć maskę wyższą od człowieka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wygląd to kwestia gustu, i jak coś się jednemu podoba w innym może budzić odrazę, więc kwestie wyglądu proponuję odpuścić narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

pewnie że Dasz radę naprawić sam jak umiesz im mniej usprawnień dla Ciebie typu rewers-hydrauliczny, powershift itd (czyli im uboższy) tym łatwiejszy

 

Taki new holand "zwykły" nie różni się niczym dosłownie niczym od 380 ;) (oprócz innych wymiarów i rozłożenia części) a zetor to modyfikacje 4011 i 8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Sęk w tym, że raczej chciałbym kupić cos lepiej wyposażonego włącznie z rewersem,oraz ehr'em.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to w tym miejscu mogą być komplikacje ;) mechaniczny rewers to nic a hydrauliczny to powinien być na sprzęgłach mokrych :) nie ma sie czego bać tylko trzeba wiedzieć z której strony się zabrać :) ehr też można pominąć :) dać rozdzielacz jak w 330 :) tylko po co raz to się szybko nie psuje dwa to są żadne dylematy w porównaniu do dziadków to musiało być przeżycie przesiadka z konia na ciągnik :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Zgadza się, ale w ubiegłym roku miałem okazję przejechać się a raczej przeorać kawałek ciągnikiem posiadajacym ehr i muszę przyznać że fajna sprawa- nie ma potrzeby wachlowania wajchą w górę i w dół jak za głęboko lub za płytko.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj