konio1011

Jaki zestaw uprawowo siewny do 60 tys netto ?.?

Polecane posty

konio1011    100
Witam, Tak jak w tytule zastanawiam sie nad zestawem uprawowo siewnym na MGR. Zestaw talerzowka z walem gumowym + siewnik na redlicy talerzowej z kolkami kopiujacymi. Najlepiej pasowalby tu Agromasz Snt jednak sa rozne opinie. Unia FM wychodzi ok 70 tys,podobnie Maschio Gaspardo jednak strasznie blisko siebie ma talerze w talerzowce wiec po kukurydzy moglby byc problem. Pom brodnica rownie odpada ten sam problem z talerzowka. Sa to wszystko zestawy nadbudowane. Pozostaje albo kombinacja talerzowka + siewnik lub co mi delarzy polecaja zestaw polzawieszany( tzn talerzowka z dyszlem i walem oponowym + siewnik) jednak jakos sie nie moge przekonac do takiego zestawu. Do obsiania ok 30 ha + uprawa pozniwna, siew poplonow, mieszanie obornika. Jakies inne propozycje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczor94    0

Zestaw półzawieszany swietna sprawa i wał oponowy to już mistrzostwo. Jedyny problem to uwrocia jeśli masz małe działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182

wał oponowy jest super jak masz pola blisko domu, jeśli daleko to strzelają opony, w unii nie wytrzymują, chyba że w jakimś innym są osobno koła transportowe, bo ciągać bo po drogach na wale oponowym to porażka. Będziesz stal i ,,kapcie" robił. No i jeśli masz małe kawałki to najlepiej zawieszany, mniej nerwów na nawrociach, mniej pierdzielenia z nawracaniem. Wał oponowy robi robotę w polu, ale jeśli masz w transporcie go ciągać na tym wale to odpada. Taka jest moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Posiadam agro masz snt na redlicy jednotalerzowej z kółkiem, talerzowka na wale gumowym i talerze 510, jestem bardzo zadowolony po zasianiu 300hektarow, wschody są rewelacyjne, na mocnym piachu wał lubi sunąć ziemię, znaczniki są trochę za wysoko zamocowane przez co jak siewnik jest przechylony to znacznik potrafi iść w powietrzu, ogólnie nic się nie działo, normę wysiewu trzyma bardzo dobrze, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
Agroteamkujawy napisał:

polecam zestaw agrotom z wałem oponowym

Podeslesz jakies zdjecie?? Zestaw polzawieszany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

Jaki koń ma to ciągać? pół zawieszany na 30ha to wydaje mi się lekki przerost formy nad treścią. Miałem półzawieszaną talerzówkę i nawracanie z tym na polach 0.9, 1.15, czy 2.5ha to dramat. Sprzedałem i kupiłem zawieszaną talerzówkę i o wiele przyjemniej się pracuje, z tym że potrzebny troszkę większy traktor zeby spokojnie podnosić 2tonową maszynę.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

czyli średnie 4 cylindry. Nie poszalejesz tutaj z masą tego zestawu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

T6 ma rozstaw 6 cylindrowego i podnosnik 7,8t wiec tu raczej problemu nie ma. W jd jest gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5396

Dla konia i Twojej wygodny najlepszy byłby siewnik nabudowany 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Również użytkuję Sn 300t na wale gumowym na Ok.  45ha. Talerzówka po rozpięciu dobrze sprawdza się w uprawia ścierniska - jest ciężka i ma dość rozstawione wzdłużnie talerze 510mm. Zaletą jest cena( w 2017 40netto), dość dobre wykonanie i pole po agregacie jak stół. 

Wadą jest regulacja kółek kopiujących i masa pustego - 2,35t + odległy środek ciężkości. Ciągam go T6 125 z 1t balastu na tuzie - razem przeszło 7t. Uważam iż jest to min. Koń do tego zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
37 minut temu, koordynator napisał:

 

Również użytkuję Sn 300t na wale gumowym na Ok.  45ha. Talerzówka po rozpięciu dobrze sprawdza się w uprawia ścierniska - jest ciężka i ma dość rozstawione wzdłużnie talerze 510mm. Zaletą jest cena( w 2017 40netto), dość dobre wykonanie i pole po agregacie jak stół. 

Wadą jest regulacja kółek kopiujących i masa pustego - 2,35t + odległy środek ciężkości. Ciągam go T6 125 z 1t balastu na tuzie - razem przeszło 7t. Uważam iż jest to min. Koń do tego zestaw.

A jak T6 sie sprawdza? Jakies wady zalety??Sypiesz pelny zbiornik nasion czy to juz za duzo na T6?Agromasz ma wlasnie wystarczajaca odleglosc talerzy od siebie dzieki czemu sama brona jest dosc uniwersalna w kazdych warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

T6.125 S (4 cyl.) też mam dopiero 1,5 roku. Na razie bez awari. Gabarytowo jest to dość duży ciągnik jak na mój areał. Obrobiłbyś bez problemu i 100ha. Z odpowiednimi maszynami robota idzie migiem. Zaletą jest umiarkowane spalanie: 5(w opryskiwaczu)-12(pług 4x48) l/h, masa, podnośnik 7,8t, bieg 17eco, duża kabina.

Wadą jest znośny ale jednak słyszalny odgłos skrzyni Ec i dość duży promień skrętu. 

W planach podniesienie mocy o 20KM ( pod agromasz Sn czasami brakuje żeby na 12-tym biegu) 

Pełną skrzynię zasypuję na pola do 3 km, jak dalej to wolę dowieźć. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

U mnie wystepuje wszystko od piachu po gline i czarnoziem. Mysle ze guma bedzie bardziej uniwersalna od packera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Na piachu sie pcha a jak dostanie troche wilgoci to sie zalepia szybko. Bynajmniej te polskich producentow z racji kiepskich skrobakow i nie duzej srednicy. Kuzyn ma w Maschio i problemow nie ma ale to nie ta półka cenowa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

W Sn 300 z powodu masy agregatu +-2,5t  i średnicy wału 500mm na piachu nawet gumowy potrafi pchać ziemię. Pakera na piachach w tym zestawie nie widzę, ma zdecydowanie za małą średnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcino84    4

półzawieszany zestaw np agro maszu jest słaby na jezdzenie po drodze? ale z zasypanym siewnikiem czy pustym?  podstawowy plus to mniejszy ciagnik i mozliwość transportu ale ktos pisał ze koła strzelają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Dnia 15.03.2019 o 21:38, koordynator napisał:

W Sn 300 z powodu masy agregatu +-2,5t  i średnicy wału 500mm na piachu nawet gumowy potrafi pchać ziemię. Pakera na piachach w tym zestawie nie widzę, ma zdecydowanie za małą średnicę.

Dnia 15.03.2019 o 09:50, romanekdeutz napisał:

Posiadam agro masz snt na redlicy jednotalerzowej z kółkiem, talerzowka na wale gumowym i talerze 510, jestem bardzo zadowolony po zasianiu 300hektarow, wschody są rewelacyjne, na mocnym piachu wał lubi sunąć ziemię, znaczniki są trochę za wysoko zamocowane przez co jak siewnik jest przechylony to znacznik potrafi iść w powietrzu, ogólnie nic się nie działo, normę wysiewu trzyma bardzo dobrze, polecam!

Testowaliście może jak bardzo zmniejszenie prędkości siewu ogranicza pchanie piachu przed wałem?

2,5 t waży pusty zestaw?

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Pusty zestaw waży 2350kg ale pustym nikt nie sieje. Do skrzyni wchodzi 0,5t.  Cały ciężar opiera się na wale.

Prędkości mniejszej nie testowałem- raczej nie pomoże. Na totalnym piachu pomaga tylko trzymanie na podnośniku- mając EHR nie jest dużym Problemem odpowiednio go ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Niektórzy właściciele agregatów z takim gumowym wałem lub packerem, piszą że zmniejszenie prędkości siewu trochę pomaga.

Zapytałem o wagę bo jednak 2,5 t na pusto a już z częściowym zasypem to jednak jest różnica. A jak napisałeś o masie agregatu to myślałem, że na pusto tyle realnie waży.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez Agencik99
      Witam.. Ze względu na to że ceny ciągników bardzo się zmieniły proszę o informację odnośnie cen ciągników rolniczych w przedziale mocy 90-115km. 
      Z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość gdyż jest to mój pierwszy post. Pozdrawiam 
    • Przez YeLoN3
      Witam. zastanawiam się nad kupnem agregatu talerzowego z hydropakiem około 1,2ton i siewnika z pełnym zasypem też około 1.2ton. Moje pytanie czy ursus 1224 z dwoma siłownikami pomocniczymi da rade taki zestaw podnieść, czy dużo go trzeba będzie obciążyć z przodu, i jak ze sterowaniem ciągnika i żywotnością pompy, podnośnika wieszaków, ramion itp. Specjalnie nie podaje producentów maszyn aby uniknąć zbędnej dyskusji. z Góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Pawel0418
      Witam,potrzebuje pomocy stoję przed zakupem agregatu uprawowo siewnego do zetora 7745  73km.
      Znalazłem taki o to zestaw,ale nie wiem czy zetor da rade bo gdzie nie gdziee mam gline.https://www.olx.pl/oferta/agregat-aktywny-uprawowo-siewny-lely-nie-amazone-maschio-rabe-CID757-IDmXW4I.html#d20a5ed7cb  proszę o jakieś informację,a może coś innego.
       
       
       
       
       
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj