Mateusz320

Zetor proxima cl 90 czy Nh T5 85 utility*

Polecane posty

Mateusz320    5

Tak jak w temacie ma być to główny ciągnik w gospodarstwie mlecznym na 30h gorzyste tereny waga NH t5 85 utility 3700kg  zetor3930kg nh pewnie słabszy bo zetor ma większą pojemność i moment obrotowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Zależy od ceny i parametrów. Proxima CL nie ma wzmacniacza momentu, a jak u Ciebie są górki to bardzo przydatna rzecz. Wersja GP ma wzmacniacz dwustopniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5

Cena zetora CL 90 161 000 brutto a NH T5 85 utility 171 Wyposażenie podobne tylko że zetor ma hamulce z przodu a nh nie 

Czy to takie dobre ten wzmacniacz? Jak on działa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Do proximy CL to ty NH TD5 porównaj. Jakie maszyny mają pracować z nim?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5
20 minut temu, sumek666 napisał:

Do proximy CL to ty NH TD5 porównaj. Jakie maszyny mają pracować z nim?

Czemu TD5?  TD5 i T5 utility jest porównywalna gabarytowo TD5 jest cięższa 40kg 

Prasa rolujaca walcowa rozrzutnik 4.5 t transport tak jak mówiłem gurzyste tereny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

A plug? Siewnik? 

Dlatego, że CL to ciągnik bardziej zbliżony technicznie do TD5


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Taa kupujcie dalej czeskie zetory w podziece za nagonke na nasza zywnosc....jak w tym kraju ma byc dobrze...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zetor forterra jest wywrotny a proxima to już w ogóle, w gorzysty teren bez kompletu obciaznikow sie nie wybieraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5
16 minut temu, sumek666 napisał:

A plug? Siewnik? 

Dlatego, że CL to ciągnik bardziej zbliżony technicznie do TD5

Chcesz powiedzieć że T5 utility jest lepsza technicznie od Zetora CL? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik181    11

Pomyśl o kubocie  m5091  , moc :96 KM , wyposażenie fajne i w standardzie masz to co w new Holandię albo zetorze  musisz płacić , cena 195 brutto a nawet taniej może się uda utargować , i udźwig podnośnika 4100 kg  , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
31 minut temu, Mateusz320 napisał:

Chcesz powiedzieć że T5 utility jest lepsza technicznie od Zetora CL? 

Tak


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
54 minuty temu, rolnik181 napisał:

Pomyśl o kubocie  m5091  , moc :96 KM , wyposażenie fajne i w standardzie masz to co w new Holandię albo zetorze  musisz płacić , cena 195 brutto a nawet taniej może się uda utargować , i udźwig podnośnika 4100 kg  , 

za lekki,delikatny

jako pomocniczy di tura,opryskiwacz,na łąki super,ale jako główny nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgadzam się kubotu to lekkie ciągniki wystarczy sobie porównać kubota m5091 waga 3420 kg, proxima 3750kg, nh td5.85 3740kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik181    11
40 minut temu, kopin napisał:

za lekki,delikatny

jako pomocniczy di tura,opryskiwacz,na łąki super,ale jako główny nie polecam

Tak spytam , użytkujesz kubote  albo masz konkretne doświadczenie ?  Dołóż kubocie obciążniki na tyl w koła po 200 kg w koło razy 2 masz już 400 kg i też może jako główny chodzić , w moim przypadku z turem i wagę już wychodzi oki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Sąsiad obok ma,za***iście zadowolony

tyle że do pola używa MTZ-a 

wiesz ja do swojego ciaponga z turem też mogę założyć jeszcze z 600-800 kg balastów,ale czy to spowoduje że to będzie za***isty ciągnik w pole z super uciągiem 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Czemu kałbota nie podaje nigdzie momentu obrotowego? Czyżby wstydzili się tak niskiego momentu ? Bo jak dla mnie testując m5111 to ten ciagnik mocy niema.

 

Znalazłem ; kałbota m5091  95km ma aż 318 Nm 🤣

Gdzie Zetor Proxima 90 472 Nm

Bez komentarza, kto to kupuje..

 

https://www.agroecopower.pl/chip/kubota/ciagniki/m5/3.8-v4-70-16910/

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
1 godzinę temu, Ursusc385 napisał:

Czemu kałbota nie podaje nigdzie momentu obrotowego? Czyżby wstydzili się tak niskiego momentu ? Bo jak dla mnie testując m5111 to ten ciagnik mocy niema.

 

Znalazłem ; kałbota m5091  95km ma aż 318 Nm 🤣

 

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5

A jak się sprawują silniki New Holland w TD5, T5 utility 3.4 l? Ile taki silnik wytrzyma? Bo te silniki są też w ciężkich seriach T5 elektro command 

O Zetorze się naczytalem że pobierają olej na tych Głowicach 16 v

Zetor proxima 90 ma 370 nm czy 470 bo coś mi się nie chce wierzyć żeby aż tyle miał chyba że to w innej normie 

NH T 5 85utility   ma 350 przy 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Też sprawdzałem i jedne dane pokazują coś ponad 370 a inne co jest mało prawdopodobne 470 Nm(wątpliwe jak na ciągnik 80-paro konny) Kubota faktycznie pod tym względem cieniutko wypada ,poza tym jest b lekka -taki pomocnik lub do prac zielonkowych

Edytowano przez kewin123
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik181    11

w tej cenie 171 tyś brutto New Hollanda co jest za wyposażenie ?  jaki rewers ? skrzynia ? klima? WOM ? i inne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj