Mateusz320

Schładzalnik do mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Jak poznać się czy schładzalnik jest sprawny?

Jest tylko jeden na to sposób zalać ciepło wodą i sprawdzić.

Jest na to norma:

Jedna czwarta schładzalnika mleka o temperaturze 34 stopni w temperaturze otoczenia 25stopni

Powinna się schłodzić do 4 stopni do dwóch godzin.

Wtedy schładzalnik działa prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

wystarczy włącyć bez żadnej wody po kilku minutach na agregacie i jednym z przewodów wychodzących pojawi się lud/szron a drugi przewód będzie na tyle gorący że sznurek foliowy zacznie się topić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Nie wolno włączonego schładzalnika mieć bez zalanego zbiornika wodą, mlekiem, tak jak wlewać gorącej wody do niego!. Co wy instrukcji nie czytacie?. Jak najbardziej polecam zbiornik WSK Krosno bo mają bardzo dobre zabezpieczenia pod każdym kątem i są szerokie a niskie, więc wygodne do mycia i mieszadło mają blisko dna to mleko nie zamarznie w małej ilości. Ale olej kupno nowego a szukaj używki z pierwszych rąk, góra drugich i to zadbanego a za resztę kasy kup coś co potrzebne będzie w polu do pracy a nawet dołóż ze swego. Bo nie wiem jak szybko się rozwijasz i ile mleka sztuka daje i ile w przyszłości planujesz mieć sztuk. Ale 300L. to potem i nie sprzedasz go bo dziś jak biorą to od 800-1000L w górę i wersje samo myjące coraz częściej. Jak się uprzesz na nowy to 600L ale to szkoda kasy, chyba, że używkę się wrak od handlarza kupi i zrazisz się tym to inna bajka w tedy. Ja miałem schładzalnik na wodę pod 230V i przegrzewała się instalacja. Teraz mam na 380V i lata jak trzeba, no chyba, że brakuje fazy czy napięcie skacze to zabezpieczenia się włączą :) a minus nie chłodzi w tedy mleka bo chroni agregat i mieszadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Nie nastawiaj się koniecznie na kupno od handlarzy bo oni sobie sporo liczą a towar też bywa różny. Kupiłem w tym roku 1000l za 5000zł od rolnika który wymieniał na większy. Za taki wsk handlarze chcieli ok. 8 tys... i standardowa spiewka odnośnie kupna mniejszego czyli że oni na nim nie zarobią, będzie stał nikt nie kupi itd, możemy go wziac za 1500zł max i to ze szczerego serca. Sprzedałem za ok 1000zł więcej, chyba z 2 tyg na olx stał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

Ile trzeba wypić, żeby choć pomyśleć o nowej chłodni na parę litrów?? https://www.olx.pl/rolnictwo/gorlice/q-mleka/?search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[dist]=50 OLX nie gryzie a w Twoich rejonach jest tego trochę. I raczej nie ma co cudować. Choć w sumie z małopolską nie ma co handlować bo to oszusty i złodzieje... Nawet na głupiej chłodni za parę zł poradzą wyrolować i wciskać kit o niewiedzy na temat nieszczelnego zaworu spustowego

https://www.olx.pl/oferta/chlodziarka-mleka-japy-550-z-odzyskiem-ciepla-CID757-IDy0prs.html#72663f54a9 Piękna i do tego odzysk ciepła za grosze... a że większa... przynajmniej nie trzeba będzie zmieniać co 2 lata jak u mnie choć krów nie przybywa

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtec123    251

Jeśli nie wolno wlewać do zbiornika gorącej wody to jak go umyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Zbiornik myjemy letnią wodą ale nie gorącą bo uszkodzimy go. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez PatrykNowakowski
      Potrzebuję tabeli przeliczeniowej ilości mleka do zbiornika Packo OM/DX 800 L. Posiada ktoś i może podesłać?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj