Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jestem na kupnie nowego schładzalnika 300l za WSK Krosno 300l powiedzieli mi 15 tys brutto 

Jakie znacie inne firmy? 

Zastanawiam się czy jest sens kupować nowy czy lepiej używany za 1/3 ceny 

Opublikowano (edytowane)

Ostatnio kupiłem zbiornik używany 300l za 600zł. Koleś chciał na złom sprzedać. Wszystko chodzi tylko muszę kable poprowadzić 

Popytać znajomych może ktoś ma używany. Kurdę 15tyś za 300l toż można dobre auto kupić . 

Edytowane przez leszek1000
  • Like 1
Opublikowano

Opłaca Ci się tak mały kupować? Ja w 2017 2000 l delaval z nową myjnią, po przeglądzie z gwarancją i montażem dałem 16 tys. Stary to stary ale daje radę. Na Twoim miejscu kupiłbym np 600 l używany, a resztę kasy na coś innego przeznaczył.

  • Thanks 1
Opublikowano

Na pewno nie taki mały,jeszcze za taką kasę,czy nowy czy używany to minimum te 600 700l,bo też trzeba powiedzieć że 300 to żadna ilość na dzisiejsze czasy i chcąc nie chcąc w przyszłości musisz zwiększyć żeby to się opłacało

  • Thanks 1
Opublikowano

A nie chce ktoś przygarnąć 850 litrowego? 

Jest u mnie w galerii. 

Opublikowano

Ja ten schładzalnik  brałbym na młodego rolnika ale odradzalem ojcu że nie ma sensu a teraz to już mnie przekonaliscie do reszty lepiej to wydam na jakiś sprzęt 

Okolice Gorlic nie ma ktoś do sprzedania tak 400l?

Opublikowano (edytowane)
25 minut temu, Mateusz320 napisał:

Ja ten schładzalnik  brałbym na młodego rolnika ale odradzalem ojcu że nie ma sensu a teraz to już mnie przekonaliscie do reszty lepiej to wydam na jakiś sprzęt 

Okolice Gorlic nie ma ktoś do sprzedania tak 400l?

Jakie województwo? 

https://www.olx.pl/oferta/schladzalnik-do-mleka-chlodnia-do-mleka-500l-i-400l-CID757-IDaHwbd.html

Edytowane przez PRIMO
Opublikowano

Ja miałem dużo zbiorników i polecam firmę margo z Ostrołeki można tam kupić używany zbiornik z gwarancją i po przeglądzie sprawdzeniu działania i bierz około 600l, dużo lepiej szybciej i ekonomiczniej chłodzą niż te małe 200-300l, przeważnie te mniejsze są dużo starsze.No chyba ze ci się nie zmieśći dzieś wstawić, te większe też chłodzą od 30l mleka.

Opublikowano (edytowane)

Również tak jak @Wiesi0 polecam margo. Mamy od nich obecny zbiornik, zabrali stary dopłaciliśmy trochę, i dostaliśmy większy. Większość sąsiadów również ma od nich zbiorniki. Tylko ostatnio coś mi kuzyn mówił, że dzwonili do nich bo chcieli wymienić swój obecny 300l na coś koło 500l i już nie bardzo chcą się bawić z tymi małymi zbiornikami. 

 

Edytowane przez Skoczek1994
Opublikowano

A ja mam trochę inną opinię o margo, niby dają gwarancji 6 miesięcy, zbiornik 8000l za ponad 50 tysięcy, i szlak trafił sprężarkę za 4 tysiące 3 tygodnie przed 6 miesiącami, i wiecie co stwierdzili, że gwarancja jest liczona od daty zamówienia zbiornika, a nie dostawy, a że mieli wtedy dużo roboty i 1,5 miesiąca szykowali zbiornik to juz nie ich wina

Opublikowano

Mi padł sterownik i przyjechali 200km i naprawili w przeciągu tygodnia.W schładzalnikach liczy się moc agregatu przy 600l może być 1kw lub nawet 2kw na jednej fazie i jak z lodówkami są klasy energioszczędnośći agregatów, przeważnie NOWSZY SCHŁADZALNIK może zużywać połowę mniej prądu, co taki sam starszy. Ja w twojej sytuacji brałbym nowy ciągnik dostałeś 100tyś a w marcu złożyłbym wniosek o dofinansowanie w sumie dołożyłbyś z 30tyś i miałbyś jakiegoś Jona ze 130km.

Opublikowano
12 minut temu, Wiesi0 napisał:

Mi padł sterownik i przyjechali 200km i naprawili w przeciągu tygodnia.W schładzalnikach liczy się moc agregatu przy 600l może być 1kw lub nawet 2kw na jednej fazie i jak z lodówkami są klasy energioszczędnośći agregatów, przeważnie NOWSZY SCHŁADZALNIK może zużywać połowę mniej prądu, co taki sam starszy. Ja w twojej sytuacji brałbym nowy ciągnik dostałeś 100tyś a w marcu złożyłbym wniosek o dofinansowanie w sumie dołożyłbyś z 30tyś i miałbyś jakiegoś Jona ze 130km.

Też tak myślałem ale to się tak nie da 

Opublikowano
Mateusz320 napisał:

Witam jestem na kupnie nowego schładzalnika 300l za WSK Krosno 300l powiedzieli mi 15 tys brutto 

Jakie znacie inne firmy? 

Zastanawiam się czy jest sens kupować nowy czy lepiej używany za 1/3 ceny 

kolego jeżeli nie masz dojarki przewodowej to możesz mieć w cenie 5,5 tys zł i dojarkę i chłodnię do mleka jak jesteś zainteresowany to odezwij się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez marconi965
      Witam, od kilku dni mam problem z zawartością wody w mleku, podejrzewam że to wina chłodni. Jest to schładzalnik 600 litrów. Zauważyłem, że gdy jest mało mleka, na ściankach skrapla się woda, która dostaje się do mleka. Czy miał ktoś podobny problem, lub wie co może być przyczyną? Dodam tylko że temperatura mleka zawsze jest właściwa. Proszę o pomoc.
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez krzysiu12
      Witam!
      Oddałem dziś dwie próbki mleka do zbadania ze zbiornika i wyniki bardzo mnie zaskoczyły. Były duzo wyższe paramtery (bakterie i somatyka) niż w mleczarni.
      Nie ma zadnych zapalen u krów a somatyczne w pierwszej próbce wynosiły 590 a w drugiej 520 a w mleczarni 250.
      Bakterie ponad 400 a w mleczarni 30.
      Mocznik 96 przy białku w mleku 3.4 i tłuszczu 4.4.
      Czy myślicie ze te wyniki moga byc wiarygodne? Nie wiem co o tym mysleć.
    • Przez michaloski16
      Witam 
      Mam pytanie. Mam 7 krow i chciałbym zacząć oddawac mleko. Co mi jest do tego potrzebne? Jakie wymogi muszę spełnić?  Dodam ze moją obora jest na głębokiej ściółce. Proszę o szybką pomoc☺
    • Przez pawel372
      Witam
      Nie mam pojecia w jakim dziale to napisac  wiec prosze na mnie nie bluzgac. Potrzbuje tabele pomiaru mleka do JAPY 1060 l  ale jesli macie inne o tej pojemnosci tez mozecie podeslac  moze bedzie pasowac. Wiem ze moge sam lac i sprawdzac ilosc litrow lecz chcialbym miec rozpiske oryginalna.Wstaw inne multimedia
      Licze na pomoc bo jest bo bardzo potrzebna ilosc mleka ciagle mi sie nie zgadza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v