Skocz do zawartości

unipasz

Members
  • Postów

    85
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez unipasz

  1. unipasz

    Rauch komet ZS800n

    I jak się sprawuje siewnik ma jakieś minusy,na ile rozruci nawóz
  2. unipasz

    Rauch Komet ZSA 600

    I jak się sprawuje siewnik ma jakieś wady czy nie. Czy dorzuci każdy rodzaj nawozu na 12 m czy nie koniecznie.
  3. A może ktoś miał już taki problem u siebie bo w tamtym roku wymieniałem łożyska na dolnym wariatorze tu gdzie osadzone jest wałek ze sprzęgłem i idą 2 łożyska z luzem c3 i jedno większe drugie mniejsze i gdzieś po około 10 godzinach koszenia znów zaczęło mi pukać więc i teraz to rozebrałem i okazało się że w tym mniejszym łożysku pękł koszyczek co trzyma kulki łożyska oba snr także myślę że dobre i było coś takiego że delikatnie obudowa była wyrobiona łożysko wchodzi prawie że samo ale luzu nie ma a przynajmniej ja nie czuje ale w obudowie się kręci to łożysko to wkleiłem na klej do łożysk i teraz pytanie przez co zepsuło się to łożysko raczej wady fabrycznej łożyska nie było może być coś takiego że te łożyska nie mają współosiowości i przez to się rozleciało to łożysko czy może inna jest jakaś przyczyna
  4. Dopiero dziś mi przywiózł tak że nie tanio ale jak to inaczej zrobić będzie leżał ten nawóz do kwietnia pasuje go czymś zrobić plytko zanim się go za orze żeby nie poleciał do sąsiada a po drugie jak będę woził gnój to żeby go na droge nie wynieść
  5. planuję w tym roku posiać korn kali pod kukurydze i polidap tylko że pod plug i tak się zastanawiam czy lepiej dać oba te nawozy w drugim tygodniu i wymieszać to agregatem z ziemią później normalnie gnój i za orać czy rozsypać polidap w drugim tygodniu zrobić agregatem i później po świętach gnój i za orać i dopiero dać korn kali i to bronami zrobić żeby wilgoć nie uciekała a przy okazji by ten nawóz wymieszał bo tak co roku daje ten nawóz po orce przed siewem i wszystko na płytko i tak myślę czy nie dać w głębsze warstwy a może już ktoś takie coś praktykował i wypowie się czy warto tak kombinować
  6. Jaką odmianę kukurydzy na kiszonkę polecacie żeby była i kolba i masa na 5 klasę gleby w województwie lubelskim myślałem o hoganie albo inspiro ale to na trochę lepsza ziemię bo na 3-4 a na 5 znów o kenorze albo top silo albo i to i to ale trochę to się przyznam że mnie cena odrzuciła i się zastanawiam czy to tak ładnie urośnie i będzie tej kiszonki nie wiele mniej niż z tej inspiro jak warunki podpasują bo kiedyś miałem to inspiro i nawet ładnie planowało
  7. Dokładnie taka sama a że tak się spytam co da dokręcenie głowicy po odpaleniu i ostygnięciu czy tam nawet po tych 70 mtg jak ma puszczać płyn na dole to co by nie robił z głowicą to i tak będzie na dole puszczać myślę że może dobrze będzie i nic nie będzie lecieć bo wsadziłem oringi i dodatkowo posmarowałem dirko ale z tego co wymierzyłem to oring był 0.1 mm za luźny podług katalogu bo mają być 4.2 mm grubości a miały 4.1 mm także może jak by te 0.1 dołożyć i poszukać grubszych to by weszły trochę ciaśniej ale pewnie nie wiele i w agromie dał mi sprzedawca od 60 oringi bo tylko takie miał to wogóle nie mogłem włożyć tuleji
  8. To wiem trochę studiowałem instrukcje napraw
  9. To pierw mierzyłem bez oringów tylko że nie ten rant i wychodziło równo a że tak się spytam czy w pierścieniu olejowym zamek od sprężynki i zamek w pierścieniu powinien się pokrywać czy może być zamek od sprężynki gdzie kolwiek
  10. No właśnie zmierzyłem jeszcze raz bo po wklejeniu docisnąłem sworzniem te 2 tuleję to wyszło tak że listek 0.05 jest na równo z tuleją po przyłożeniu listka do bloku a te drugie co mi wyszło te 0.30 nie były dociśnięte i przez to wyszła mi taką głupota
  11. Też to widziałem i chciałem kobelsmitchy ale sprzedawca mówił że z tymi czeskimi zetora nigdy nie miał problemu to se myślę że może jemu się jakieś trefne trafiły ale jednak nie tak jest z tymi zestawami że luźno pasują dziś nawet kupiłem oringi od 60 bo innych nie mieli umnie w sklepie ale to znów za grube były bo na tych z zestawu brakowało tak jakby jedną dziesiatą mm bo mają 4.1 mm a powinno być 4.2 mm i wziąłem i wkleiłem narazie 2 na dirko i z następnymi też tak zrobię i niech chodźi bo w sumie po nalaniu wody ciepłej nie ciekło to dirko tylko tak dla bezpieczeństwa żeby nie rozbierać później 2 raz No tak zamierzyłem i mi coś koło tego wyszło każdy się kiedyś uczyły a to aktualnie pierwszy silnik który robię i przyznam się szczerze że mierzyłem najpierw od tego rantu na samej górze ale wczoraj jak szukałem na yt czy ludzie też mieli takie problemy z tymi zestawami to zobaczyłem że to jednak źle mierze i dziś nawet nałożyłem uszczelke i ten rant rzeczywiście nie jest używany tylko ten szerszy uszczelnia ale pod palcem czuć że delikatnie wystaje ta tuleją ponad blok
  12. No właśnie z oringami bez oringów weszła tuleja ładnie i kreciła się w gnieździe i tuleję wystają 0.30 mm mierzone szczelinomierzem
  13. No biorę i wlałem gorąca wodę że blok był ciepły i tuleja też teraz wszystko jest skurczone ale jak wlałem gorąca wodę to wszystko się rozszerzyło i na zimnym bloku wszystko powinno właśnie ciaśniej wchodzić a nie że jednym palcem
  14. Witam wziąłem się za remont silnika w zetorze 7745 i kupiłem zestawy naprawcze zetora orginalne czeskie sprzedawca mówi że nie ma problemu z montażem wszystko pasuje to wziąłem i dziś włożyłem tuleję w blok i weszły mi z delikatnym oprem dosłownie delikatnie dotchnąłem tuleje i weszły dodam że tuleja w gnieździe nie obraca się tylko z tego co się orientuję powinny trochę ciaśniej wchodzić ale wlałem gorącej wody koło 100 stopni i nic nie cieknie i teraz pytanie czy jak pójdzie silnik w obroty tuleja znacznie delikatnie pracować bo napewno pracuję to czy nie zacznie lecieć i teraz pytanie ktoś już montował tak tuleję i traktor chodzi czy lepiej ich wyciągnąć i posmarować masą uszczelniającą np dirko lub jakiś klej 2 składnikowy czy zostawić bez niczego na samym smarze i tak jest z tymi tulejami że lekko wchodzą ale trzymają
  15. Jaka powinna być założona tarcza i docisk sprzęgła w Zetorze 7745 bo aktualnie mam zrobione tak że tarcza pierwszego stopnia ma 280mm docisk 290 a koło zamachowe 310 i gdzieś słyszałem że właśnie w 7745 powinna być tarcza 310 i teraz pytanie czy on tak wyszedł z fabryki czy już tam ktoś ręce wkładał jak by co to docisk też muszę od jazdy zmienić bo jest podarty i zastanawiam się czy nie zrobić tego na 310 tylko pytanie czy koła zamachowe i pokrywy były takie same
  16. I co zrobiłeś w tymi hamulcami bo też kupiłem jcb i właśnie muszę mocno wciskać żeby zachamaowała a u ciebie też tak jest że jak wyrzucisz tą 1 i puścisz przycisk to zaczyna jechać czy umnie coś jest nie tak że powinno być tak że wrzucę 1 i powina stać a później jak dam gazu to powinna powoli jechać
  17. unipasz

    Bobcat t 2250

    I jak ci się sprawuje ładowarka jak z dostępem do części i czy są bardzo drogie części czy w miarę normalne cenowo
  18. unipasz

    JCB 520-40

    Dalej jechać i jakaś przyczepę z kilkoma belami jej zaczepić to też szybko można go wykończyć
  19. unipasz

    JCB 520-40

    Tak jedna na drugą to trochę nie bezpiecznie no właśnie i ja szukam czegoś małego bo w oborze mam 190cm wiazdu a jak ci się hydrostat sprawdza, wolałbym tą na biegach na sprzęgle hydrokinetycznym mniej skomplikowana naprawa wyrazie awarii hydrostat samemu ciężko zrobić ale i ciężko taką trafić
  20. unipasz

    JCB 520-40

    Czyli 2 na raz podnosić to i 5 wrzuci czy jest inny sposób umnie bele 120 są także duże nie są a jak ci się sprawuje ona jak z kosztem i dostępem części do niej
  21. unipasz

    JCB 520-40

    Mam pytanie rzucisz tą ładowarką 4 belki do góry czy jest problem
  22. Masz jeszcze tą instrukcję bo przydała by mi się 😁
  23. unipasz

    Deutz-Fahr prasa

    Dobra dzięki
  24. unipasz

    Deutz-Fahr prasa

    [email protected] i ja też to trochę na sztukę zrobiłem bo z 1 strony już zamontowałem ale będę wiedział jak z 2 strony zamontować 🤣
  25. unipasz

    Deutz-Fahr prasa

    Witam może ktoś bardziej siedzi w prasa Deutz-Fahr i wie jak ta gwiazda jest zamontowana bo planuję coś takiego zrobić tylko że ze zgrabiarka słoneczka i nie wiem jak to za bardzo zamontować a tak sobie siadłem w katalog zobaczyłem że orginalnie było to montowane. Może ktoś z was ma coś podobnego zamontowane prasa to Deutz-Fahr gp2.30
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v