Polecane posty

Cześć. Pacjent Same Silver. Zauważyłem że gdy jadę powoli z włączonym napędem po ubitym śniegu/lodzie to raz jedno koło przednie szarpnie to przodu, raz drugie.  Nie słychać żadnych piskow, trzaskow ani nic tylko po prostu tak dziwnie przeskakuje raz jedno raz drugie aż cały przód zatrzesie. Jadąc szybciej tego nie widać, tak samo w głębokim śniegu wszystko  jest okej. Na wyłączonym napędzie nie ma problemu. Zdjalem osłony od wałka podajacego na most i jest tam wyczuwalny luz na tulejkach. Pytanie czy to może to powodować? Tak jakby pod obciążeniem było okej a na pusto szarpalo. Czasami zdarza się że szarpnie kilka razy jednym kołem i raz drugim. Nie jest to systematyczne. Macie może jakiś pomysł? Oleje w moście i zwolnicach zmieniane 300h temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opony dobrze dobrane, przód 16.9 24 tył 18.4 34. Wydaje mi się że to nie jest problem łożysk, po podniesieniu przodu nie czuć żadnego luzu, wszystko chodzi jak powinno. Może coś na wyjściu ze skrzyni? Jak zapre przodem o coś to bez problemu bierze na cztery koła i nic nie przeskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opony już ponad rok i nie było problemu.  Gdyby to były łożyska na zwolnicach to by koła na boki latały a tam żadnego luzu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

2 dni temu też tak miałem w mf jak jechałem z napędem  powoli bez gazu po śniegu gdzie pod spodem był lód  lewe koło właśnie też szarpało  ale po podniesieniu luzu na piaście nie było   jedynie końcówki drążka mają już luzy ale wczoraj już jak patrzyłem było już normalnie tak nie robiło dodam że mam liche  opony jedna do połowy wytarta taka była kupiona ktoś miał chyba zbieżność źle ustawioną  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie opony są w miarę, nie zbiera żadnej strony. Sam nie wiem co to może być. Zapieralem o drzewo to i na blokadzie i na napędzie miesza jednolicie, nic nie szarpie.  Tylko jak jadę prosto.  Teoretycznie to normalna praca mechanizmu że bierze lżejsza strona jak nie ma przyczepności i znajomy mówił że dramatyzuje ale raczej nie jest to normalne że koła tak przeskakuja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Luzy w mechanizmie róznicowym, potrzeba wyregulowac i problem powinien zniknąć. Bardzo duże prawdopodobieństwo że problem tkwi właśnie tu. Oczywiście zmiana łożysk, tulejek nam to minimalizuje ale głównym sprawdza tych szarpań są właśnie luzy pomiędzy zębami mechanizmu róznicowego jak i walka ataku. Pod obciążeniem oczywiście tego nie zobaczymy bo wszystko jest zazębione ale gdy jest lekko mamy taki efekt.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damiex90
      Witam, ostatnio ułamała mi się taka dźwigienka przy rewersie w ciągniku same explorer. Pytanie brzmi jak to coś na zdjęciu może się nazywać albo jakiś numer katalogowy..
      1.xps
    • Przez Rafał11
      W moim Same nie da się wrzucić rewersu do przodu do tyłu wchodzi lekko a to przodu się nie da dokładnie jest tak tak samo z wajchą co się zmienia zakres biegów. Czym to może być spowodowane??
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z rewersem w Same na początku rewers wyskakiwał tylko na wstecznym biegu tzn cofając po równej drodze nic sie nie działo a jesli tylko byl jakis kamień czy cos to szarpło ciagnikiem i bieg wyskakiwał  teraz dzieje mi sie to również przy jezdzie do przodu GDY PRZYTRZYMAM MOCNIEJ DZWIGNIE TO NIC NIE WYSKAKUJE. Moze miał ktos z was taki problem i pomoze co zrobic?
    • Przez Karolmt5
      Witam Wszystkich. od połtora roku uzytkuje new hollanda m 115 i zmagam sie z problemem szarpiąch biegów. szarpie mi gdy przerzucam na 3 i na 5. na zimnym oleju jest ok i gdy przełącze od razu szybko np 2 półbieg i od razu 3 to jest ok ale gdy po dłuzej jezdzie to słychac udeżenie i szarpniecie. kalibracja ok hydroakumulator też. Bardzo prosze o pomoc. 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj