danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

ab23    1298

Panowie firma GÓRAL  jeździ na wielkopolskie po bydło ktoś zna ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
2 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

to musi się trafić upierdliwy wet że od wszystkich chce pobierać ... większość bierze od mniejszych albo od wiązanych jak jakieś są .... kto tam bedzie ganiał i szarpał się z rogaczami powyżej 500kg ...

Jeżeli chodzi o świnie to próba odbywa się na iluś tam sztukach w zależności od ilości w gospodarstwie. Jeżeli chodzi o bydło, do tej pory u mnie były badane wszystkie sztuki, oprócz tych najmłodszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, debrzyna napisał:

 

@debrzyna

Kolego kupiłem stadko 7 krów hereford wysokocielnych czystych z kartami od rolnika który zamykał hodowle.. Czy to prawda, że dla mamek HH zimą wystarczy tylko i wyłącznie słoma i siano? Nie schudną za bardzo? 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16864
tomaszmab napisał:

Kolego kupiłem stadko 7 krów hereford wysokocielnych czystych z kartami od rolnika który zamykał hodowle.. Czy to prawda, że dla mamek HH zimą wystarczy tylko i wyłącznie słoma i siano? Nie schudną za bardzo?

to może ja odpowiem. znajdź na Facebooku konto 'ranczo laszki'. jest to konto Emilki z programu rolnicy.podlasie i ona pokazuje czym karmi herefordy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po 10 z wbca powinieneś dostać handlarz pewnie 1000 za całość zaproponuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
4 minuty temu, Karollorak93 napisał:

Ile teraz mniej więcej za P klasę waga żywa około 400 kg? Nie żre już dwa tygodnie...

Taka sztuke najlepiej dla siebie zabić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904

Ile na dzisiaj za jałówki mm czorne po lm  waga 670 - 700kg  ? 5 sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Tylko cholera wie czy go w kontener nie wrzucą jak oddam na wbc. Będę dzwonił do handlarza co za takie cudo zaproponuje. Ze dla siebie zabić to odpada u mnie rodzina nie mięsożerna a ja sam go nie zjem... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Jeżeli 400 kg i P, to jak ktoś da Ci 1000 zł to się nawet za długo nie zastanawiaj... Może masz mięsożernych sąsiadów? ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

1000 wydaje sie troszke za mało nie uważasz? Ma dokładnie 420 kg właśnie go zważyłem wybije się na pewno ponad 50 % bo jak mówię parę dni nie je. Więc powinien dać minimum te 220-240 kg mięsa liczac P klase po 10 zł mamy 2400 zł więc jak ma sie ten tysiąc do tego?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Nie myślę, że mięso z tej sztuki będzie po 10 zł. Ale mogę się mylić. Nie wiem też tego ile % mięsa będzie. I dlatego mówię, że od kogoś kto przyjedzie do Ciebie po tego byka możesz więcej nie dostać. Ja nie mówię, że on jest tyle tyle wart. Tylko o tym jakie są realne ceny. Szkoda, że nie masz pewnego miejsca gdzie możesz go oddać na WBC. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi za takiego słabego kulawego przed świętami 560 brutto 3200 do łapy starczyło i na marzę pośrednika😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Ale z byka 560 kg to mięso jest w zupełnie innej cenie niż z takiego 420 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
31 minut temu, Karollorak93 napisał:

1000 wydaje sie troszke za mało nie uważasz? Ma dokładnie 420 kg właśnie go zważyłem wybije się na pewno ponad 50 % bo jak mówię parę dni nie je. Więc powinien dać minimum te 220-240 kg mięsa liczac P klase po 10 zł mamy 2400 zł więc jak ma sie ten tysiąc do tego?  

Wybrałeś bardzo optymistyczny wariant 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Jedynie małe ubojnie ale tam nigdy dużych byków nie oddaje słabo płacą lepiej mi się opłaci handlarzowi. Dzwoniłem do jednej ubojni to nawet słuchać nie chcieli o takiej sztuce, widać blady strach jeszcze po aferze... Ma jutro zajrzeć pośrednik zobaczymy jak będzie gadał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904

Jak z pośrednikiem nie wypali to wpakuj w boksa do koni i zawieź sam na ubojnie. Mówisz ,że chcesz być przy klasyfikacji i może Cię nie przekręcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Za tysiaka go nie dam nie ma opcji, wtedy pojedzie na ubojnie. Chyba ze się handlarz koło dwójki zakręci to inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj