danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Gość   
Gość

A Ty nie w jaskini ? Czy coś pomyliłem ? 🤔   

2 minuty temu, debrzyna napisał:

Nie ta waga Ja bardziej wiatraczki preferuje A pania Paw... jak bym w drzwiach zobaczył to bym wyskoczył przez okno

No ale i tam okno może być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

W razie czego musimy jakiś tajemny sygnał wymyślić :D Znajdźmy się w galerii pod zdjęciem jakiegoś HF z 2018 roku :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728
7 godzin temu, jankeson napisał:

Ja się spietrałem po tym zapaleniu zatok... Tnę dalej i jest ok! może jest jest jeszcze jedna zależność? Chodzi mi o wiek. Czym starsza sztuka tym większe ma " tunele"  Po roku wszystko ładnie zarasta i oblewa sie zrogowaceniem. Robi sie z tego coś jak by kulka lub owal i nie jest już bronią kłującą dla mumy 🙂 Normalnie to wypalam maluchom ale czasem coś wypada i cielun przerasta. Jeżeli chodzi o ilości, to kiedyś z młodym gniewnym technikiem wet. urzezaliśmy 100szt jednego dnia! Na drugi dzień miałem zakwasy na mięśniach o istnieniu ktorych nawet nie miałem pojęcia😁

 

Wygląd wewnętrzny roga zależy od 

Wieku

Sposobu karmienia

Rasy

Inwidualnych cech danej sztuki

Rekord za dzień 160 jałówek 

6 godzin temu, Pafnucy napisał:

Kurna    . Pawłowicz :D

Grodzki

Edytowano przez soltys48
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16869

jutro mamy badanie bydła na gruźlicę, bruceloze i coś jeszcze. Czy byki też się bada? czy tylko jalowki i krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
31 minut temu, Bananek napisał:

jutro mamy badanie bydła na gruźlicę, bruceloze i coś jeszcze. Czy byki też się bada? czy tylko jalowki i krowy?

Były badane, tzn. "jak by ktoś pytał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3in1    41

U nas tylko od krów brał krew od młodszych mówił że nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

Na białaczkę i brucelozę pobiera się krew od KAŻDEGO osobnika powyżej 2 lat. Na gruźlicę próbę tuberkulinową robi się osobnikom powyżej 6 tygodnia. Wet ma listę zwierząt do badania z ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak powyżej 24 miesiące  krew.mialem ubaw na badaniu bo miałem kilka do badania.wet stwierdził po pobraniu  ze mu kawa już dziś nie potrzebna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

U mnie nigdy od byków krwi nie brał

U mnie raz próbował brać od takich +700kg... ale tylko próbował i na tym sie skończyło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Bananek napisał:

jutro mamy badanie bydła na gruźlicę, bruceloze i coś jeszcze. Czy byki też się bada? czy tylko jalowki i krowy?

Tak jak koledzy wyżej piszą , jeśli masz byki które skończyły 24 miesiące ,wet musi pobrać bo w wykazie jest to zaznaczone która sztuka 

@JarekBazydlo u mnie kiedyś nawet od większych brał tylko że mam na uwięzi 😏 to łeb drugą linką do słupka i jakoś szło

@Bananek podejrzewam że na gruźlice też bo to razem wszytko robią więc nie wszytko Ciebie minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16869

dzięki za cenne informacje. byków powyżej 24 miesiące nie mam. natomiast wszystkie mają powyżej 6 tygodni więc i tak czeka mnie łapanie na próbę tuberkulinowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Jak uwiązane to co innego a jak u mnie od małego luzem to możesz wyobraź co to sie działo...

Edytowano przez JarekBazydlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

Kiedyś to było inaczej. 2 letniego byka w oborze się nie ujrzało. Za to tygodniowe po 200 kg to norma. Ludzie chyba inaczej odpajali cielaki niż teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
58 minut temu, hobbysta82 napisał:

Na białaczkę i brucelozę pobiera się krew od KAŻDEGO osobnika powyżej 2 lat. Na gruźlicę próbę tuberkulinową robi się osobnikom powyżej 6 tygodnia. Wet ma listę zwierząt do badania z ARiMR.

to musi się trafić upierdliwy wet że od wszystkich chce pobierać ... większość bierze od mniejszych albo od wiązanych jak jakieś są .... kto tam bedzie ganiał i szarpał się z rogaczami powyżej 500kg ...

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, hobbysta82 napisał:

Kiedyś to było inaczej. 2 letniego byka w oborze się nie ujrzało. Za to tygodniowe po 200 kg to norma. Ludzie chyba inaczej odpajali cielaki niż teraz.

A w życiu,  xD  po miesiącu miał taki cielak blisko tonę, pszczoły wtedy były sto razy większe.   :P   Tygodniowy  cielak 200kg.   xD   I to jeszcze była norma.   :P Mają ludzie wyobraźnię.  xD

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16869

zrobiłem sobie prymitywny poskrom. jest u mnie w galerii. niech który rzuci okiem i napisze czy to zda egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Toć u handlarza 7 dniówki cielaki mają 80 kg i rogi na wierzchu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać dobry towar 👍 i szybko rosną 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj