danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gadzet    59
1 minutę temu, Tomasz78 napisał:

 

co w stogu będziesz doił krowy?

Jeśli miała by to być obora wolnostanowiskowa to wystarczy ciepła Hala udojowa żeby sobie palców nie odmrozic.😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tak ale według Yody  to do balotów słomy można płytki kleić ,bo takie nasze standardy  i wymogi ,to akurat mu umklo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Oj tam oj tam taki drobny szczegół Yoda miał raczej na myśli bardziej opasy niż krowy mleczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

A ktoś doi krowy w zależności od sytuacji? Jak cena dobra to mleko a jak cena kiepska to opasy? To chyba nie jest branża że można sobie przerwy robić tylko albo dobrze albo wcale. Bo może zamiast sciolki zrobić ruszta i zbiorniki pod obora minimum 1.5 metra głębokie. Zawsze można zdjąć ruszta i karpia trzymać...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Wydaje mi się że u nas jest trochę złe myślenie (jak mi jest zimno to bydła tez) a to nie prawda zwierzę w przeciwieństwie do nas bardzo dobrze dostosowuje się do warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
2 godziny temu, rolnik115 napisał:

Budynek ma mieć 10m x 25m. Chce tam trzymać połowę bydła mięsnego a połowę mlecznego. Chce to zrobić jak najtańszym kosztem byle w środku poidla nie zamarzały. Nie widzi mi się zakładać poideł izolowanych bo są ponad 10 razy droższe niż te zwykłe. Ten budynek ma mi zastąpić starą oborę z kamienia bo tam trzeba wszystko ręcznie robić a przerabiać ją i wybijać te wszystkie drzwi to ona się zawali bo jak to kiedyś budowali wapno i piasek jako zaprawa... bydła tam docelowo będzie tyle ile się zmieści

koledzy  tu macie jasno napisane o co biega  ,możne do rzeczy

26 minut temu, Yoda napisał:

A ktoś doi krowy w zależności od sytuacji? Jak cena dobra to mleko a jak cena kiepska to opasy? To chyba nie jest branża że można sobie przerwy robić tylko albo dobrze albo wcale. Bo może zamiast sciolki zrobić ruszta i zbiorniki pod obora minimum 1.5 metra głębokie. Zawsze można zdjąć ruszta i karpia trzymać...

no jak sobie przypominam to lekko do tego podchodzisz ,całkiem niedawno w tym temacie napisałeś ze jak sie nie opłaca to likwidujesz bo kasa na koncie musi sie zgadzać ,co zdanie zmieniłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
5 minut temu, Tomasz78 napisał:

koledzy  tu macie jasno napisane o co biega  ,możne do rzeczy

No więc pisze do rzeczy ja tam bym budynku w którym będą przebywać mocno nie ocieplał a raczej dobrze wentylował problem tylko może być jeżeli te sztuki mleczne miały by być na uwięzi bo jeżeli wolnostanowiskowy system utrzymania to tylko ciepła hala udojowa i git. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
17 minut temu, gadzet napisał:

Wydaje mi się że u nas jest trochę złe myślenie (jak mi jest zimno to bydła tez) a to nie prawda zwierzę w przeciwieństwie do nas bardzo dobrze dostosowuje się do warunków.

Heee ? Ja to usłyszałem że po pierwszych mrozach już bakutil będzie musiał przyjechać 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlaSochal    3

hej tak udalo sie poszedl nr stada na mnie i przemieszczenie bydla i najciekawsze ze niejestem rolnikiem bez pola bez meldunku bo gdzie indziej mieszkam ,wszystko na adres tego chlopaka z upowarznieniem na nas dwoje i to wszystko w agenci zaproponowala i zrobila legalnie a faktura juz na mnie jak normalnego rolnika . oboje mozemy zglosic na doplaty jak bym byla rolnikiem takrze legalnie wszystko wyszlo ,1,5 godz i zalatwione juz sprzedane na ubojnie dobrze ze cena z przed niedz bo dzis za hf juz 6 zeta bylby prawie 3000 w plecy  takze zadowolony jest i ogulnie da sie bezpiecznie legalnie zalatwic

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
1 minutę temu, Rolnik7343 napisał:

Heee ? Ja to usłyszałem że po pierwszych mrozach już bakutil będzie musiał przyjechać 

Dobre. I co wyrobił się z odbiorem😂?

2 minuty temu, OlaSochal napisał:

hej tak udalo sie poszedl nr stada na mnie i przemieszczenie bydla i najciekawsze ze niejestem rolnikiem bez pola bez meldunku bo gdzie indziej mieszkam ,wszystko na adres tego chlopaka z upowarznieniem na nas dwoje i to wszystko w agenci zaproponowala i zrobila legalnie a faktura juz na mnie jak normalnego rolnika . oboje mozemy zglosic na doplaty jak bym byla rolnikiem takrze legalnie wszystko wyszlo ,1,5 godz i zalatwione juz sprzedane na ubojnie dobrze ze cena z przed niedz bo dzis za hf juz 6 zeta bylby prawie 3000 w plecy  takze zadowolony jest i ogulnie da sie bezpiecznie legalnie zalatwic

 

 

To bym się tego nie spodziewał po pracownikach agencji a tu proszę jakże miłe zaskoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlaSochal    3

my tez pojechalismy spytac sie czy cos sie da zrobic by nieryzykowac a tu milo podpwiedzi jak zrobic zeby legalnie bylo i moge na dotacje ja zlozyc ipaliwo to na ha do bydla te dodatkowe litry takze jak ktos ma problem taki to zalatwi sie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Napisano (edytowany)
19 minut temu, gadzet napisał:

Dobre. I co wyrobił się z odbiorem😂?

To bym się tego nie spodziewał po pracownikach agencji a tu proszę jakże miłe zaskoczenie.

Po pierwszej zimie poszedłem z tekstem "to kiedy one "odjadą" ? To se w kalendarzu zapisze" 😛

Edytowano przez Rolnik7343
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133
4 godziny temu, marulekk napisał:

jak ch*j za dwa dni choroba niebieskiego języka wystąpi w Polszy

a za tydzień guzowate zapalenie skóry

co tu się odpierdala

Żebyś wiedział. znajomy który zabierał ode mnie cielęta do dalszego chowu już w połowie stycznia mówił że schodzi z hodowli bo cena byków ostro spadnie i skubany przewidział. Kto wie jakie cuda jeszcze znajdą w naszej wołowinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, OlaSochal napisał:

hej tak udalo sie poszedl nr stada na mnie i przemieszczenie bydla i najciekawsze ze niejestem rolnikiem bez pola bez meldunku bo gdzie indziej mieszkam ,wszystko na adres tego chlopaka z upowarznieniem na nas dwoje i to wszystko w agenci zaproponowala i zrobila legalnie a faktura juz na mnie jak normalnego rolnika . oboje mozemy zglosic na doplaty jak bym byla rolnikiem takrze legalnie wszystko wyszlo ,1,5 godz i zalatwione juz sprzedane na ubojnie dobrze ze cena z przed niedz bo dzis za hf juz 6 zeta bylby prawie 3000 w plecy  takze zadowolony jest i ogulnie da sie bezpiecznie legalnie zalatwic

 

 

Tylko nie zapomnij temu hodowcy oddać kasy 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Przypadek taki jak opisany powyżej nie ma on wpływu na zmianę statusu ryzyka zachorowalności bydła w Polsce na „chorobę szalonych krów”.

 

To tutaj to przynajmniej piszą że nic wielkiego się nie stało a na Onecie ani słowa. Tylko że wykryto przypadek BSE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, OlaSochal napisał:

hej tak udalo sie poszedl nr stada na mnie i przemieszczenie bydla i najciekawsze ze niejestem rolnikiem bez pola bez meldunku bo gdzie indziej mieszkam ,wszystko na adres tego chlopaka z upowarznieniem na nas dwoje i to wszystko w agenci zaproponowala i zrobila legalnie a faktura juz na mnie jak normalnego rolnika . oboje mozemy zglosic na doplaty jak bym byla rolnikiem takrze legalnie wszystko wyszlo ,1,5 godz i zalatwione juz sprzedane na ubojnie dobrze ze cena z przed niedz bo dzis za hf juz 6 zeta bylby prawie 3000 w plecy  takze zadowolony jest i ogulnie da sie bezpiecznie legalnie zalatwic

 

 

Ale bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlaSochal    3

zadne bajki jak ktos niewierzy to nie a jak ktos ma podobny przypadek niech sam zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, OlaSochal napisał:

my tez pojechalismy spytac sie czy cos sie da zrobic by nieryzykowac a tu milo podpwiedzi jak zrobic zeby legalnie bylo i moge na dotacje ja zlozyc ipaliwo to na ha do bydla te dodatkowe litry takze jak ktos ma problem taki to zalatwi sie 

A na jakiej podstawie dostaniesz dopłatę do bydła i paliwa jak te sztuki nie były zarejestrowane na Ciebie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
Napisano (edytowany)

W ARiMR idzie załatwić sprawy może nie we wszystkich biurach powiatowych są rozgarnięci pracowniki ale we większości są.

6 minut temu, Ursus932 napisał:

A na jakiej podstawie dostaniesz dopłatę do bydła i paliwa jak te sztuki nie były zarejestrowane na Ciebie

pisała że zwierzaki zostały przemieszczone. A dopłaty do paliwa nie dostanie bo nie ma ziemi. Chyba że jest taki myk ,że nie każdy hodowca musi posiadać grunty.

Edytowano przez gregory81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ale dopłaty do paliwa na djp wylicza system , to jak z nim załatwisz żeby te sztuki Ci dopisał ? Co dasz mu  łapówke

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj