Piters182

Nowy skorodowany rozsiewacz

Polecane posty

Bartek933    5394

Unia i ekolodzy nie są winne temu że niemiaszki odwaliły tandete


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ech. :/ mówiłem czerwonego ;)

Teraz widać, że to nie jest problem niższych modeli tylko wszystkich. 

U mnie jedyna rdza to jak pisałem to motylkach od regulacji ale to wyszło po myciu i na jesień dopiero. Troszkę nalotu też miałem na łopatkach ale samo zeszlo jak przyszedł nawóz.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
u mnie ogólnie na żadnej śrubce nie mam rdzy nawet na tych co odkręcałem pare razy żeby sobie wymienić łopatki i zero rdzy. Jedynie to tak jak mówie na otarciach jak przyszedł może jak zdejmowali z ciężarówki czy coś nie wiem i na ramie jak pare razy się wchodziło na niego, będę musiał dorobić sobie drabinkę bo oni to chcieli cene z kosmosu, jeszcze nie widziałem prócz łopatek żeby sam z siebie rdzewiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Ja zgłaszałem w 2015 Olali temat a miał wtedy 3 lata. Wiem że tech-kom we własnym zakresie robił takie odnawianie a mój pochodzi z agromixu i już nie chcieli się za to wziąść jak kupowałem opryskiwacz z tech komu. Ale naprawdę porównując blachę z tych nowych amazone a tych z lat 90-tych to jak maluch do Mercedesa. Rozsiewacz, sam w sobie bardzo dobry ale to malowanie to jakaś parodia. Mo wygląda podobnie jak kolegi który wcześniej wrzucili fotki.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Widzę interesujący mnie temat bo jestem w trakcie szukania nowego rozsiewacza 900-1200l na MR  aktualnie mam starą amazonkę ale jak czytam o tych nowych to raczej nie będzie następnej, zastanawiam się na sulky DX, rauch MDS lub axis , Kverneland exacta EL lub CL co byście polecili bo będzie to zakup raczej na długie lata

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Ja wybierałem między ruchem i amazone mailem też na oku kver i bogbale ale cena i prostota regulacji przwazyla na rzecz amazone zam1501. No i wcześniej miałem zau i byłem zadowolony choć mail z 15 lat to dziory nie było a korozja powierzchniowa. A teraz to jeszcze z rok i dzióry na wylot.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Obserwując rozsiewacze znajomych,sąsiadów i innych widzę że w miare dobrze trzyma się rauch,ale najlepiej to chyba bogballe,widziałem PL i widuje w szwecji kilkanaście tych rozsiewaczy i widać z korozją nie mają problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Ja mam Unie Grudziądz mx premium 1200 l ma 5 lat i wygląda jak 30 letni lejek jedna rdza a dbam jak tylko mogę a farba odpada plastrami nigdy więcej tego syfu szwagra sulky ma 24 lata i jak mówka a zasyp2 tony i mocno eksploatowany

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
6 godzin temu, Uziu92 napisał:

DSC_0320.thumb.JPG.8809fc2b4d580da8e5851bd56c6fecd6.JPGDSC_0319.thumb.JPG.e38194d5db79ff4cf4522e5d5f7d4ee2.JPG

to tak wyglądał u mnie jarmet po 15 latach jak go sprzedawałem.

Jutro mam stac się nowym wlascicielem rozsiewacza 600l 2 talerzowego z tej samej firmy - 12 letniego rozsiewacza , i tez jestem pod wrazeniem ze do tej pory nigdzie nie ma wzerów - fakt wszelakie odpryski byly konserwowane przez terazniejszego wlasciciela na bieżąco .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

tez kupiłem kolejnego jarmeta kopia raucha, skrzynia ocynk, talerze, dno, osłony z kwasówki, więc trochę moze będzie, rama już nie, ale jak coś to się wypiaskuje i pomaluje, ale aby farby nie zedrzeć to da radę może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29
5 godzin temu, bialy2005 napisał:

Ja wybierałem między ruchem i amazone mailem też na oku kver i bogbale ale cena i prostota regulacji przwazyla na rzecz amazone zam1501. No i wcześniej miałem zau i byłem zadowolony choć mail z 15 lat to dziory nie było a korozja powierzchniowa. A teraz to jeszcze z rok i dzióry na wylot.

Nie myślałeś żeby coś dalej jakoś z nimi rozmawiać. Ja mam w planach odpowiednie pismo wystosować, tylko żeby ktoś doradził jak napisać. Dać im kilka dni na odpowiedz, żeby chociaż odpowiedzieli czy coś z tym zrobią, i że mają rolników daleko gdzieś. A tak nie dają żadnej odpowiedzi i nie wiadomo na czym się stoi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Tłumaczenie że Unia nakazuje lakierowanie tylko farbami ekologicznymi to ściema i oszczędności producentów sprzętu.Taki wymógł był jakieś 12 lat temu przez krótki czas gdzie samochody należało lakierować farbami wodnymi.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Samochody cały czas od tamtej pory malowane są lakierami na wodnej bazie. Ale to tylko warstwa dekoracyjna i nie ma nic do ochrony antykorozyjnej. Są po prostu mniej trwałe od normalnej bazy, łatwiej zarysować itp. Za właściwości antykorozyjne odpowiada to co pod lakierem czyli szczelny podkład, katefereza, galwaniczne przygotowanie blachy, jak i jakość samej blachy. Jak blacha kijowa to żadne cudne środki antykorozyjne nie pomogą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
No właśnie amazone jest malowane zanurzeniowo bez podkładu i na krawedziach to czasem widać jak prawie metal prześwituje taka cienka warstwa

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
16 godzin temu, pawlus224 napisał:

Jutro mam stac się nowym wlascicielem rozsiewacza 600l 2 talerzowego z tej samej firmy - 12 letniego rozsiewacza , i tez jestem pod wrazeniem ze do tej pory nigdzie nie ma wzerów - fakt wszelakie odpryski byly konserwowane przez terazniejszego wlasciciela na bieżąco .

Jaki model ? 

Wstawię na dniach zdjecie mojego zabytka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Czy ktoś z was ma doświadczenie w pisaniu pism do takowych firm, tak żeby ich przymusić do odpowiedzi i zawarcia decyzji jaką oznajmią ? A nie żeby pozostawiać rolnika w niepewności poprzez ich olanie i brakiem odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 godziny temu, Piters182 napisał:

Czy ktoś z was ma doświadczenie w pisaniu pism do takowych firm, tak żeby ich przymusić do odpowiedzi i zawarcia decyzji jaką oznajmią ? A nie żeby pozostawiać rolnika w niepewności poprzez ich olanie i brakiem odpowiedzi.

W gminie powinieneś mieć kogoś takiego od praw konsumenckich,zapytaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

U mnie w zam profis hydro po 5,5 latach jest ok jedynie od spodu tam gdzie nie domyłem od spodu jak na zdjęciu coś się pojawia. Co z taką ruda robić ? Wypiaskować i od nowa malować czy lepiej papierem ściernym tylko tam gdzie rdza i jakąś podkładowa pomalować? Swoją drogą wymieniliście kiedyś olej w tych przekładniach kątowych między talerzami ,a hydromotorami?

IMG_20210304_104225.jpg

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konger    2

Ja od 5 lat mam nowego amazona za-m użytkowany na 90ha myty dopiero po robotach i zero rdzy, może trafiliście na jakiś bubel albo po prostu nie myjecie.

W 2006 roku miałem nowego brzega z uni i tam farba odchodziła łatami, nie wiem jak z nowymi może poprawili, a przyjamniej widziałem pare miesięcy temu że chwalili sie lepszą farbą w nowych rozsiewaczach

Edytowano przez Konger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomeq
      Witam! Mam pytanie. Czy takim rozsiewaczem rozsieje nawóz na 12m? (zdjęcie poglądowe)
    • Przez jacek3773
      Sprzedam kosa , 
       
    • Przez Luki1988
      Czy ktoś posiada taki rozsiewacz na cztery łopatki na talerzu (dwie długie, dwie krótkie) i wie jak je ustawić żeby wysiew saletry był równy na 12 m ?
    • Przez przemek4534
      Witam wszystkich, pare dni temu zostałem posiadaczem rozsiewacza do nawozów Rauch beta 1100 i mam problem z prawidłowym podłączeniem przewodów hydraulicznych, a owe są 3, roziewacz posiada tez sterownik do pojedynczego otwierania i zamykania zasuw, oraz hydromotor do mieszania nawozu, patrząc na przewody jeden jest grubszy co świadczy że jest to powrót oleju natomiast dwa ciensze.... jeden do zamykania zasów, drugi do napedu hydromotoru, jak to zrobic zeby wszystko dzialalo bo jak próbuje to mieszadło sie kreci wolno albo wcale i trzeba te wajchy trzymac, wspolpracuje z mf3670. jeżeli ktos posiada taki rozsiewacz prosze o pomoc.
    • Przez Fortis160
      Witam dostałem ofertę na Bogballe L1 plus hydraulicznie otwierane zasuwy,plandeka,nadstawki na 1200l za 22tyś netto co myślicie o tym rozsiewaczu mówią że to "mercedes" wśród rozsiewaczy,może są jacyś użytkownicy takiego i się wypowiedzą na jego temat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj