Luki1988

Rozsiewacz Altro 600 - ustawienie łopatek

Polecane posty

Luki1988    5

Czy ktoś posiada taki rozsiewacz na cztery łopatki na talerzu (dwie długie, dwie krótkie) i wie jak je ustawić żeby wysiew saletry był równy na 12 m ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ustaw tak jak w siewkach langrena, czyli jedna niemal po środku a druga na początku, krótkie zostaw po środku

tarcze są tak samo profilowane więc powinno być dobrze

Znalezione obrazy dla zapytania langren rozsiewacz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

po sezonie jestem zadowolony, w porównaniu do leja czy kosa praca to sama przyjemność, równy wysiew na 12 czy 15m, hydraulika, mieszadło wolnoobrotowe i jedna komora na plus, z minusów to słabe malowanie ramy, dość duże dno przez kształt zbiornika, zostaje nieco nawozu, w altro podobnie jak w rotinie spawany do kąta i jest już mniejsza powierzchnia

chyba tyle mogę powiedzieć, za taką cenę nie można narzekać, szczególnie że udało się jeszcze kupić przed podwyżką

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

malowany 800l wtedy jeszcze 4tys. kosztował, coś tam udało się urwać z ceny ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

No to ładna cena. Teraz malowany 600l - 4300zl. 

Ogólnie to jeszcze nie nabyłem rozsiewacz bo ciągle waham się między langrena a altro. Do niedawna byłem zdecydowany na langrena bo ma kosz z kwasowki ale jak dowiedziałem się że od stycznia altro też wchodzi z kwasowka to się wstrzymalem. Cena podobna tylko w langrenie są chociaż symbole na tarczach i można no poprzez forum łatwo ustawić bez zbędnych prób. A w altro nie ma oznaczeń i trzeba na oko. Dlatego pytałem tutaj o ustawienia altro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

mi bardziej się podoba blokowanie dawki wysiewu, langren ma już na przetyczkę i to nie ma prawa się przestawić, wcześniej było tak jak nadal robią to w altro, czyli na ścisk śrubą, a to podobno lubi się luzować przez co zwiększa się dawka

Znalezione obrazy dla zapytania altro rozsiewacz

Znalezione obrazy dla zapytania altro rozsiewacz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Nie, altro też już ma przerobione, widziałem najnowszy model bo mam dilera bardzo blisko. Ma skręcane ale na wylot, zamiast dziurek jest jedna długa szpara po obu stronach. Ustawiasz na suwaku i skręcasz. Ale na przetyczką wraz jest lepiej tak jak w langrenie. A powiedz czy w langrenie zasuwki w dnie zbiornika są z kwasowki czy malowane? 

A siłownik jednostronny dobrze spisuje się w zamykaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zasuwy mam stalowe, choć widziałem nowsze modele i się kilka drobiazgów pozmieniało, więc może i to już dają z nierdzewki

za wiele nie pracowałem z siłownikiem, ale nie było żadnych problemów z zamykaniem, trzeba było nawet uważać żeby nie przesadzić bo renia ma dość duży wydatek i potrafiło mocno przywalić w ogranicznik, później już na niego założyłem kawałki gumowego węża aby coś tam amortyzował


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Sezon azotowy ruszył więc może ktoś jeszcze się wypowie z własnego doświadczenia jak w altro ustawić łopatki na 12m? Tarcze są z 4 łopatkami na każdej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Izydor a wiesz może dlaczego w langrenie nie ma dodatkowego zaworu na przewodzie a w altro jest. Niby ten sam system zamykania, te same siłowniki. Po co ten zawór? Nie wystarczy operowanie dźwignia w ciągniki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ten zawór zapewne ma za zadanie zdławienie przepływu, co przy ciągnikach z większym przepływem może być przydatne


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Bo ja wyczytałem na tym forum że trzeba operować wajcha w ciągniki i tym zaworem też, żeby cytuję nie usypać kupki nawozu przy ruszaniu. Aż niemożliwe..zawór jest po za szybą, w ciapku sięgnie się ale w większym już nie. W poniedziałek mam zamawiać rozsiewacz..zdecydowany byłem na altro a teraz chyba bardziej do langrena. W nim jest czytelniejsze ustawienie lopatek..oczka a w altro teraz robią długie fasolki. Jeśli jest tak jak piszesz z tym dławieniem to byłoby ok..

Może ktoś się wypowie kto ma Altro??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nina-pl    2

Witam. Posiadam Altro 1200 i po kilku tonach wysianego nawozu mogę podzielić się moimi spostrzeżeniami. 

1. Wykonanie solidne, farba ma konkretnie grubą warstwę wygląda jak emalia na garnkach myślę ze będzie trwała, woda po niej spływa i nie pozostaje na powierzchni. 

2. Zawór na wężu bardzo przydatny w czasie transportu z nawozem po drogach publicznych , szczególnie jak rozdzielacz przepuszcza ja początkowo nie zamykałem i po kilku minutach zasuwy lekko się uchyliły, poza tym po zamknięciu zaworu możesz zasypany nawozem odczepić, zostawić na noc czy zmienić traktor w razie czego.

3. Precyzja wysiewu szerokości, tu lepsze rozwiązanie mają tarcze Langrena, otwory z numerami łatwiej zachować w pamięci i  powtarzalność na rożne nawozy, instrukcja trochę mało czytelna , małe piktogramy choć ja ustawiłem na 12 m i polifoskę 6 oraz saletrę wysiał prawidłowo z małymi nakładkami ale dobrze. Nie rzuca pasami , a równomiernie ,tu jest ok.

4. Precyzja dawki, tutaj niestety katastrofa, wielkie zasuwy w dnie  mało precyzyjne,co prawda po zablokowaniu nie przesuwają się ale wystarczy przesunąć o pół cm a więcej sypie o worek, tabela niestety całkowicie mija się z prawdą przy saletrze , ale przy polifosce już było blisko. Poprawę można uzyskać poprzez przeprojektowanie kształtu  zasuw i tak uczynię z moim siewnikiem.

 Siewnikiem będzie siał około 60 -80 ton nawozów rocznie i uważam że dokonałem dobrego wyboru, wiadomo zachodni był by lepszy , ale czy za takie pieniądze ? wątpię. Siewnik jest starą sprawdzoną konstrukcją Rotina Werke ,dla jasności licencja ,a nie bezmyślna kopia . W tamtych czasach wiele nawozów było pylistych i stąd Niemcy zastosowali takie dziury, tak mi się wydaje .Każdej nowej maszyny trzeba się nauczyć i tak jest z tym rozsiewaczem, Po pierwszym siewie z marszu , na szczęście na trzech ha żyta wysiał mi dwa razy tyle co w tabeli , skontaktowałem się z kierownikiem produkcji , osobą która robiła próby i prowadzi nadzór nad projektem. Bardzo , ale to bardzo komunikatywny , choć młody człowiek i ustaliliśmy  że przyśle mi nowe zasuwy a ja dokonam zmian , przeprowadzę próby kręcone z nawozem i wyśle mu moje wyniki i rysunek , zdjęcia. Myślę że wykorzystają to i coś tam ulepszą. Wszystkimi moimi spostrzeżeniami  podzielę się z wami , i jak sądzę warto dać szanse temu rozsiewaczowi. Pozdrawiam . Mariusz M. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nina-pl    2

To jest lewa tarcza, prawa tak samo na otworach w drugą stronę. Proszę zwrócić uwagę na łopatkę z przedłużką , to nimi regulujemy szerokość rozrzutu. Prędkość wom ok 540, ja jadę ursusem c 360 na 3 strzałka obrotomierza dokładnie na kresce wom , a c385 na 2 i obrotomierz na początek zielonego pola wtedy mamy prędkość równą 8 km/h. Wysokość ustalam tak żeby wałek był na równo .Mam już nowe zasuwy i wstępnie wyszło mi że najlepszym kształtem będą wycięcia o szerokości 20 mm przez całą długość otworów , wtedy nawóz spada równomiernie na wewnętrzną stronę tarcz, a ilość nawozu zmniejszy się o 2,3 , dokładnych prób jeszcze nie robiłem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

A na ustawieniach langrena próbowałeś? Np A0-B2 bo tak piszą na forum że na 12m dobrze sypie. Czyli u ciebie obie łopatki są prawie tak samo ustawione tylko wysunięte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PronarekP5
      Witam kolegów , kupiłem Case CS 110 , ciągnik miał problemy przy odpaleniu na zimnym silniku poniżej temparatury na zewnątrz 0* , i był na moje oko mulowaty trochę ,  i od tego się zaczęło ... Wymontowalem pompę wtryskową i poszła do sprawdzenia , pompa ok wszystko elegancko , ale teraz problem z ustawieniem jej ponownie , ustawiałem wg. znaków i blokaz ciągnik za Chiny nie odpali dymi jak wściekły i nic , czyli nie to miejsce , cechy na pompie ok , blokada na kole zamachowym , i nic , nawet był na GMP ustawiony i pompa na cechy i nic, różne kombinacje były próbowane , i nic , czy ktoś z was ma skuteczny patent na zamontowanie i ustawienie pompy wtryskowej w silniku sisu ? 
    • Przez zaxson
      Witam! Jak ustawic pompe commonrail perkins 1104d wiadomo rozrzad na znaki a pompe zablokowac w pkt zero ale skąd wiadomo czy aby nie jeszcze jeden pelny obrót wału korbowego🤔 bo 4 suw do pelnego cyklu pracy jednego tloka  potrzebuje 2 pelne obroty wału sa dwa czujniki  jeden na pompie drugi na wale 



    • Przez Rolniceq
      Witam zakupiłem siewnik Fiona d70/2.5m ale nie wiem jak go ustawić do siewu zboża czy ktos z was posiada lub posiadał taki sprzęt i wie jak go  ustawić?
       
    • Przez AgroTuning
      Jak działa ustawienie rozrzutu poprzecznego w Vicon ro-xl? Jest do tego wajha Lever discharge point. Wiem, że jest to regulacja punktu wyładowania. Czyli ustawia punkt w którym granulki nawozu wchodzą w kontakt ze skrzydłami rozsiewu. Ale jak to wygląda w praktyce? Jak to ustawić? Jakie muszą być długości skrzydeł na tarczy?


    • Przez Psajdak009
      Posiada ktoś tabelę ustawień dawkowania nawozu dla tego rozsiewacza ? Będę wdzięczny za pomoc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj