Polecane posty

akaku    79

Witam. Szukałem ostatnio w internecie bardzo dużo ale nie znalazłem sensownych odpowiedzi na moje pytania dotyczące tego ciagnika. Jakie silniki były montowane w tych modelach? Perkinsa czy Cumminsa? To prawda że silniki Perkinsa bardzo dużo pala i są "mułowate"? Wydaje mi się że jeśli są to silniki 6 cylindrowe to nie powinny dużo palić i być "mułowate" Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu? Jakie oleje stosowac do silnika, hydrauliki i skrzyni biegów? 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

perkins zawsze słynął z oszczednych silników czy to 3 4 czy 6 cyl, nigdy 3p nie miałeś albo małego ursuska ? Co do mułowatości, ja mam 6 tke perkinsa i jest dosc elastyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Perkins słynął z oszczędności? Hah. Mam Mc 90 od września i w porównaniu z MWM w Fendzie to smok. Poniżej 1500 obrotów ciężko się tym jedzie z lepszym obciążeniem. Jednak pomijając spalanie ciągnik wygodny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Miałem case 956 z silnikiem Perkins to nie wiedziałem co to jest tankowanie bo tak mało palił. Mccormick z 2006r jest. Jeśli silnik Iveco też słyszałem że niewypał to jest prawda? 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Nigdy w 956 nie było Perkinsa, silnik d-358 był produkcji Case z fabryki w Niemczech w Neuss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek91    17
ty weź dołóż z 5 tyś do tego do dostałeś za tamtego case i idź na kolanach do nowego właściciela niech ci go odda zpowrotem
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

@czarek91 Niech odda dowód bo ciagnika nie musi jeszcze :D 

Dostałem wiadomość prywatną od użytkownika "Mc120 i Mc135 mają perkinsa 1106C. Jest turbo i intercooler. Pompa sterowana elektronicznie, ale wtryski są zwykłe. Jak w TDI na pompie. Silnik bardzo dobry i oszczędny, o wiele żywszy niż 1006.6 z mechaniczną pompą. Ten drugi siedzi w MTXach do 2004r. Ja mam swoją 120 zrobioną mapą na 170KM, to jest tak mocna, że ten silnik ma „ochote” wyrwać się z tego ciągnika, naprawde, niesamowicie po tej mapie chodzi. Spalanie jest około 20% mniejsze niż w starszym perkinsie 1006 z mechaniczną pompą. Jeśli miałbym coś radzić, to polecam kupić po 2004r, aby miał już tą poprawioną wersje silnika i szukać czegoś na miekkiej osi, bo mnie tego bardzo brakuje. Tuz też jest dobrą sprawą, bo te ciągniki mają lekki przód(w porównaniu do MTXa), ale jeśli bedzie bez tuza, to na olx kolega który mi robił wystawia takiego tuza do nich. Ogólnie ja jestem bardzo zadowolony z ciągnika, szczególnie pozytywnie mnie ten silnik zaskoczył. Jak go kupiłem miał 9500h. Rozebrałem silnik, zrobiłem głowice za  tysiąc, zmieniłem panewki, chyba za 600zł, wszystkie ori i pierścienie też koło 600zł. Komplet uszczelek 800zł. I wiem co mam." 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj