Majkelo

Jaką polecacie SPAWARKĘ 1300-1700pln

Polecane posty

Majkelo    3

Bez urazy, ale miałem na myśli coś nowocześniejszego z zasilaniem jednofazowym 230V

Edytowano przez Majkelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Jednofazowa, to raczej bez szału kolego , chyba ze do cienkich rzeczy . Dobra mocna spawarka, musi zasilana być miedzyfazowo, 400 V , czyli dwie fazy i zero 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

No to inverterową polecam , tak 180 A , ale faktyczne .Bo często i 250 podają , przy cenie rownej wielkości prądu . Można i migomata kupić, z funkcją spawania roznymi metodami , coby mieć 2-3 w jednym . i to chyba najlepsze wyjscie , bo czasem gazu braknie, drutu samoslonowego , lub wiatr wieje i migomat nieprzydatny się robi .

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
jam mam migomat z funkcją spawania elektrodą, jak narazie to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalT25    17
Od 2 lat spawam "Magnum MIG 207 MMA Profi" i naprawdę polecam tą spawarkę, zasilana 230V, max. prąd spawania elektrodą chyba 180A, MIG max. 210A. Kosztowała 1400zł+ reduktor i butla z gazem. Elementy 10-12mm bez problemu spawam MIGiem

nowe cylindry---->500zł
nowa pompa---->300zł
ryk T-25----->bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Mitech mm 200. Mam 9 lat, ładnie, równo spawa, godna polecenia, do warsztatu idealna. Brat polecił, jest spawaczem i na firmie używają spawarek tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127
Posiadam spawarkę inwertorową Baracuda 250A. Przy doborze spawarki głównym parametrem jest cykl pracy. Jeżeli spawasz grubsze materiały to zalecany jest cykl 60% 200A, żebyś nie musiał długich przerw robić, a jeśli migomat to podstawa to 4 rolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Transformatorowa to trza umiec spawać a inwektorem to i laik pospawa /Jakość spawu jak noc  do dnia/na korzyść inwektora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Tą i tą potrzeba umiec spawać różnica jest taka ze inwertor pociagnie prawie wszystkie elektrody a transformator głownie rutylowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Moim zdaniem jak ktoś nie pospawa transformatorem bo nie umie a pospawa inwertorem to to na pewno nie będzie dobrze pospawane. Unikaj spawarek, gdzie nie podają sprawności. Do delikatniejszych prac to rzeczywiście inwertorowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

Trza umieć zgoda ale łatwiej inwektorem

A dlaczgo latwiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
https://www.olx.pl/oferta/spawarka-magnum-mig-190-migomat-200a-zestaw-wysylka-gratis-mma-tig-CID628-IDxjgmd.html a co myslicie o takim zestawie bo duzo spawarke do grubych tematow mam na 400V bestera a ten zestaw z linku do uzupełnienia do drobnych spraw bo to jest migomat i spawarka inw. czy da rade tym migomatem pospawa burty od przyczepy i inne pierdoly w gospodarstwie?

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

MichalT25 napisał:

Od 2 lat spawam "Magnum MIG 207 MMA Profi" i naprawdę polecam tą spawarkę, zasilana 230V, max. prąd spawania elektrodą chyba 180A, MIG max. 210A. Kosztowała 1400zł+ reduktor i butla z gazem. Elementy 10-12mm bez problemu spawam MIGiem

ta rame do HL z galerii spawales ta spawarka?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalT25    17
Nie ramę spawałem w pracy częściowo MIGiem na 400v, a częściowo starą Besterką 400v, bo gazu zabrakło i skończyłem elektrodą.

nowe cylindry---->500zł
nowa pompa---->300zł
ryk T-25----->bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dambed15
      Witam Posiadam 20a truskawek i są to honoeye i salut i na jesień mam zamiar dosadzić drugie 20a. Jakie odmiany polecacie , posiadam drugą klasę ziemi.Chodzi mi o dosyć duża wydajność i w miarę duże owoce. Proszę o wasze rady. Pozdrawiam
    • Przez lewy01
      Założyłem ten temat, bo z ojcem przymierzamy się do kupna nowego ciąnika i tu zaczyna się problem. Mamy 33ha, przeważnie gleby klasy 4,5, i 6. Będzie miał założony ładowacz, a do pomocy c-330 i c-385. W jaka markę warto zainwestować New Holland, Zetor, Case, Ursus, Landini, McCormick, Steyr ?
    • Przez LipaK97
      Witam. Piszę do was z prośbą, w najbliższym czasie planujemy zakup nowego beczkowozu z osią pojedynczą do 5000 L, jakie firmy + modele byście polecili z podanych poniżej, bądź może i nawet inne. Ogółem beczkowóz miałby pracować z MF 5611. Nasz wybór oscyluje pomiędzy : 
      - Joskin MODULO2 5000 ME (cenowo podobno w granicach 33 tyś. netto, chodź nie jest to 100% informacja)
      - Meprozet Kościan PN - 50 (cenowo ok. 22800 tyś. netto) 
      - POMOT 5000L (dokładnej ceny jeszcze nie znamy)  
      Bardzo proszę o fachowe doradztwo w wyborze z uzasadnieniem jeżeli to możliwe. Chcę dodać, że niestety nie znam się na beczkowozach, dlatego też pytam właśnie Was o opinie. 
    • Przez sebastiankula120
      Witam, jaką nową prasę rolującą polecacie do 120 tys? Rocznie robię około tysiąca bez plus usługi. 
    • Przez artur1295
      Witam
      Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy olej silnikowy polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj