dambed15

[truskawka] Jakie odmiany polecacie

Polecane posty

dambed15    0

Witam Posiadam 20a truskawek i są to honoeye i salut i na jesień mam zamiar dosadzić drugie 20a. Jakie odmiany polecacie , posiadam drugą klasę ziemi.Chodzi mi o dosyć duża wydajność i w miarę duże owoce. Proszę o wasze rady. Pozdrawiam

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

Dla mnie to Pandora jest bardzo dobra. Pierwszy raz mam w tym roku z sadzonek frigo na wiosnę szadzone i owoce są bardzo duże i w przeciwnieństwie do honeoye słodkie. Rekordowa truskawka 65 gram miała :D Plusem jest też to, że honeoye się teraz już kończą, a Pandora dopiero niedawno zaczęła, więc przedłuza zbiór.

Edytowano przez michal7536

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

Ciekawe czy jest tu ktoś kto by mógł porównać pandorę do florencji, albo folrencję do malwiny :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MPiotr    1

Witam

Chciałbym kupić sadzonki truskawki na przemysł skupów jest mnóstwo w okolicy cena w tym roku jest słaba ale może będzie lepsza w przyszłym roku wiadomo rolnik ryzykuje z każdą uprawą. Myślałem o Albie ale sąsiad mi odradził mówił że mało na krzaku jest owoców, rozmawiałem z kolegą i doradził mi Roxane podobno jest bardzo plenna i ma duże owoce, mówił że słyszał o jakieś nowej odmianie ale nie pamiętał nazwy. Sadzić będę tradycyjnie, ziemia 4kl. oczywiście podlewanie kropelkowe, sprzęt mam. Czytałem trochę i odmian jest mnóstwo prosiłbym o jakąś rade.

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

roxane i albe wybij sobie z głowy na przemysł . na świeży rynek owszem sprawdziła by sie roxana. wiedz o tym ze w taka albe czy roxane nie wjedziesz z opryskiem doglebowym w pełnej dawce co za tym idzie chwast jedynie chwastownik wchodzi w gre:D 

 

polka fajna odmiana sporo owocu lecz drobna z tego co ludzie mowią  choć jakby ją nawodnić i podpompować azotem może byłoby inaczej niewiem .

 

Na koniec ceny truskawki jak dla mnie to jakieś nieporozumienie zapłać pracownikowi 2 zł od koszyka  żeby jeszcze ją szypułkował ... bezsens zostanie ci 2-3 zł na koszyku i koniec  nie lepiej wyprodukować mniej truskawki ale jakościowej ? gdzie zajedziesz na giełde i sprzedasz po 7-10 ale z szypułką. ładny towar zawsze w cenie jest. Choć wszystko zależy w jakim regionie polski jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MPiotr    1
Senator11111 dzięki za jakieś konkrety, w tym roku zbierałem własnymi siłami, cena fakt słaba była ale i owocu miałem mniej dlatego chce zmienić odmianę z honeoye na jakąś z większymi owocami. Pielanie sam ogarniam nie chce sadzić nie wiadomo ile tych truskawek 0,5ha żeby w miarę samemu ogarnąć. poczytałem trochę o roxane i się na paliłem na tą odmianę mam jeszcze czas żeby coś wybrać szukam cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

A jaką odmiany polecicie do ogródka na gliniastą ziemię (40-50 cm ziemi i dalej glina) bez nawadniania?

W tym miejscu gdzie je posadzę przez 7-10 lat była tylko trawa dopiero w tym roku na wiosnę ją przekopałem i od tamtego czasu co jakiś czas tylko pielę i podrzucam skoszoną trawę.

Skoro tyle lat nie rosły tam truskawki to nie powinienem się przejmować chorobami korzeniowymi tylko liściowymi?

Do wyboru mam te odmiany:Honeoye,Elsanta,Pegasus,Florence,Vibrant,Elegance,Matis,Cupid.

Planuje posadzić 2 odmiany o różnym terminie dojrzewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Truskawka90
      Witam Serdecznie, 
      Już podczas pierwszego rwania na albie zauważyliśmy to w dużych ilościach. jest na dojrzałych i zielonych owocach. Czy ktoś z Państwa wie co może być tego przyczyną i jak to zwalczyć? Bardzo proszę o rade. W załącznikach są zdjęcia truskawek. 


    • Przez Kędzior11
      Jaką prasę polecacie do ciągnika 90KM Głównie do słomy
    • Przez lgruchala
      Jaki polecacie używany ciągnik o mocy ok. 200 km w cenie tak do 200 tysięcy? Osobiście zastanawiam się nad fendem. Słyszałem bardzo dobre opinie o fendt 924 vario. Moc przewyższa założenia ale podobno bardzo dobry ciągnik. Co wy sądzicie? Chodzi mi zarówno o awaryjność jak i o spalanie, cenę, komfort pracy. 
    • Przez Wsz34
      Jaką polecacie kupić prasę rolującą polską do 65tyś i jaka polecacie? 
    • Przez Dominik_1211
      Witam
      Zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika do gospodarstwa ma on głównie pracować w truskawkach ale i czasami pociągnąć pług 3 skibowy.
      Bardzo poważnie myślałem nad massyem 4707 jest on i bez DPF i bez Adblue, jedyną rzeczą która mnie w nim przeraża to jego zwrotność, która nie poraża promień zawracania po zewnętrznej to 7.7 m tym bardziej że po zwężeniu go tak aby pasował za c360 regulacja kątu skrętu została niewielka z racji tego że ciągnik posiada duże koła bo przód na R28.
      Polecicie coś innego? Najlepiej mało palącego i żeby nie było problemów z DPF-em bo lekka robota mu nie służy.
      Dowiadywałem się o zetora proxime maja nawet jakiś zamiennik oryginalny do DPF żeby gwarancji nie stracić, ale jest problem z rozstawem kół.
      Budżet 160 tys netto. Ciągnik o mocy od 75-90 km.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj