Polecane posty

Wicherek    4122

pierwszy raz w życiu sprzedawałem w żniwa ale do młyna a nie do złodzieja  ,reszta leży w  oborach      po PGR i czeka na dobrą  cenę

5 minut temu, Piegus napisał:

@Wicherek, Ty w żniwa sprzedawałeś? Miejsce w stodole się skończyło? :o 

 

https://menway.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-przepowiednie-baby-wangi-na-2020-rok-putin-trump-i-wielka-br,nId,3796967#iwa_source=worthsee                                                      przepowiednia na 2020 rok --powodzie w Chinach Indiach i Pakistanie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761

Też o stabilizacji słyszałem. Nikt nie chce pisać droższych kontraktów. Może być że cena ruszy dopiero na przełomie luty/marzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak zimy na świecie nie będzie, to cena może co najwyżej spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3500

Jak zimy z opadami nie będzie to mamy mega suszę . Nie wiem gdzie wy widzicie stabilizacje jak giełda obecnie 3,5 % w ciągu dnia ? Jeśli tak wygląda stabilizacja to ja już nie wiem , tak jak pisałem wcześniej na giełdach jednak nastąpił efekt Elliotta i zapowiadają się właśnie takie wzrosty , mała korekta i znów wzrost tak z pięć razy .

Też  z tą zimą to będzie kiepsko bo zapowiadają do końca roku 15 stopni + a w styczniu ma znów spaść temperatura na -15  to nie wiem jak tak rozhartowana uprawa bez śniegu się utrzyma , Pod koniec stycznia natomiast prognozują od wschodu mróz rekordowy nawet -32 stopnie , bez śniegu to tylko żyto zostanie . Oczywiście są to tylko prognozy ale niestety jak  na razie się sprawdzają z ciepłem do końca grudnia , zobaczymy jak będzie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761

Na matifie tak, ale u nas cen nie podnoszą.  Zresztą przez pół tygodnia idzie w górę 4 euro, kolejne pół tygodnia o 3,5 do 4,5 euro w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Tyle płacił po żniwach jak już miał pełno , wiem bo sprzedawałem przez całe żniwa 

700 netto ale nie wiem jaka musi być gęstość  

Kapka miał max 680 w żniwa i nikt ich oczywiście nie dostał bo byłem  kilka razy tam w tych kolejka po dwa dni 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761

Cena cały czas oscyluje w widełkach 760 -790 zł na giełdzie. 

Przy tej cenie drożej jak 700- 710 brutto nikt na moim terenie nie da .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9268

Lepsze to niż 600 brutto jak u nas płacili w żniwa. Przy takiej różnicy opłaca się zmagazynować

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, jahooo napisał:

Lepsze to niż 600 brutto jak u nas płacili w żniwa. Przy takiej różnicy opłaca się zmagazynować

Ale pasza była po 650 brutto Ale rok temu było podobnie na  bo w żniwa była po 700 neto ale plon o tonę mniejszy jak tego roku Tylko w tym roku więcej w kieszeni bo mniejsze nakłady a plon większy 

 

 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9268

napisałem - U NAS - czyli w skupach w mojej okolicy, za paszową płacili 600-610 brutto w żniwa, chyba, że ktoś miał paszową w parametrach konsumpcji (np brakowało 1 do gęstości) i kilkaset ton, to dostał 640 brutto z łaską

@melon10641

https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=PSZENICA

https://www.kaack-terminhandel.de/de/matif-weizen.html

https://www.ewgt.com.pl/

Tu nie ma żadnej wiedzy tajemnej

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Woj. Opolskie cena za 690 zł netto (pszenica jakościowa czyli min... 12,5 białko i 76 gęstość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1
4 minuty temu, Igor03 napisał:

Woj. Opolskie cena za 690 zł netto (pszenica jakościowa czyli min... 12,5 białko i 76 gęstość).

u kogo taka cena na dzień dzisiejszy?? za konsumpcje z gęstością od 74 proponują 650 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

słuchajcie jak to jest niby mówią ze idzie cena pszenicy w gore i wy mówicie a dzis obdzwoniłem kilka skupów w mojej okolicy i tak jeden nie biorą juz wogole bo zasypani i dopiero skup moze ruszy po 3 krolach albo pozniej , a na drugim skupie cena 20 zł w  dół , to jak to jest , centralna polska 

mielismy cos sprzedac ale teraz musze poczekac chociazby az tamten skup nowu ruszy ze skupem , ps mowie o zbozu paszowym tj pszenica jak leci czyli paszowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3500

Kilka to znaczy dwa :) ? Nawet na tym portalu chętnie wezmą po 700 bo się ogłaszali a skoro z centralnej to już nie tak daleko . Niektóre skupy wiedzą że nikt już im po tak niskich cenach nie sprzeda więc trzeba zrobić panikę że niby z łaską może kiedyś weźmie :) . Skoro chcesz sprzedać podaj cenę ,lokalizację a myślę że ktoś się znajdzie nawet na tym portalu . W tym roku problem ze zbytem może być tylko wyimagiowany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dzwonilem do tych do ktorych najczesciej sprzedaje i to są pewniaki jesli chodzi o kase czyli termin jest jak trzeba itd , ale bede czekał jeszcze ze sprzedaza , a pozatym ja tira u siebie nie załaduje bo mam niskie budynki gdzie tylko c330 wjezdzam i na przyczepy ładuje ,dlatego bede czekał az przyjdzie moment na podwyzki i rusza ze skupem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9268

@warchest daj na jakimś darmowym portalu ogłoszenie , że sprzedasz paszową po 700, to pewnie kupiec sam się znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761

Wątpię. Moja pszenica od żniw wisiała i jeden telefon był po kilkaset kilo do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra. Ja kupię od was. Po pić set, biere wszystko jak leci. Wasza dostawa do WG. A jak który ma za daleko łursusem jechać, to zwalta u agresta w tym garażu co na galerii dodawał fotki, ja się z @Agrest -em rozliczę za przetrzymanie.

Ludzie święta idą. Ruch jest ograniczony. Kierowcy chcą zjechać do domu, magazynierzy i silosowi chcą flaszkę pod karpia zrobić. Dajcie im spokój nikt przed świętami nie będzie cen podnosił. Styczeń to też zastój we wszystkim. Poczekajcie do 20 stycznia jak będą nowe wstawienia na kurniki, zobaczycie że cena ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj