Polecane posty

warchest    253

oby tak było jak mowisz , bo w zeszlym roku bodajze to wlasnie 20 stycznia ruszylo ale w dół bodajze czy to 2 lata temu i pozniej juz nie chciala cena sie odbic 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611
20 minut temu, damianzbr napisał:

Dobra. Ja kupię od was. Po pić set, biere wszystko jak leci. Wasza dostawa do WG. A jak który ma za daleko łursusem jechać, to zwalta u agresta w tym garażu co na galerii dodawał fotki, ja się z @Agrest -em rozliczę za przetrzymanie.

O może być, ino szybko póki jeszcze ładowarka u mnie stoi, to wyżej się spiętruje. Jak po pińćset to płatność gotówką na zachętę😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
warchest napisał:

słuchajcie jak to jest niby mówią ze idzie cena pszenicy w gore i wy mówicie a dzis obdzwoniłem kilka skupów w mojej okolicy i tak jeden nie biorą juz wogole bo zasypani i dopiero skup moze ruszy po 3 krolach albo pozniej , a na drugim skupie cena 20 zł w  dół , to jak to jest , centralna polska 

mielismy cos sprzedac ale teraz musze poczekac chociazby az tamten skup nowu ruszy ze skupem , ps mowie o zbozu paszowym tj pszenica jak leci czyli paszowa 

ostatnio gościo dzwonił za zbożem, a oni Ci mówią że zastój jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie powiedzieli ze zastoj jest tylko jedni wogole nie skupuja i rusza dopiero po 3 krolach lub pozniej a w 2 punkcie spadek ceny o 20 zł na tonie i wiecej punktow juz nie obdzwanialem w nowym roku sie sprzeda , skoro wstrzymali skup to maja pelne magazyny i jak obnizka czyli tez pelno maja po swietach moze sie bujnie cos 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od stanu magazynowego skupy podatek na koniec roku płacą, to chyba nie ma co się dziwić że niechętnie teraz biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
4 godziny temu, damianzbr napisał:

Dobra. Ja kupię od was. Po pić set, biere wszystko jak leci. Wasza dostawa do WG. A jak który ma za daleko łursusem jechać, to zwalta u agresta w tym garażu co na galerii dodawał fotki, ja się z @Agrest -em rozliczę za przetrzymanie.

Ludzie święta idą. Ruch jest ograniczony. Kierowcy chcą zjechać do domu, magazynierzy i silosowi chcą flaszkę pod karpia zrobić. Dajcie im spokój nikt przed świętami nie będzie cen podnosił. Styczeń to też zastój we wszystkim. Poczekajcie do 20 stycznia jak będą nowe wstawienia na kurniki, zobaczycie że cena ruszy.

W tamtym roku po 20 stycznia to cena leciała w dół:D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4057
6 godzin temu, Zapracowany napisał:

Od stanu magazynowego skupy podatek na koniec roku płacą, to chyba nie ma co się dziwić że niechętnie teraz biorą

jak wysoki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z inwentaryzacji czyli dochodowy, ale jak wysoki to nie mam pojęcia. Tak gościu mi na składzie powiedział dodając "zapraszam po nowym roku" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
10 godzin temu, damianzbr napisał:

Dobra. Ja kupię od was. Po pić set, biere wszystko jak leci. Wasza dostawa do WG. A jak który ma za daleko łursusem jechać, to zwalta u agresta w tym garażu co na galerii dodawał fotki, ja się z @Agrest -em rozliczę za przetrzymanie.

Ludzie święta idą. Ruch jest ograniczony. Kierowcy chcą zjechać do domu, magazynierzy i silosowi chcą flaszkę pod karpia zrobić. Dajcie im spokój nikt przed świętami nie będzie cen podnosił. Styczeń to też zastój we wszystkim. Poczekajcie do 20 stycznia jak będą nowe wstawienia na kurniki, zobaczycie że cena ruszy.

Nie ma tak łatwo.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
11 godzin temu, damianzbr napisał:

Dobra. Ja kupię od was. Po pić set, biere wszystko jak leci. Wasza dostawa do WG. A jak który ma za daleko łursusem jechać, to zwalta u agresta w tym garażu co na galerii dodawał fotki, ja się z @Agrest -em rozliczę za przetrzymanie.

Ludzie święta idą. Ruch jest ograniczony. Kierowcy chcą zjechać do domu, magazynierzy i silosowi chcą flaszkę pod karpia zrobić. Dajcie im spokój nikt przed świętami nie będzie cen podnosił. Styczeń to też zastój we wszystkim. Poczekajcie do 20 stycznia jak będą nowe wstawienia na kurniki, zobaczycie że cena ruszy.

w nowym roku rusza od nowa bezcłowy kontyngent na ukraińskie zboże.

Ja na podkarpaciu dostałem za paszówke 650 netto z odbiorem z gospodarstwa i sprzedaje wszystko


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wicherek napisał:

jak wysoki ?

Płacisz podatek od wartości towarów, 

W zależności 19% przy liniowym lub przy progresywnym 18% przy wysokich dochodach 32% od wartości towaru, i jest on zwracany w rozliczeniu dopiero na koniec przyszłego roku. 

 

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2
13 godzin temu, jahooo napisał:

napisałem - U NAS - czyli w skupach w mojej okolicy, za paszową płacili 600-610 brutto w żniwa, chyba, że ktoś miał paszową w parametrach konsumpcji (np brakowało 1 do gęstości) i kilkaset ton, to dostał 640 brutto z łaską

@melon10641

https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=PSZENICA

https://www.kaack-terminhandel.de/de/matif-weizen.html

https://www.ewgt.com.pl/

Tu nie ma żadnej wiedzy tajemnej

Jak to w bankier przeliczyć Usc/korzec na złotówki i tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3466
1 godzinę temu, Pajej napisał:

w nowym roku rusza od nowa bezcłowy kontyngent na ukraińskie zboże.

Ja na podkarpaciu dostałem za paszówke 650 netto z odbiorem z gospodarstwa i sprzedaje wszystko

A co ma do rzeczy bezcłowy kontyngent jak tegoroczny nie został wykorzystany ??? Nawet mniej importowano niż rok wcześnie  Jak by ktoś chciał importować to choćby dziś możesz bo kontyngent nie jest wykorzystany nawet w połowie , sami siebie straszymy nieistotnymi rzeczami , to raz a dwa to tam jest drożej bo mają ceny powiązane z giełdą .Następna sprawa że Ukraina tak się szybko wyprzedaje że ten nowy bezcłowy kontyngent może w ogóle nie być realizowany , ten kontyngent to jest taki straszak którym straszą skupy przy obniżkach cen ale że rolnicy nawzajem się straszą to już dla mnie dziwne jest .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

sprzedana paszowa 680netto dalem ogloszenie po 700 brutto na olx to nikt nie byl zainteresowany brak drobnych chodowców robi swoje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakbyś Jurek w końcu odpisał to może dogadamy tą Twoją pszenice :D


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Pszenica 650 netto mieszkania

Żyto 530netto młyn

Łódzkie 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Partyzant85 napisał:

@ZELKOW - a skąd do Ciebie dzwonili?

 

chyba jakiś skup z za Łukowa już nie pamietam bo miał kontakt do mnie z zeszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Dziś ruszyłem i zawiozłem próbki pszenicy do zbadania a przy okazji rozeznałem rynek - kolorowo nie jest. Pszenica 15% białka 30% gluten ale gęstość tylko 70 do max 73 więc pasza. Na skupach dziś zrobił się ruch, dużo rolników nie dostało w ogóle dopłat wiec muszą coś sprzedać, kukurydza, żyto i pszenżyto zainteresowania brak, lokalny pośrednik pszenżyto 600 + vat obniżka o 10zł, dużo kukurydzy jest z ubiegłego roku + jeszcze więcej na ciągniętej z upainy, kto ma lepsze auto wozi ziarka ze Słowacji. Zainteresowanie jest tylko pszenicą bo idzie do portu, i tak Cedrob 700 + vat minus koszty transportu, pośrednik 680+vat z odbiorem z gospodarstwa. Ceny słabe, plony niskie i jakoś nic nie wskazuje żeby miało być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
10 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

jakbyś Jurek w końcu odpisał to może dogadamy tą Twoją pszenice :D

Nie no pisalem ze juz dogadalem sie w jelonkach niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj