Polecane posty

warchest    253
Dnia 13.10.2019 o 11:11, miwigos napisał:

Takie ceny jak rok temu są raz na 10 lat,jak ktoś bierze kredyty bez rozumu ,to niema co ich żałować

W moim przypadku rok temu poimo wiekszęj suszy był dochód normalny,w tym jest gorzej cena niższa ,suszowe mniejsze

słuchaj w tamtym roku co z tego ze byla cena jak plony były duzo gorsze niz teraz , w tamtym roku pszenice jare nawet 2 tony ha nie wyszly , a zimowe najlepsze bylo po 4 tony ha , to w tym roku plon troche lepszy a cena jeszcze podskoczy pewnie tylko pozniej 

Dnia 13.10.2019 o 11:13, Damianek20 napisał:

Po prostu po co kupować ciągnik 120 km jak 80 km spokojnie da radę. Wiem czas pracy ma znaczenie. Większy to można kupić opryskiwacz bo tutaj pogoda gra rolę i czas na tankowania chemii i dojazdy. 

Ale jak widzę ile to kosztuje i jakie badziewie które nie może 1 tys godz wychodzić bez awarii skrzyni to jest chore. 

Kosili u mnie różnie i mieli 8 a mieli i 4 tony kto jak zadbał na przestrzeni lat. Obciąć koszty nie bardzo jest jak bo mamy drugi rok suszy w tym roku poszło soli 200-250 kg na hektar a koszt ok 153 zl. Nie dasz nie urodzi się ,polecisz na azocie rok dwa się uda a teraz susza wszystko weryfikuje kto jak dbał o pola. 

Najgorsze jest to że nasze jest tanie a wszystko do produkcji za drogie dlatego trzeba delikatnie że wszystkim żeby się nie przeinwestowac. 

sól solą a fosfor? 

Dnia 13.10.2019 o 13:30, leszek1000 napisał:

Pszenica po 600zł a chleb od nowego roku po 5 zł 

No właśnie trzeba mieć pomysł. Ale << 

Rynek musi być stabilny i przede wszystkim przepisy które byle jaki urzędnik może zmieć. A ty będziesz miał rękę w nocniku bo zainwestujesz kasę a biurokracja cię zje 

gdzie chleb po 5 zł skad te info xd ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Kolego pisałem o swoim rejonie ,jarych nie sieje wole w połowie listopada pszenice ozimą po burakach ,jesli warunki pozwalają

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Pszenicy jest ful do stycznia zapasu na skupach maks pszenica 650 brutto w kontraktach  jak uwolnią ceny energii to zobaczymy co będzie bo sztucznie zablokowali przed wyborami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

A ja tam kocham tą prace choć jestem dwuzawodowcem. To czy robię na polu czy coś dłubie w garazu daje mi to mega satysfakcje . Widzac w tym tylko biznes rolnika z ciebie nie bedzie trzeba to miec w sercu. Amen. 650netto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Wkrótce może być nerwowo. Nie wszystkie skupy kupują, a jak ludzie ruszą z towarem, może być nieciekawie. Dużo zostało pszenicy z poprzedniego sezonu. Zastanawiam się, czy, nie pojawi się większy problem ze sprzedażą paszówki....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

No ja połowę po 665 sprzedałem, szkoda było żeby gnietło resory w przyczepie.

To co w zasieku czeka na 700

Edytowano przez Rolnik1973
Litera
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
warchest napisał:

Dnia 13.10.2019 o 11:11, miwigos napisał:

Takie ceny jak rok temu są raz na 10 lat,jak ktoś bierze kredyty bez rozumu ,to niema co ich żałować

W moim przypadku rok temu poimo wiekszęj suszy był dochód normalny,w tym jest gorzej cena niższa ,suszowe mniejsze

słuchaj w tamtym roku co z tego ze byla cena jak plony były duzo gorsze niz teraz , w tamtym roku pszenice jare nawet 2 tony ha nie wyszly , a zimowe najlepsze bylo po 4 tony ha , to w tym roku plon troche lepszy a cena jeszcze podskoczy pewnie tylko pozniej 

Dnia 13.10.2019 o 11:13, Damianek20 napisał:

Po prostu po co kupować ciągnik 120 km jak 80 km spokojnie da radę. Wiem czas pracy ma znaczenie. Większy to można kupić opryskiwacz bo tutaj pogoda gra rolę i czas na tankowania chemii i dojazdy. 

Ale jak widzę ile to kosztuje i jakie badziewie które nie może 1 tys godz wychodzić bez awarii skrzyni to jest chore. 

Kosili u mnie różnie i mieli 8 a mieli i 4 tony kto jak zadbał na przestrzeni lat. Obciąć koszty nie bardzo jest jak bo mamy drugi rok suszy w tym roku poszło soli 200-250 kg na hektar a koszt ok 153 zl. Nie dasz nie urodzi się ,polecisz na azocie rok dwa się uda a teraz susza wszystko weryfikuje kto jak dbał o pola. 

Najgorsze jest to że nasze jest tanie a wszystko do produkcji za drogie dlatego trzeba delikatnie że wszystkim żeby się nie przeinwestowac. 

sól solą a fosfor? 

Dnia 13.10.2019 o 13:30, leszek1000 napisał:

Pszenica po 600zł a chleb od nowego roku po 5 zł 

No właśnie trzeba mieć pomysł. Ale << 

Rynek musi być stabilny i przede wszystkim przepisy które byle jaki urzędnik może zmieć. A ty będziesz miał rękę w nocniku bo zainwestujesz kasę a biurokracja cię zje 

gdzie chleb po 5 zł skad te info xd ?

Ale za dobry chleb trzeba dac już po 5.7 zł i wiecej .Bo za 3.50 to gówno na polepszaczach jest

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, tmk1974 napisał:

Wkrótce może być nerwowo. Nie wszystkie skupy kupują, a jak ludzie ruszą z towarem, może być nieciekawie. Dużo zostało pszenicy z poprzedniego sezonu. Zastanawiam się, czy, nie pojawi się większy problem ze sprzedażą paszówki....

pszenica z poprzedniego sezonu ??? xD

Problem ze sprzedażą paszówki ??? xD

Maś koleś fantazję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

haha z poprzedniego sezonu ktoś ma jeszcze? ja już wywiozłem ostatki z tego sezonu już magazyny prawie puste, tylko żyto zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Napewno ten za 6zł  to jest dobry?? 

Biorąc pod uwagę jak słabą pszenicę sprzedałem  w tym roku na mąkę to już w żadne zapewnienie nie uwierzę  że cena = jakość. Jedyne co ta pszenica miała to opadanie ponad 300. Reszta parametrów to pasza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

trzeba byłoby zajrzeć gdzie są ci fachowcy (maklerzy z Agrofoto) i jaką mają minę co w sezonie 2017/2018 kiedy to był naprawdę dobry rok na ceny i na plony, że im mało, 

co na to staszek ?

"każdy by chciał sprzedać jak najdrożej, ale bądźcie realistami, cieszmy się że te ceny takie są, na świecie ogromne zapasy pszenicy, w Polsce zbiory niezłe, ja pochodzę z podlaskiego to w tym roku można powiedzieć plony rekordowe rzepaku, pszenżyta , pszenicy. 700 brutto za pszenicę przy plonie 6-7 t/ha to jest cena dobra. niech z ha zostanie 1000 zł , drugie tyle to dopłaty. to źle? jak sypnie 6 to dobrze a jak 7 to super przynajmniej na ziemiach na których gospodarzę w przewadze 4 klasa.

Wiadomo żeby zarobić na produkcji polowej to musi być skala produkcji.

a tu na forum jak się popatrzy to co niektórzy na kilkanaście ha zachodnie ciągniki, kombajny, za dzierżawę nie wiadomo ile płacą a potem płacz.

i nikt nie wie po ile ceny pszenicy będą, bo to zależy od wielu rzeczy, pogody na świecie, kursów dolara do euro, ceny ropy i tak dalej."

powyżej cytat ze stycznia 2018roku

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
13 godzin temu, krzysiek1979 napisał:

Rejowiec- paszowa 60 kons.64 żyto 48 ceny brutto .

I co dużo sprzedających 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ci, co mieli sprzedać "po każdej cenie" wywieźli już w żniwa, stąd "zasypanie" skupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
Tomek90 napisał:

Napewno ten za 6zł  to jest dobry?? 

wiesz zjadliwy jest ale czy gorszy od tego za 9? tego nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1
12 godzin temu, Jurek87 napisał:

A ja tam kocham tą prace choć jestem dwuzawodowcem. To czy robię na polu czy coś dłubie w garazu daje mi to mega satysfakcje . Widzac w tym tylko biznes rolnika z ciebie nie bedzie trzeba to miec w sercu. Amen. 650netto.

Z satysfakcji rodziny nie wykarmisz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
soltys napisał:

12 godzin temu, Jurek87 napisał:

A ja tam kocham tą prace choć jestem dwuzawodowcem. To czy robię na polu czy coś dłubie w garazu daje mi to mega satysfakcje . Widzac w tym tylko biznes rolnika z ciebie nie bedzie trzeba to miec w sercu. Amen. 650netto.

Z satysfakcji rodziny nie wykarmisz

dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Fajne tam ceny macie... Śląsk, konkretnie Zabrzeg, pszenica paszowa 560 netto, ale tendencja spadkowa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
9 godzin temu, ZELKOW napisał:

haha z poprzedniego sezonu ktoś ma jeszcze? ja już wywiozłem ostatki z tego sezonu już magazyny prawie puste, tylko żyto zostało

Mam wszystką pszenicę z tamtego i tego roku i część qq z tamtego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Tak z ciekawości na coś konkretnego czekasz czy masz za dużo powierzchni magazynowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
18 minut temu, jacek1296 napisał:

Mam wszystką pszenicę z tamtego i tego roku i część qq z tamtego roku.

No to biznesu nie zrobiłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
15 minut temu, Kobek napisał:

Tak z ciekawości na coś konkretnego czekasz czy masz za dużo powierzchni magazynowej?

Na 1000 zł czeka 😁.

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj