Polecane posty

wiesiek63zmc    1049

 Oczywiście że chciałoby się lepszych cen ale praca na swoim też ma zalety :brak kierownika który im głupszy tym bardziej czepliwy, nie normowany czas pracy ,możliwość nie planowanych urlopów zdrowotnych (np. imieniny teściowej ) jeśli nie ma hodowli to liczba godzin przepracowanych w roku dużo  mniejsza niż na etacie  U siebie potrzebuje kilkunastu dni pomocy np. żony  w żniwa resztę załatwiam sam i moja jakby pensja jest powyżej średniej z tym że nie prowadzę jakichś dużych inwestycji ale pracując np na budowie też nie kupuje się sprzętów po 100 tyś Uprzedzę pytanie sprzęty kupowałem sam

 

Edytowano przez wiesiek63zmc
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, Sumik napisał:

rolnik zawód taki sam jak inne ?? 

Powiedz mi jakie inne  zawody są aż tak uzależnione od pogody i tak mocno dotyka ich sezonowość prac ?  Nietstety ale tylko rolnik ma taki tryb pracy

Dekarz wcale nie ma lepiej. Siedzą chłopaki w domach bo leje, rolnik w tym czasie w oborze pracuje, w garażu, załatwia papierkową robotę 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
3 godziny temu, galan99 napisał:

W cywilizowanym świecie , nie za***rdala się jak było kiedyś że cepem młócił rolnik taki sam zawód jak inny , też mieć czas na wczasy i żoną  do salonu piękności a nie za***rdalać po polu , niem zamiaru tak za***rdalać mam 17 ha i pracuję na kontrakcje w Niemczech wolę takie życie . Żeby zarobić a nie narobić się to jest sztuka .

Lata lecą po latach harówy na roli  jak się popatrzę co ludzie zyskali nic , gdzie byli nigdzie co widzieli nic swą gminę , bo nie mieli czasu , dzieci tak nie będą harować , bo to już nie to pokolenie , nie do harówki .

Jeżeli tak uważasz to proponuję wydzierżawić ziemię, minimum dopłaty z niej dostaniesz, a pewnie coś więcej. Potem iść do pracy na etat lub tak jak masz teraz na kontrakt do Niemiec. Będziesz żył tak jak trzeba, jeździł na wczasy, wysyłał żonę do spa itp. A tak to tylko narzekasz tu na forum i nic więcej zero przyjemności. Ludzie nikt Was nie zmusza do uprawy ziemi robicie to bo chcecie. Puki co mamy wolny kraj. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
6 godzin temu, galan99 napisał:

Kiedyś tak było że z 20 ha można było wykształcić ale obecnym czasie nie da rady , przeżyć można ale bardzo skromnie z ołówkiem w reku .

Znam osobiście gościa 25ha i 2,5tyś świń  na stanie i nie narzeka nawet jak była tragiczna cena, i co ciekawe gość nie idzie w hektary tylko w produkcję,liczy się pomysł na życie i z tego co się ma wycisnąć zysk a z ziemi z tego co widać z ostatnich lat niestety z roku na rok   spada a cena zakupu rośnie ,niech ktoś się wypowie kiedy można liczyć na zysk z ha przy 50tyś za/ha i 80% udziale kredytu w zakupie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Dekarz wcale nie ma lepiej. Siedzą chłopaki w domach bo leje, rolnik w tym czasie w oborze pracuje, w garażu, załatwia papierkową robotę 

tylko czy dekarz jak ma sprzyjające warunki pracuje dajmy na to 16 godzin na dobe ? 


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233
32 minuty temu, Sumik napisał:

tylko czy dekarz jak ma sprzyjające warunki pracuje dajmy na to 16 godzin na dobe ? 

pracuje pracuje, jak trzeba robotę pogonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Wgrało PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ  bardzo Religijna  partia teraz będzie bardzo dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to religijność stanowi jaki polityk ? To może niech biskupi w sejmie zasiądą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Będą  lepsze ceny na wszystko , będzie można zaplanować produkcję na dobrych dochodach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
22 minuty temu, zetorki12 napisał:

A to religijność stanowi jaki polityk ? To może niech biskupi w sejmie zasiądą ?

a prymas prezydentem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
6 godzin temu, galan99 napisał:

W cywilizowanym świecie , nie za***rdala się jak było kiedyś że cepem młócił rolnik taki sam zawód jak inny , też mieć czas na wczasy i żoną  do salonu piękności a nie za***rdalać po polu ,

Ty faktycznie potrzebujesz pomocy pewnego specjalisty. Gdzie ja pisałem, że nie mam czasu na wczasy czy cokolwiek innego? Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Sumik napisał:

rolnik zawód taki sam jak inne ?? 

Powiedz mi jakie inne  zawody są aż tak uzależnione od pogody i tak mocno dotyka ich sezonowość prac ?  Nietstety ale tylko rolnik ma taki tryb pracy

Jasne jasne. Klapki na oczach i najszerszy horyzont przez ciebie widziany w życiu to ten za stodołą?????

A turystyka, morze bez słońca, góry bez śniegu. Restauracje latem w miastach, kina wiosną, budowlańcy, sklepy ogrodnicze, sklepy z ŚOR i nawozami, cyrki i wesołe miasteczka??

Ich to nie dotyka co rolników?

 

Problem jest wtedy gdy rolnik zakłada sobie zysk z hektara/litra mleka/ kg żywca ponad realia jakie jest w stanie wycisnąć w średniej kilkuletniej.

Nie uwzględnia skoków cenowych, klęsk nieurodzaju i urodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

W tych czasach jest tendencja taka se rolnik nauczył się narzekać a coraz częściej boi się ciężkiej pracy. Mam znajomych którzy chcieliby więcej hektarów tylko ze robić się noe chce. Zawsze na siew czy oprysk to jest za wcześnie , za mokro, za zimno za sucho. Wszystko aby trochę poleżeć . Coraz więcej narzekaczy a coraz mniej ciężkiej pracy.

jak jest tak złe to czemu na każdy przetarg o byle jaka ziemie jest po 4 chętnych i ceny dochodzą do 40 dt za hektar ?

falty są takie ze jakieś 10-30 hektarów to konieczne jest drugie źródło dochodów. Na dobra sprawę i przy 100 hektarach lepiej jest mieć jakieś wyjście awaryjne.

jak ktoś chce żyć tylko z rolnictwa to najlepiej na dobrych ziemiach uprawy pszenica rzepak , na gorszych ekologia i jakieś tuzy z natura. Wtedy mamy pieniądze z trzech rolniczych źródeł i jakoś można isc do przodu. Nie można nastawić się na sama produkcje konwencjonalna bo to przy obecnej pogodzie może być zgubne

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

80% populacji jest do likwidacji przejściowo część na zasiłki. Głównie żywność i woda dalej energia i polityka zdrowotna oraz oczywiście media będą narzędziem depopulacji. Wszystko w obronie planety (klimatu i zasobów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578
10 godzin temu, Kobek napisał:

@galan99 Ty tak na poważnie czy tylko żartem? Bo jak na poważnie to proponuję konsultacje z jakimś specjalistą. 

To nie widać żartem pisane , a tak poważnie nie będzie dobrze , sama ochrona środowiska nas powali , jestem bardzo ciekaw ile energia zdrożeje , bo przełoży się na koszta w produkcji rolnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zalesić kto ma 6 klasę a nie pszenicę siać, zobaczycie że za X lat będzie z tego kasa - jakieś abonamenty tlenowe itp . Fabryka kopci więc musi kupić ileś tam tlenu od kogoś kto go "produkuje". Podstawowym błędem małych rolników jest konkurowanie z obszarnikami, tu trzeba iść w ekologię, alternatywne źródła energii, zdrową żywność itp... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
18 minut temu, galan99 napisał:

To nie widać żartem pisane , a tak poważnie nie będzie dobrze , sama ochrona środowiska nas powali , jestem bardzo ciekaw ile energia zdrożeje , bo przełoży się na koszta w produkcji rolnej .

To dobrze :) Nie wyłapałem, że żartem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj