Polecane posty

tommy66692    2255
18 minut temu, Wicherek napisał:

byłem dzisiaj na polach , dolina Sanu , pszenice są piękne, 10 ton +

Moim zdaniem nawet 15+

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Wlkp. są miejsca gdzie pszenice są ładne ale uśredniając na wiekszości pól będzie nie wiecej niż 5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15

Leczcie się,  już jęczmień zimowy wyglądał na 10  a dał 5. klasy od 1 do 3. Pokory trochę. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17

https://www.ewgt.com.pl/e-wgt-category/122-zboa47/17996-amerykanskie-kontrakty-na-zboza-mocno-tanialy-na-zamknieciu-tygodnia

Patrzcie a zapomnieli dodac ze usda przyznala się że dane sa nieaktualne i te blizsze prawdy będą 12 sierpnia. 

To jest oszustwo i do tego perfidne. Ale gracze na gieldzie swoje obroca i zarobia. Ze tez nikt nie ukarze tych co robia taka propagande. 

Rzepak na skupie podobno po 1490 zl. Kontrakty na pszenice po 650 netto z nowych zbiorow na konsumpcje. Ciekawe jak bedzie po 5 ton czy zmienia cenniki czy dalej bedą z nas wała robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

ci co mają skupy i pośredniczą muszą dbać o swój interes i trudno się temu  dziwić choć ceny mają prawo czasem wku....ć  sprzedających Zawsze ktoś zarabia na pracy innych a im niżej w łańcuchu produkcji tym bardziej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Troche inny przykald cena ziemniakow w sklepie, kazdy wie jaka jest ciekawe ie dla eolnika placa za kg?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
tommy66692 napisał:

18 minut temu, Wicherek napisał:

byłem dzisiaj na polach , dolina Sanu , pszenice są piękne, 10 ton +

Moim zdaniem nawet 15+

przy rzekach wszystko możliwe ale średnia taka nie wyjdzie bo przy rzekach są mozajki, a druga sprawa takich terenów w całej Polsce jest tylko ułamek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Przed chwilą, WOJTUNIO napisał:

Troche inny przykald cena ziemniakow w sklepie, kazdy wie jaka jest ciekawe ie dla eolnika placa za kg?!

Na Broniszach ziemniak 2-2.4 a w kilku marketach widziałem po 1.8 - to rolnik pewnie złotówkę dostaje na umowie.... Najdroższe to osiedlowe zieleniaki - tam ziemniak 5zł a był czas że nasza irga młodziutka 10złO.o ale tu sytuacja inna jak ze zbożem, nie sprzedasz dzień dwa niektórych warzyw czy owoców to musisz wyrzucić i ponosisz koszty a pszenica leży spokojnie miesiącami aby robak nie wszedł i wilgoć.... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

W tamtym roku była mega susza to prawda w tym nie mamy co liczyć na cenę zboża południe lubelskie zboża na 10+  tak samo będzie Ukrainą pszenica w kilka tygodni na skupie staniała do 640zł i w żniwa stanieje.  kto nakosi 5 ton pszenicy to wychodzi 3200zł odejmie koszty zostanie na  waciki.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W tym roku znacznie ograniczyłem koszty nawożenia i ochrony co przy takiej suszy nie wpłynie znacząco na plon. Polska ma raczej nadwyżkę pszenicy do tego import Czechy, Ukraina więc ceny na poziomie matif to dobre ceny. Na południu Polski -20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Ziemniak w lewiatanie dziś 1,49.

U mnie kłosy pszenicy przepiękne, i na tym koniec. Ostatni upał ugotował wszystko i będzie poślad.

Klimat nam się zrobił na uprawy roślin z fotosyntezą typu C4, te sobie radzą w temperaturze powyżej 30stopni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

U mnie soja kwitnie jedna juz prawie po to po jednym strączku i bardzo niska w tamtym roku o tej porze to już była po w kolano. Dziś robiłem przegląd mały to kłosy zaczynają lby spuszczać z tej wcześno sianej na górkach a ta przy lesie to zielona i niewiem czy dojdzie do tamtej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
4 godziny temu, miwigos napisał:

Przy takich teperaturach nawet kukurydza schnie ,a ona lubi ciepło

qq jak słomki z mcdonald's, za to słonecznik ładny, on upały wytrzymuje i ma korzeń na 2m 😛

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

wczoraj wyczyszczony magazyn zostało ok 4,5t  z zimy cena 590

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Orientujecie się w jakich pieniądzach można  sprzedać gorczycę w hurcie i czy widzicie jakiś sens i opłacalność w tej uprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj