Polecane posty

masa24    2343

Mnie zastanawia skąd oni te b0 biorą skoro wszędzie przeważnie dostępne jest tylko b7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Dziś przyjechało z Falco B0 po 4,80. B0 to jest zwykłe paliwo pochodzenia rosyjskiego jak z resztą większość paliwa w kraju, a B7  to jest nic innego jak B0 "ochrzczone" w Polsce olejem rzepakowym w celu spełnienia norm zużycia Biokomponentów.

Edytowano przez piotrkrk25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Albo z Litwy albo gdzieś ze wschodu bo certyfikat czy jakiś inny papier dają we wschodnim jezyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Biorę z tej samej firmy. I akcyza i vat idzie normalnie do rozliczenia. Na fakturze masz tylko napisane "olej napędowy" i kod CN. Nie ma tam informacji że to B0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

I jak ten olej? Jaki ma kolor??? Bo od ostatniego co brałem to zaraz błędy się zapalały ze woda w paliwie i filtry normalnie we rdzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Nie mam zastrzeżeń do jakości, ciągnik i kombajn chodzi bez problemów. W filtrach też nie zauważyłem żeby odkładało się więcej syfu niż po innym paliwie, tylko u mnie podczas tankowania jest paliwo filtrowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 30.08.2019 o 16:18, masa24 napisał:

Mnie zastanawia skąd oni te b0 biorą skoro wszędzie przeważnie dostępne jest tylko b7

Biokomponenty są dodawane w naftobazach. i CO jakiś czas bez problemu można kupić B0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

nie z rzepakiem, a z estrami kwasów tłuszczowych.

TAm żadnego oleju rzepakowego nie dolewają do paliwa.

I nie, nie zauwazyłem, zeby te 7% biokomponentów dawało jakis zauwazalny wzrost spalania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 5.09.2019 o 23:50, nunu85 napisał:

nie z rzepakiem, a z estrami kwasów tłuszczowych.

TAm żadnego oleju rzepakowego nie dolewają do paliwa.

I nie, nie zauwazyłem, zeby te 7% biokomponentów dawało jakis zauwazalny wzrost spalania.

 

Też nie zauważyłem żadnej różnicy w spalaniu. jedyna widoczna różnica to kolor paliwa.

Dnia 6.09.2019 o 18:54, AleksanderX napisał:

To dlaczego verwa z orlenu nie ma tego estru

Nie ma? Na każdych drzwiach wejściowych na stacje Orlen jest informacja, ze sprzedają tylko B7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

4.9 tomex komarówka przy 450l, ale nie biorę aż takimi podwyżkami nie straszą, a do wiosny starczy co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Ja na jutro mam zamówione 2,5tys litrów.Sam jestem ciekawy czy będą się czepiać tych kodów itp chociaż rolników to nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, danielhaker napisał:

Młynek dalej normalnie dostarcza? Coś się zmieniło od lipca? Bo sąsiad mnie straszy że od sierpnia coś tam weszło że już ciężko

Brałem na początku sierpnia to pozostało bez zmian. 

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      kontynuacja wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88234-ceny-paliw-2016/page-27?do=findComment&comment=1998096
       
      Jak tam ceny w hurcie wraz z nowym rokiem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj