donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik7343    5859
4 minuty temu, komizmo napisał:

Obora na 120 sztuk za pół bańki? Przemnożyć to powinieneś razy 4 😂

to co tam ma być ? każda sztuka ma mieć swój komputer i telefon ?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Nie mam pojęcia co tam by mogło być. Znajomy stawia za milion na 70. Fakt że dojne. To inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

ja nie najmujesz drogich firm i budynek typowo na opasy bez fajerwerków w środku to nawet w 200 tyś się zmieścisz na 120 szt. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
2 godziny temu, Yoda napisał:

Ja mam stado na teraz 120 sztuk na łące, ogarniam je sam.

Yoda na ilu hektarach te sztuki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1296

Faktura zakończona 35dnia teraz możecie się nabijać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
41 minut temu, komizmo napisał:

Obora na 120 sztuk za pół bańki? Przemnożyć to powinieneś razy 4 😂

Razy 10 i wziąć zaraz jeszcze dobrą linę  na szyję dokupić, bo tvn już na wiosnę szykuje pewnie nam niespodziankę

17 godzin temu, Yoda napisał:

Te bajki o rogach to widzę wszyscy powtarzają. Ch w Polsce kiepski bo ludzie się nie znają, byle jak karmią, byle czym kryją i układają bajki że to wina rogów😂 tam gdzie bralem jalowki hereforda mieli też szarolezy. Odsady 10 miesięcy 450kg. Zootechnik tego stada powiedział że owszem, bardzo wymagające ale jak dostaną porządnie w koryto rosną 2kg dziennie. A reszta kupi CH i karmią jak Hereforda i zdziwienie że nie ma ani płodności ani przyrostów.

Nią ma bydła które lepiej rośnie od charolaise one dosłownie łykają jak miałem w kojcu RW osobno po 10 szt to jadły  prawie połowę mniej. Byki 16 mies i 800 kg to 6 na 10 spokojnie złapie  przy żywieniu kuku czy wytłokiem do tego śrut że zborza i trochę rzepakowej. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
Yoda napisał:

1 minutę temu, komizmo napisał:

Obora na 120 sztuk za pół bańki? Przemnożyć to powinieneś razy 4 😂

Zależy kto jakie ma wymagania. jeden jeździ Dusterem, drugi Hummerem. Jedno i drugie słuzy do wożenia d*py z punktu A do punktu B tylko jeden kosztuje tyle co 5 innych.

Różnica jest w komforcie podróży. Jeden wywala obornik widłami a drugi ładowarką. Jeden ręce ma wyciągnięte do kolan i wieku 50lat ledwo chodzi a drugi nadal czuje się jak nastolatek. Tu jest kolego różnica i teraz trzeba wybrać co jest w życiu ważniejsze.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Różnica jest w komforcie podróży. Jeden wywala obornik widłami a drugi ładowarką. Jeden ręce ma wyciągnięte do kolan i wieku 50lat ledwo chodzi a drugi nadal czuje się jak nastolatek. Tu jest kolego różnica i teraz trzeba wybrać co jest w życiu ważniejsze.

Znaczy że Kolega ma taki High Life... 

Rolnik z Hollywood znaczy prawie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Różnica jest w komforcie podróży. Jeden wywala obornik widłami a drugi ładowarką. Jeden ręce ma wyciągnięte do kolan i wieku 50lat ledwo chodzi a drugi nadal czuje się jak nastolatek. Tu jest kolego różnica i teraz trzeba wybrać co jest w życiu ważniejsze.

No właśnie ja wole żeby krowy na mnie robiły a nie ja na krowy i maszyny do nich :) Dla wielu rozwój to bycie parobkiem banku do samej emerytury żeby pochwalić się czego to się w kredycie nie ma

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, Yoda napisał:

No właśnie ja wole żeby krowy na mnie robiły a nie ja na krowy i maszyny do nich :) Dla wielu rozwój to bycie parobkiem banku do samej emerytury żeby pochwalić się czego to się w kredycie nie ma

Yoda  nasz świętą racje !!!!!! ja to zrozumiałem za późno!!!!! skorzystałem z modernizacji  i stałem się niewolnikiem biznesplanu i banku. Ja rezygnuje z bydła bo mnie nie stać na dokładanie nie mam z czego. Jakby nie dopłaty i świnie to bym popłyną.  co z tego ze park maszynowy nowiutki ale ja to zdrowiem przepłacam zapłacę bank ureguluje bierzace wydatki, kupie pasze i kuźwa patrze nawet na porządną połówkę mi się nie raz nie zostanie zeby mordę zalać. W grudniu tego roku kończy się modernizacja i nigdy wiecej gówna nie wezmę. Lepiej urzywanę albo połowa tego co ma być ale tylko za swoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
Yoda napisał:

1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Różnica jest w komforcie podróży. Jeden wywala obornik widłami a drugi ładowarką. Jeden ręce ma wyciągnięte do kolan i wieku 50lat ledwo chodzi a drugi nadal czuje się jak nastolatek. Tu jest kolego różnica i teraz trzeba wybrać co jest w życiu ważniejsze.

No właśnie ja wole żeby krowy na mnie robiły a nie ja na krowy i maszyny do nich :) Dla wielu rozwój to bycie parobkiem banku do samej emerytury żeby pochwalić się czego to się w kredycie nie ma

A ja wolę wydać kilka groszy ale zaoszczędzić sobie zdrowia i czas który wolę spędzić z rodziną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16855
kanalia36 napisał:

21 minut temu, Yoda napisał:

No właśnie ja wole żeby krowy na mnie robiły a nie ja na krowy i maszyny do nich :) Dla wielu rozwój to bycie parobkiem banku do samej emerytury żeby pochwalić się czego to się w kredycie nie ma

Yoda  nasz świętą racje !!!!!! ja to zrozumiałem za późno!!!!! skorzystałem z modernizacji  i stałem się niewolnikiem biznesplanu i banku. Ja rezygnuje z bydła bo mnie nie stać na dokładanie nie mam z czego. Jakby nie dopłaty i świnie to bym popłyną.  co z tego ze park maszynowy nowiutki ale ja to zdrowiem przepłacam zapłacę bank ureguluje bierzace wydatki, kupie pasze i kuźwa patrze nawet na porządną połówkę mi się nie raz nie zostanie zeby mordę zalać. W grudniu tego roku kończy się modernizacja i nigdy wiecej gówna nie wezmę. Lepiej urzywanę albo połowa tego co ma być ale tylko za swoje. 

widzisz Kanalia, i dopiero teraz zaczynam Cię odrobinę rozumieć. Ciebie po prostu zjadł kredyt. ja nie mam ani złotówki pożyczonej i dlatego moje opady przynoszą jakiś (niewielki) zysk. wszystkie maszyny mam kupione za swoje i jestem tego zdania, że jak na coś nie uzbiera to nie kupuje za wszelką cenę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16855

jesteś zły nie na opłacalność bydła tylko na to, że pracujesz na bank nie na siebie. tu nie ma co wyzalac się na kogoś. tu trzeba być złym na siebie, że dałeś się wciągnąć w kredyt. lepiej wolniej rozwijać gospodarstwo, ale robiąc to za własne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Bananek napisał:

widzisz Kanalia, i dopiero teraz zaczynam Cię odrobinę rozumieć. Ciebie po prostu zjadł kredyt. ja nie mam ani złotówki pożyczonej i dlatego moje opady przynoszą jakiś (niewielki) zysk. wszystkie maszyny mam kupione za swoje i jestem tego zdania, że jak na coś nie uzbiera to nie kupuje za wszelką cenę.

Bananek kredyt kredytem  a opłacalność  opłacalnością  byki mi się nie spinają  i czy bym miał kredyt czy nie i tak bym zrezygnował z hodowli  a  modernizacja to kolejny przekręt na upodlenie rolnika  Bo jak można zmuszać na 5 lat do produkcji czegokolwiek bez gwarancji opłacalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, JarekBazydlo napisał:

A ja wolę wydać kilka groszy ale zaoszczędzić sobie zdrowia i czas który wolę spędzić z rodziną.

a utrzymujesz się TYLKO  z rolnictwa czy masz dodatkowe źródła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16855
kanalia36 napisał:

1 minutę temu, Bananek napisał:

widzisz Kanalia, i dopiero teraz zaczynam Cię odrobinę rozumieć. Ciebie po prostu zjadł kredyt. ja nie mam ani złotówki pożyczonej i dlatego moje opady przynoszą jakiś (niewielki) zysk. wszystkie maszyny mam kupione za swoje i jestem tego zdania, że jak na coś nie uzbiera to nie kupuje za wszelką cenę.

Bananek kredyt kredytem  a opłacalność  opłacalnością  byki mi się nie spinają  i czy bym miał kredyt czy nie i tak bym zrezygnował z hodowli  a  modernizacja to kolejny przekręt na upodlenie rolnika  Bo jak można zmuszać na 5 lat do produkcji czegokolwiek bez gwarancji opłacalności

to po co w to szedłes?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Generalnie widzę że są dwie szkoły prowadzenia hodowli. Pierwsza to kredyt na tyle na ile pozwoli bank i hipoteka i jazda z budynkami i maszynami. Druga to jechać na jak najniższych kosztach z maszynami tylko takimi jakie są absolutnie niezbędne. Pierwsza opcja nieźle wygląda i jest powodem do chwalenia się chociażby tutaj zdjęciami kolejnych nabytków. Tylko co w momencie gdy wpada do np chlewni taki ASF i trzeba wszystko wybić a kredyt wisi i bankowi też wisi że nie ma z czego płacić? W bydle wystarczy też byle jaka choroba, chociażby niebieski język i tez wybija mi wszystko tylko nie mając u szyi kredytu mam to gdzieś i idę do innej roboty i tyle.

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Yoda napisał:

Generalnie widzę że są dwie szkoły prowadzenia hodowli. Pierwsza to kredyt na tyle na ile pozwoli bank i hipoteka i jazda z budynkami i maszynami. Druga to jechać na jak najniższych kosztach z maszynami tylko takimi jakie są absolutnie niezbędne. Pierwsza opcja nieźle wygląda i jest powodem do chwalenia się chociażby tutaj zdjęciami kolejnych nabytków. Tylko co w momencie gdy wpada do np chlewni taki ASF i trzeba wszystko wybić a kredyt wisi i bankowi też wisi że nie ma z czego płacić? W bydle wystarczy też byle jaka choroba, chociażby niebieski język i tez wybija mi wszystko tylko nie mając u szyi kredytu mam to gdzieś i idę do innej roboty i tyle.

przy tych cenach i tej opłacalności strach składać podpis pod jakimkolwiek kredytem... ale czasami trzeba. Rozwijać się trzeba ale powoli i małą łyżką też się idzie najeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
Rolnik_Kujawy napisał:

15 minut temu, JarekBazydlo napisał:

A ja wolę wydać kilka groszy ale zaoszczędzić sobie zdrowia i czas który wolę spędzić z rodziną.

a utrzymujesz się TYLKO  z rolnictwa czy masz dodatkowe źródła???

Tylko z rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik ale za swoje. Ja zamierzam wybudować wiate na maszyny rolnicze ale zaprojektuja ja tak ze wyciągam maszyny wstawiam drabinkę do bydła i stado byków może siedzieć, byki mi się nie podobają wywalam w tym samym miejscu muruje schodki tubomat i siedzą świnie. jeden budynek 3 przeznaczenia, nie pier**le się raportami oddziaływania na środowisko itd. nie realizuje zadnego zobowiazania  bo kase wziołem buduje za swoje i co roku mogę hodować co chce a nie ze jest jakiś j**any biznesplan i budynek specjalistyczny za 2 melony którego już na nic nie przerobisz  niz na to na co został zaprojektowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kanalia jak najbardziej sie zgadza dobrze mówisz, wszechstronność to podstawa, ja u siebie póki co adaptuje stojące budynki na opasy ale juz powoli miejsca zaczyna brakować, też coś będzie trzeba myślec postawić ale na pewno nie na modernizacje bo to od razu sie lepiej powiesić. Póki co sie wstrzymuję z budowaniem bo to czas dobry nie jest a i odłożyć z czego przy tych cenach nie ma.

6 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Tylko z rolnictwa.

ok to wtedy spoko, ale też trzeba mieć na względzie że nie każdy z tego samego pułapu zaczyna, każdy ma swoje problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706
4 godziny temu, debrzyna napisał:

To jest nas juz dwóch Zróbmy gdzies liste takich dziadów  laughing2.gif

Wy to chociaż DZIADY z rasowcami a ja z kundlami

3 godziny temu, ab23 napisał:

Faktura zakończona 35dnia teraz możecie się nabijać!!!

To nie przyszłą reszta??

2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Różnica jest w komforcie podróży. Jeden wywala obornik widłami a drugi ładowarką. Jeden ręce ma wyciągnięte do kolan i wieku 50lat ledwo chodzi a drugi nadal czuje się jak nastolatek. Tu jest kolego różnica i teraz trzeba wybrać co jest w życiu ważniejsze.

Jeden trzyma w pałacu drugi w szopce-czyje sztuki będą lepsze?który zarobi więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A trzeci się chwali tym co ojciec zrobił . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj